Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mašala…

.

*U.S. JANUARY ISM SERVICES INDEX RISES TO 55.2; EST. 50.4; PREV. 49.2

 

*BIGGEST MONTHLY INCREASE SINCE JUNE 2020

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Naisao sam na jedan zanimljiv clanak gdje rezimiraju reakcije FEDa i ocekivanja medija/ekonomista prilikom prijasnjih recesija. Za svaku prijasnju situaciju dizanja kamata su predvidjali “soft landing”. Zanimljivo je sada citati novinske clanke i analize iz tog vremena.

.

Ostaje za vidjeti hoce li “ovog puta biti drugacije”.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ne da mi uploadati sve slike…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Poštovani

U amera crveni mezeroalarm. Što kažu future si. Jel se medo probudio

plavi01, 07.03.2023. u 18:10

Poštovani

U amera crveni mezeroalarm. Što kažu future si. Jel se medo probudio

Ne znam, ja bih rekao da medo nikada nije ni otisao.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Najava AP vlada za četvrtak najavljuje mjere će biti poticajne kao i do sada. Plin pdv isti.

Čekamo FED, zakaj se ameri trenutno tak črvene poštovani neće prognozirati.

EU bu optimistična. U njemačkoj mirovine rastu do neba a u CRO će padati rekordi.

ŠČ BURZA. STOP. U PROMATRANJU.

Nekima je ovo sumnjiv rast. No ne bojte se adris je već počela padati pa mi nije jasno kaj ga Icapital drži u svom ETF. Ne znam ne bi se štel mešat ali moram reći ili ne valja adris ili ICapital/AV

POŠTOVANI je za sad neutralan

 

US 2y obveznice su upravo dosle do 5%. Na toj razini su zadnji put bili 2007.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

namjestit će zato i indexi “mod 2008” ……..prostora ne fali……..ako ovaj TA “mumbo jumbo” prema kojem se trenutno trguje pa izgleda relativno dobro zahvaljujući samo velikoj kolićini zero dey opcija koje su to toga dovele gurajući market gore, propadne u “jedan dan” bit će veselo……

Bit će veselo kad Cramp počme krampati za izbore u amera.

mitkko, 07.03.2023. u 19:25

 





plavi01, 07.03.2023. u 18:10



 

Poštovani

U amera crveni mezeroalarm. Što kažu future si. Jel se medo probudio

 



 

Ne znam, ja bih rekao da medo nikada nije ni otisao.

Jesmo sada onda opet u bear marketu ili…? Zna li se sta? Kako je lako pasti na foru bear market relija. Stari bear novi trikovi.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ove dvije velike američke banke šta su propale su povukle cijeli bankarski sektor za sobom. Pa i kripto. Ali kripto je ionako go*no pa je nebitan toliko sada u cijeloj ovoj priči.

Ali uz pad maloprodaje i nerealno visoku cijenu nekretnina sve smrdi na 2008.  Tada nisam ulagao, znam samo teoretski dio koji bi mi trebao pmoči da ne najeb*em u budućnosti…. naravno da ću najeb*ti. Neću ništa izaći, pokosit će me i krivit ću Državu, banke i Masone.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

@Djubre

Kaj uopće imaš? Kolko % si u cashu?

Spominjao je kolega tvoj portfelj, da ga rijetko mijenjaš, ali ja ga ne znam. Znam da si prije imao LURU…

Nije čudno što ameri rokaju jer su im dvije velike banke u kolapsu. Am. Financije vele da nema nikakve bojazni kao 2008 jer su ostale banke u amera stabilne i da situacija nije ista kao 2008.

Prema tome nema zime i dalje ali povijesna zamka za burze je sell in may. No meni se sve više čini da prošla pravila su prošlost. Netko valjda misli kako će se na kraj s inflacijom naštampanog novca.

Ovo je genijalno…

JP Morgan je 15. studenog 2021. dao buy preporuku za SVB banku, target su dali 70% iznad tadašnje cijene.

.

Zanimljivo  je da je taj dan dionica bila na ATH i od tada je u sljedećim godinu dana kontinuirano padala sve do jučerašnjih -86%. Poslije radnog vremena smo saznali i da su bankrotirali.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Uploadao sam krivi graf, ne mogu editirati post… Preporuku su dali 2022., prije svega par mjeseci.

.

Zaprepašćuje koliki im je bio udio nerealiziranih gubitaka na tim obveznicama. Sljedeći na ovoj neslavnoj tablici je Bank of America.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close