TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo novi ažurirani dionički vlasnički odnosi. Zamalo se i moje ime tu pojavilo. 🙂

 

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=TPNG-R-A

Izvan ruku im je još 241.130 dionica.

Od kud vam to tumacenje o pravicnoj naknadi ???.. zelje i ideje …?

Pravicna naknada je cijena iz ponude za preuzimanje ..tako kaze Zakon .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ne, nije. Pročitaj si malo. To se  zapravo zakonski zove  otpremnina.

https://www.iusinfo.hr/aktualno/u-sredistu/22631

 

A utvrđuju ju vještaci. Morat će odradditi još jednu glavnu skupštinu na kojoj će se donijeti odluka o istiskivanju, a potom će se utvrditi kolika je pravična otpremnina postojećih dioničara. Možda 78 kuna, a možda i više. Naravno da su želje, što je skroz legitimno.

 

Book nakon trećeg kvartala je 86 kuna, a na kraju četvrtog će biti i iznad 100 kuna.  Sačekajmo.

 

Osim toga, kad su preuzimali TNPL nisu istisnuli onih manje od 5 %, nego su ti još uvijek unutra.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=TNPL-R-A

Zadnje dvije godine nisu dali dividendu nego je akumulacija kapitala. Ali ako misle izvući tu lovu sebi u dividendi, dat će i ovima ispod 5 %. Jer je to tako.

 

https://www.mojedionice.com/fund/dividenda.aspx?sifSim=TNPL-R-A

 

 

Nikakva skupstina nije potrebna…Dosta im je poslat zahtjev na SKDD i sve ostale dionicare ce isplatit po 78 kn

Zakon o preuzimanju t.d… Vrlo jasno i do sad vise puta provedeno

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kako to napravise na Optimi?

Bez skupstine?

ZAKON
O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA

 

PRAVO PRIJENOSA DIONICA MANJINSKIH DIONIČARA

Članak 45.

(1) Ako nakon ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički drže najmanje 95% dionica s pravom glasa ciljnog društva, ponuditelj u roku od 3 mjeseca od isteka roka trajanja ponude za preuzimanje, ima pravo na prijenos dionica s pravom glasa manjinskih dioničara, uz pravičnu naknadu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

 

Piše ovako, doslovno.

“Odredbama članka 300.f – 300.k Zakona o trgovačkim društvima propisana je mogućnost da većinski dioničar isključi manjinske dioničare prema precizno zakonom reguliranim uvjetima radi sprječavanja mogućih zlouporaba. Naime, glavna skupština može na zahtjev dioničara koji ima dionice koje se odnose na najmanje 95% temeljnog kapitala društva (glavnog dioničara) donijeti odluku na temelju koje mu se prenose dionice manjinskih dioničara uz plaćanje tim dioničarima primjerene otpremnine u novcu.

Dakle, da bi se primijenila navedena zakonska mogućnost potrebno je ispuniti sljedeće uvjete:

– dionice koje se odnose na najmanje 95% temeljnog kapitala društva isključivo moraju pripadati glavnom dioničaru

– može biti jedan ili više manjinskih dioničara s tim da ukupno imaju dionice koje se odnose na najviše 5% temeljnog kapitala društva

– odluku o prijenosu dionica manjinskih dioničara donosi glavna skupština društva”.

 

Članak 45.

(1) Ako nakon ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički drže najmanje 95% dionica s pravom glasa ciljnog društva

 

1. jeli bila ponuda. je

 

2. je li dobacio preko 95. je

 

što tu ima više biti nejasno

 

ne mora vlasnik UVIJEK I SAMO U PONUDI  dobaciti do 95. onda vrijedi ovo što trial piše. ima bezbroj primjera

 

ali ovdje je išla ponuda. specifičan slučaj

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega trial…nekad davno smo se znali salit citatom iz jednog filma..”pise hund ali pise i mile “…

Vi se pozivate na Zakon o trgovackim drustvima !!

Tu se primjenuje Zakon o preuzimanju dionickih drustava jer je dionica izlistana na ZSE i jer su obaveze preuzimanja nastale u to vrijeme .

Cijena je definirana javnom ponudom koju je potvrdila Hanfa..svi dionicari su bili obavjesteni i sad je jedino preostalo predat zahtjev na SKDD i da SKDD prepise sve dionice na preuzimatelja.

Nema skupstine..nema procjene..nema tuzbi..nebitno koliki ce bit 4 Q..FI.sta je mislim..sta je fer,,sta nije…Jedino cijena ne smije bit niza od 78 kn !

Zakon o preuzimanju dionickih drustava…jer tvrtka ima izlistane dionice na zse..I nista vise.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Dobro, onda 78 kn, kad ne može više.

Ipak se nadam da nas  neće niti istiskivati. Tako ih nisu istisnuli niti na TNPL. Vidjet ćemo vrlo uskoro.

Ipak hoće 🙂
https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/TPNG/COI-TPNG-df373d0bce32a62ba99502acbb3732c1.pdf

Članak 45.

(1) Ako nakon ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički drže najmanje 95% dionica s pravom glasa ciljnog društva

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Najgore je kad covjek sam sebe u nesto uvjeri pa ne zeli priznat stvarnost i cinjenice…koliko god ih mi u to uvjeravali.

Citam da i sad ima onih koji nece ili ne zele prodat dionice po 78 kn ?!?!..Nebitno je sta tko hoce ili zeli..ovdje je prica gotova i sve dionice se otkupljuju po 78 kn..htio tko ili ne..I nadam se da su nesto iz ovoga i naucili…..ze neki iduci put.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

baš mezanimahoće li za2-3god tnpl opet banuti na zse nudeći  dionice i obećavajući brda i doline

 

umjesto da su bili džekovi i podijelili kolač s mirovincima, paondakad splasne tržište i cijene novogradnji postane primamljive, oni dokap naprave s mirovincima i spreme flotu za novi ciklus prema gore, oni u prvoj krivini nogom u tur

 

evo, sad da nude morali bi nuditi 100 kn. i to kao mirovinci nisu znali prije 4 mjeseca. a znali su u 20 god napraviti gubitak zadrugi stup, to su znali

 

a kad treba izaći sa 100 posto prinosa, onda ne znaju i ne umeju.

 

mirfondovi bi trebali biti plaćeni po učinku – solidna plaća plus bonus. nemaplusa, nemabonusa. ovako ispada da je bolje ležati i ništane raditi, nego ulagati uz dobit.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close