VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@caccone

Zasto u svemu trazite teorije urote i prizemne interese nekoga da iskoristi pad cijene ove dionice da kupuje? Ja uopce ne razmisljam o kupnji i nemam dionicu,ali to ne znaci da ne smijem komentirati.

Pokusavam pisati o realnim pokazateljima i stanju na trzistu secera koje pratim i povremeno sam kupovao dionice nekih secerana secerne trske u aziji.Dakle,pomalo se ,uvjetno, razumijem u problematiku ili barem to smatram.

Napisite Vi sto mislite o kretanju cijene ove dionice u buducnosti i ocekivanjima vezanim za poslovanje tvrtke?Ako imate neke druge podatke i vizije,lijepo.Mozemo o tome suceliti misljenja.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/gbJDX5oUjkRIxrgI887X4A==.pdf

Odgoda predaje izvjesca i za 2019 ?????Pogledajte razloge u tekstu????

Krajnje cudno,po meni?Izvjesce revizora za 2019????Izgleda da nesto ne valja,ili???

@bisakovi zasto je cudno.

Pa kad ste toliko za transparentnost i cinjenice sto ne navedete cijeli niz firmi koje nisu dale izvjesce zbog xx razloga

Ja se slazem da se cinjenicama sluzimo i znam da aludirate na bankrot.

Al ko daje firmi u bankrotu reprogram.?

Zasto mirovinci ne rasprodaju.

Zasto je danas cijena probala ispod 50 pa se pojavi poprilicna kupnja? zbog povrsnosti? Ja osobno nisam teoreticar zavjere al sam osobno pisao VIROu da mi objasni ponašanje i predstavio se sa imenom i prezimenom i brojem dionica. Odgovorili su promtno

Nakon 3-4 clanka firma ne smatra da treba napravit demant vijesti preko vikenda zar bi vi voljeli da netko pljuje po vama a vi se ne branite ili obrazlozite pisanja.

Zato se ostavlja prostor teorijama.

eh da su pametni prebacili bi postrojenje u Indiju iz Virovitice tražili strateškog partnera i Osijek i Županja su upitni treba ostati samo jedna šećerana nažalost po naše radnike

@Aardwark

Uopce nisam aludirao na bankrot.Otkuda Vam to?

Firma nije u bankrotu.Tko daje kredite i reprogram?Valjda onaj (Drzava prije svega putem svojih fondova) kome je cilj nastavak proizvodnje i ocuvanje radnih mjesta!!!!

Ovdje se radi o izvjescu za 2019 godinu takoder-revidiranom !!!!Da se radi samo o 1 Q OK ,ali ovo je vrlo suspektno,po meni!

Cilj Drzave nije da firma bakrotira i da se secerane ugase,ali situacija za VIRO (ne samo VIRO) u toj bransi sada nije dobra,po meni!

@bisakovi

A kome je dobra?

U ovoj situaciji jos samo hrana radi.

Sve ostalo je smanjeno.

A u takvoj situaciji sladorana je preorjentirala i proizvodi alkohol.

Ona je pak dio HIŠa koje je pak u 60% vlasništvu Vira i 40 pipunica.

Jednom ste rekli da se sudzuker nemoze usporedjovati sa virom jer je njegova paleta proizvoda sira.

Pa eto, opet, ne vidite plus u ovoj situaciji i pozitivan korak.

 

Evo da ne mislite da saljem selektivno.

Samo nekome ce biti ovo minus meni je plus.

https://danica.hr/viro-danas-i-sluzbeno-potvrdio-gasi-se-tvLjudi su racionalizirali poslovanje

 

Sad su profitabilniji.

Dao bog da nam drzava otpusti slicni postotak sa drzavne sise.

Dakle 3 tvornice su imale 700 sad imaju 550 radnika.

Nek drzava makne 20% i eto ti svicarska.

Danasnje trgovanje je to i potvrdilo.

 

Netko ovdje ne kuži neke stvari. Kao i onaj direktor ZET-a i HŽ-a. Pa dajte da probam to malo bolje objasniti. Ako firma radi gubitak, i onda se zatvori, ona više ne radi gubitak, pa je to i bolje za dionicare jer su manje izgubili. Dakle, ako firma bankrotira, a prije je radila 100 mil. kuna gubitka, sad nece imati nit prihoda, ali nit rashoda, pa ce biti na pozitivnoj nuli. Odlicno. Kako sam vec ranije naveo, bili direktori ZET-a i željeznica na vijestima. Nije vic. I kaze ovaj iz željeznica da su hrpu izgubili jer nisu vozili. I ovaj iz ZET-a zaključuje isto. Problem je sto oni nešto ne kuže. Ako si u gubitku, i radis svaki mjesec 10 mil kuna gubitka, a sad ne vozis, pa nemas nit prihoda, ali nit rashoda, onda si na nuli. Znaci bolje državi s gubitasima kad je korona u pitanju. Dakle, kad viro bankrotira, to ce biti odlicno za investitore

Da objasnim svoju percepciju.

Imao sam 3 tvornice. Kapaciteti su im bili jedva na 70 % onda sam rekao zatvorit cu jednu pa ce mi druge dvije radit na 100%

U ovu jednu koju sam zatvorio premjestit cu proizvodnju alkohola koja mi je dosla kao kec na 10tku i ako bude potrebe proizvodit jos neki proizvod povezan s postoje om industrijom u kojoj sam.

Sobzirom da mi je hbor dao kredit da refinanciram dug po prijašnjim kreditima moja situacija je znatno bolja. A gle cuda, oni vjeruju u moj plan.

+

Reorganizacijom poslovanja sad imam 150 radnika manje. A radim istu kolicinu.

+

Jos mi i fondovi vjeruju pa nisu prodali ni 1 dionicu iz svog portfelja

Sve je stvar percepcije.

 

Upravo to

bisakovi, 04.05.2020. u 09:04

@caccone

Zasto u svemu trazite teorije urote i prizemne interese nekoga da iskoristi pad cijene ove dionice da kupuje? Ja uopce ne razmisljam o kupnji i nemam dionicu,ali to ne znaci da ne smijem komentirati.

Pokusavam pisati o realnim pokazateljima i stanju na trzistu secera koje pratim i povremeno sam kupovao dionice nekih secerana secerne trske u aziji.Dakle,pomalo se ,uvjetno, razumijem u problematiku ili barem to smatram.

Napisite Vi sto mislite o kretanju cijene ove dionice u buducnosti i ocekivanjima vezanim za poslovanje tvrtke?Ako imate neke druge podatke i vizije,lijepo.Mozemo o tome suceliti misljenja.

Zato sto to i upravo je cilj clanaka navedenih na pojedinim portalima. Da nije nebi se dogodio demant

 

Objavljeno na zse ocitovanje VIRO

Iz kojeg sam izvukao citat

Kao što smo već ranije obavještavali javnost, nakon objedinjavanja svih hrvatskih proizvođača šećera, svi proizvodni kapaciteti, uključujući i ugovore o radu radnika Viro tvornice šećera d.d. prenijeti su na novoosnovano trgovačko društvo Hrvatska industrija šećera d.d. Zagreb. Stoga se racionalizacija poslovanja kroz, među ostalim, i smanjenje broja radnika udruženih proizvođača obavlja na razini društva Hrvatska industrija šećera d.d., a ne na razini Viro tvornice šećera d.d. U pogledu predstojeće kampanje proizvodnje šećera iz šećerne repe, a s obzirom na ugovorene površine na kojima će se obavljati sjetva šećerne repe, njihov geografski položaj i procjenu količine šećerne repe koja će biti dostupna za preradu, za očekivati je da će se kampanja prerade šećerne repe moći vršiti samo u dva pogona za preradu, locirana u Županji i Osijeku.

Ponavljam

smanjenje broja radnika udruženih proizvođača obavlja na razini društva Hrvatska industrija šećera d.d., a ne na razini Viro tvornice šećera d.d.

Dali je sada jasno zasto su napisani svi oni clanci da viro otpusta? Meni nije.

Sto vi mislite kolega Bisakovi zasto su oni clanci ispisani?

Dali je cilj pustati ne provjerene informacije nekome u interesu? Ili

I dalje se ne prica o proizvodnji alkohola. Pa zasto pobogu. Ja bih se trudio da svoju firmu zastitim od ovakvih clanaka i nabrajao pluseve. No. Ni HIŠ ni viro to ne radi.

E zato ja mislim da je nekome u interesu VIRO dionica po jeftinijoj cijeni dokupa a po raznim skrbovima

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Klasična risk-reward priča.

Tko vjeruje i voljan je investirati, ima mogućnost veće zarade, no naravno može i većinu izgubiti.  Samo je pitanje vjerojatnosti oba scenarija.

Nije blue chip, nema stabilne dividende, stoga za one željne veće sigurnosti, odite dalje.

Tko je voljan riskirati, please enjoy.

Cijenu šećera za godinu, dvije, tri nitko ne može točno prognozirati, možemo nagađati.

Malo pozitive u slici.

I’m in.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Evo zanimljive stvari koja se nije dogodila u zadnjih 40 godina:

 


  • lobal sugar consumption will fall by nearly 2m tonnes (1%) this year compared to 2019, due to coronavirus lockdowns.
  • This means sugar consumption per capita will also fall.
  • Consumption will not recover fully until life can return to normal in affected countries; at the moment this looks like being in 2021 at the earliest.

Uskoro bi trebali izbaciti FI. Vaše procjene?

gta1, 22.05.2020. u 14:00

Uskoro bi trebali izbaciti FI. Vaše procjene?

 michael stangassinger

New Report

Close