TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

skroznovi, 23.11.2022. u 21:51

https://m.vecernji.hr/biznis/provjera-moguce-zloporabe-otkupa-dionica-tng-a-1635833

 

Ma makar šta. Pavić da je koristio povlaštene informacije? Pa kako bi jedan predsjednik NO uopće mogao imati povlaštene informacije, odnosno detaljan uvid u poslovanje firme? I siguran sam da se izuzeo od glasanja, kao da je to uopće u ovoj cijeloj priči i bitno.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Naravno da je bitno. On koji vodi povezanu firmu i kao predsjednik NO sjedi u povezanoj osobi. Sto nije javno objavio ugovore da vozi na spotu po 94 tisuće dolara pa da svi dionicari sami procjene da li im se isplati ostati u dionici ili prodati je? Tko zna kakve su u isto vrijeme sklapali ugovore na rok? Prije toga su uredno obavještavali dioničare i javnost, a onda su najednom prestali.

 

i zašto nisu svim dioničarima ponudili najprije dobrovoljnu ponudu i istu cijenu nego su se prvo krcalk danima skrbnički koji su očito je imali tu neku povlaštenu informaciju o cijeni i vjerojatno o sklopljenim ugovorima da bi kasnije u blokovima izašli mirovinci. I tek onda je isla javna ponuda.

Tada bi odluka bila na samim dioničarima, a ne sad kad većina manjinskih zna da su mirovinci vani vjerojatno neće ostati njih puno unutra.

 

Pavica i ekipu treba rasturiti jer i previše dugo manipuliraju povlastenim informacijama i izigravaju pozitivne odredbe i zamišljene prakse u fer postupanjima u odnosu na sve ostale vlasnike društava koje nadziru i kojima upravljaju.

@Ichweiss

Ma naravno, vidis da je cijeli moj post napisan u sarkasticnom tonu.

.

Ali ajmo biti realni, ovo vezano za izuzimanje od glasanja je, po mom misljenju, obican bullshit. Isto kao i ono “prijenos upravljačkih prava na odvjetnika”. Taman da se i izuzeo od glasanja, to nista ne mijenja na stvari. Ja ne mogu zamisliti situaciju da ja kao direktor odlucim nesto, obrazlozim to drugim clanovima uprave (ili odvjetniku) koji su na mojoj platnoj listi, i onda se ja kao izuzmem od glasovanja, a ti moji drugi onda izglasaju nesto kontra mojih zamisli. To mozda funkcionira na Zapadu gdje se za ovakve stvari ide u zatvor, ali ne kod nas.

.

Bas me zanima kako ce se ovo sve raspetljati. Jako cu se iznenaditi ako posljedice budu imalo stroze od neke packe po prstima.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ma te im sve kombinacije smišlja Korunić iz Intercapitala, stari Borgaš. Zato se bojim da Zigi the Pigy neće pokušati zataškati cijelu stvar.

No, imaju obojica Ahilovu petu… javnost. Ako izađu neke druge stvari van, koje uključuju pritiske i kadroviranje po samoj Hanfi, moglo bi biti grdo. U strahu su velike oči, i dotični se već izvlači da neće baš postupati kako je glavni Cowboy, Andrew Blentavich zamislio.

Ima u današnjem jutarnjem naručeni Intervju (peglanje slike u javnosti) u kojem kaže Zigi the Pigy da neće ulaziti u srž odluke Allianza da se u zadnji čas povuče iz preuzimanja Fortnove.

Vremena je sve manje, a Fortenova u situaciji u kakvoj je bio Todorićev agrokor prije sloma.

Do srijede ćemo valjda saznati koliko su uspjeli skupiti.

Budu sve pokupili ako je ovakva prodaja

Nisam baš 100 % siguran da su skupili preko 95 %. Ni ja im nisam sve prodao, iako sam ispočetka mislio da budem.  Ostavio sam si unutra dio. Onako za sreću da vidimo što će biti.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kremlj-kupuje-divovsku-flotu-tankera-da-zaobide-novi-sankcijski-udar-opasan-pokusaj-zapada-15282373

Kako će se ovo odraziti na cijene vozarina i samu potražnju za tankerima… Navode da su rusi kupili preko 100 tankera… Nadolazeći period će biti zanimljiv za tankersku i uljanik…

Pa nekakvog maleckog utjecaja će imati. Brodovi stari  prosječno 13,5 godina. Trulexi. Sankcije na rusku naftu, sankcije na ruske tankere. Onemogućiti im ulazak u luke, kao što je to sada slučaj i s neruskim tankerima koji nose rusku naftu. Osim ak nije za kiki-riki kao što i je s ovim ograničenjima cijene. Ne može Rusija protiv svijeta.

Placeno

šanto, 05.12.2022. u 14:01

Placeno

 

Sad mogu objaviti koliko su skupili. Tek toliko da vidim imaju li razloga i hoće li nagodinu dati novu bolju ponudu, istitsnuti nas male ako imaju 95 %, ili ostajem unutra zauvijek sa dobrom dividendom svake godine kojoj se nadam. Nekak bu.

Ubili 98%

Skupili su 97,24 %.

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/TPNG/COI-TPNG-ae844028c172a142fa743318e280f5eb.pdf

 

 

Zar ste sumnjali ?!. Sad im je samo njima na volju i zelju da u roku 3 mj po 78 kn isplate i ostale.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Moraju isplatiti pravičnu naknadu, koja se posebno utvrđuje.   Sudska praksa pravičnu  naknadu vidi kao oblik priznavanja prava dioničara. Kod istiskivanja ne mora igrati ovih 78 kuna. Dolazi FI za 4Q i za cijelu ovu godinu, pa ćemo vidjeti što koliko vrijedi i kolika će biti ta pravična naknada. A book može samo rasti.

New Report

Close