Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NaBiduAsku, 20.04.2023. u 14:43

zanima me jedna stvar, da li hrvatski državljani mogu otvoriti brokerski račun u recimo Austriji i tamo direktno trgovati na njihovoj burzi? Kome se plaća porez na kapitalnu dobit? Austriji ili HR? Hvala.

Pisao sam Nordnetu (brokerska kuća u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj), pitao sam mogu li ja kao HR državljanin trgovati preko njih… kaže treba ti danski porezni broj… Mislim ja stvarno ne mogu vjerovati da je takva legislativa… pa mi smo dio EU, čemu takve zapreke? Osobno ciljam na poljsku burzu koja je svemirski brod… to tek moram nekako ustanoviti ima li načina da dođeš u Poljsku, otvoriš bankovni, zatim brokerski i direkt ulažeš na njihovu burzu… ravnopravno kao što može svaki Poljak. Hrvatska daje odlične prilike ali kad tad će tomu doći kraj i treba se pripremiti i proučiti neku drugu likvidniju burzu. Američka mi definitivno ne paše.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

probaj se raspitati kod hite vezano za poljsko tržište.

randopph, 02.05.2023. u 20:34

probaj se raspitati kod hite vezano za poljsko tržište.

da, ima načina..ali to nije to. Zašto se ne može direkt doći u ciljanu državu, otvoriš brokerski preko neke njihove banke i trguj. Hita sigurno nema povoljnije provizije od domicilnih brok.kuća… a ni dubina tržišta ask/bid nije isti. Probao sam ja preko IBKR-a otvoriti norvešku burzu.. tamo je bila jedna kupnja na Gogl-u i dvije prodaje… nažalost kad tako otvaraš preko posrednika nije isto kao kad si direkt na burzi. Recimo da IBKR ima mogućnost trgovanja ZSE dionicama, kniga ponuda ne bi odražavala stanje stvari u momentu kako je na ZSE. To je problem!

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Povecava se broj zemalja koje su i sluzbeno usle u recesiju. Neki dan su izasli tocni podaci i za Njemacku.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/plenkovic-o-bdp-u-ako-je-ovako-narastao-u-prvom-kvartalu-u-drugom-i-trecem-bit-ce-jos-bolji-foto-20230529

Hrvatska nije u recesiji.

Na SPX se trenutno dogadja znacajan breakout… pomalo nevjerojatno obzirom na gospodarske i druge okolnosti, ali eto, tako je.

.

Kazu da je market uvijek u pravu, ici kontra moze biti pogubno.

Target je 4.600 bodova.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mitkko crobex?

sokolic12, 03.06.2023. u 11:27

Mitkko crobex?

CROBEX se konsolidira u rastućem trokutu, naginje bullish, trigger je breakout iznad 2272, target 2340.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mitkko da li moze graf za arnt?

Zahvaljujem

Mislim da je u pitanju nacionalno zakonodavstvo Slovenije, koje dosta otežava fizičkim osobama koje nisu slovenski državljani da stječu dionice slovenskih kompanija. Na taj način se države štite, a pogotovo male države poput Slovenije.

Čuo sam još pred više godina da je izuzetno komplicirano kupovati slovenske dionice ako nisi barem rezident u Sloveniji, iako ne znam dovoljno o tome i ne znam kakvo je sada stanje.

ah već sam i zaboravio na gulikože iz Interkapitala, netko ih je spomenuo na drugom forumu jer je pitanje bilo kako trgovati na ljubljanskoj burzi… pa preko Intekapitala koji imaju ovakve lude naknade 😀 file:///C:/Users/Jasmin/Downloads/Interkapital%20cjenik.pdf pa mislim ne znam koja budala to sebi želi učiniti i aktivno trgovati preko njih. Meni i dalje nije jasno kako to da mi kao državljani EU ne možemo samostalno otvoriti račun u nekoj slovenskoj, austrijskoj, danskoj banci i zatim otvoriti brokerski račun direkt preko brokerske tvrtke koje imaju normalne provizije umjesto da moramo ići preko ovakvih posrednika čitaj gulkoža ala Interkapital. Stvarno no comment.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

fond300, 04.06.2023. u 21:55

Mitkko da li moze graf za arnt?

Zahvaljujem

Sorry, tek sad sam skužio ovaj tvoj post.

.

Graf na ARNT mi trenutno ništa ne govori osim da smo u korekciji. Još uvijek nema nekih jasnih signala koji bi me sa dovoljno velikom pouzdanosti potakli na neku akciju.

.

Rekli bi narodski: Nit smrdi nit miriši.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Zanimljivo, industrija u US je u banani, ali slabo se u medijima o tome pise. Pad 9 mjeseci zaredom.

.

Receiving less attention in media and financial markets is that the Chicago PMI (which is a key metric that measures regional US manufacturing strength) was also released last week and showed a crash and almost unprecedented sustained weakness. The Chicago PMI fell to 40.4 points in May, which has marked the ninth straight month of contraction and is down significantly from 48.6 seen in April. Previously, the last time that there were nine straight months of contraction in this key US PMI metric was back in 2009 during the Great Financial Crisis.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Bikovi zavladali wall strettom, Seebiz

Crobex ide prema horoskopu na 2350/2450/2500-2600

W.S p/e recimo 25 a crobex 19 a Slo 9 Rumunjima bet ima pe4

Zse CRO daje jako slabu dividendu. I promet je nikakav

Gospodarstvo nam raste a burza ne pokriva ni inflaciju. Za 100 000 eura ne možeš kupiti kakvu nekretninu?

mitkko, 06.06.2023. u 22:33

 





fond300, 04.06.2023. u 21:55



 

Mitkko da li moze graf za arnt?

Zahvaljujem

 



 

Sorry, tek sad sam skužio ovaj tvoj post.

.

Graf na ARNT mi trenutno ništa ne govori osim da smo u korekciji. Još uvijek nema nekih jasnih signala koji bi me sa dovoljno velikom pouzdanosti potakli na neku akciju.

.

Rekli bi narodski: Nit smrdi nit miriši.

Kolega Mitkko može update Arnt, jesno li izašli iz padajućeg kanala

New Report

Close