RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.04.2024. u 09:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
18.529
3,571
5,20
5,22
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mi u Valamaru, recimo, dogodine ćemo u digitalizaciju, zelene tehnologije, održivo poslovanje i nove proizvode i usluge uložiti više nego ijedne godine dosad. 

 

Govori kao da su projekti već spremni i da su svoju šapu već stavili na dio novca iz EU, a koji smo dobili prije tjedan – dva.

Mislio sam RIVP držati još godinu dana, pa što bude, al efekti ovih ulaganja će se vidjeti tek kasnije.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

VALAMAR HELIOS FAROS


Sezona na Hvaru iznad svih očekivanja: ‘Financijski rezultati mogli bi nadmašiti one iz 2019. godine, koja se smatra najboljom dosad‘ https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/sezona-na-hvaru-iznad-svih-ocekivanja-financijski-rezultati-mogli-bi-nadmasiti-one-iz-2019-godine-koja-se-smatra-najboljom-dosad-1130947


Valamar planira gradnju hotela kakvog nemaju u svojem portfoliju: ‘Nature resort‘ neće koristiti papir, a za svako posječeno stablo posadit će jedno novo https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/biznis/valamar-planira-gradnju-hotela-kakvog-nemaju-u-svojem-portfoliju-nature-resort-nece-koristiti-papir-a-za-svako-posjeceno-stablo-posadit-ce-jedno-novo-1136069

Pozdrav… stiže divka!

Jedan od dobitnika nagrade Poslovnog za odnose s investitorima najavio i dividendu

 

Volimo dobivati nagrade, a još više volimo dioničarima isporučivati rezultate. Ako ne bude iznenađenja, možemo najaviti mogućnost isplate dividende u drugoj polovici godine, najavio je Knežević.”

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Zanimljiva izjava, ali nekako nedorecena. Drago mi je cuti da je sezona iznad ocekivanja a za divdedndu mislim da se odnosi na drugu polovicu iduce godine.

Mozda i ove? Onda bi stvarno bila dobra sezona… 🙂

Mislim da ove godine nesmiju isplatiti dividendu zbog onih covid poticaja za radnike. I ako bude krajem slijedeće godine ja sretan.

darac11, 21.10.2021. u 19:02
Mislim da ove godine nesmiju isplatiti dividendu zbog onih covid poticaja za radnike. I ako bude krajem slijedeće godine ja sretan.
Mogu isplatiti ako Drzavi vrate poticaje dobivene u ovoj fiskalnoj godini. Sto bi bilo moguce, ali bi to bilo, po mom misljenju, glupo i nepotrebno. Mislim da to ove godine uopce nije bitno, a stoga niti od dionicara ocekivano obzirom na okolnosti. Po mom misljenju, naglasak je na najavi izvjesca “iznad svih ocekivanja” i da “još više volimo dioničarima isporučivati (sjajne op.a.) rezultate”. Zvuci i djeluje kao diplomatska najava fantasticnog 3Q rezultata, kojeg cemo sluzbeno saznati za tocno tjedan dana. Ali i najava sjajnih bukiranja/ocekivanja u nastavku posezone (4Q) i iducoj sezoni, nakon kojih, “ako ne bude iznenadjenja” (u smislu nekog novog virusa, sto je prakticno nevjerojatno), slijedi i dividenda (kako ja to shvacam).

Jedva cekam izvjesce.

maro77, 21.10.2021. u 17:57

Zanimljiva izjava, ali nekako nedorecena. Drago mi je cuti da je sezona iznad ocekivanja a za divdedndu mislim da se odnosi na drugu polovicu iduce godine.

Mozda i ove? Onda bi stvarno bila dobra sezona… 🙂

Ako kaže ..u drugom dijelu godine… a ne …do kraja godine…. mislim da je u pitanju 2022.g

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

maro77, 21.10.2021. u 17:57

Zanimljiva izjava, ali nekako nedorecena. Drago mi je cuti da je sezona iznad ocekivanja a za divdedndu mislim da se odnosi na drugu polovicu iduce godine.

Mozda i ove? Onda bi stvarno bila dobra sezona… 🙂

I meni se tako čini ali opet mi je neozbiljno i neprofesionalno najavljivati divku 365 dana unaprijed. Prije bih rekao da je novinar napravio grešku u tekstu to jest da je pogrešno interpretirao izjavu. Čekamo 29ti za više detalja.

 

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

ante909, 21.10.2021. u 20:51

 





maro77, 21.10.2021. u 17:57



 

Zanimljiva izjava, ali nekako nedorecena. Drago mi je cuti da je sezona iznad ocekivanja a za divdedndu mislim da se odnosi na drugu polovicu iduce godine.

Mozda i ove? Onda bi stvarno bila dobra sezona… 🙂

 



 

Ako kaže ..u drugom dijelu godine… a ne …do kraja godine…. mislim da je u pitanju 2022.g

 

Mislim da se možda radi o Q1/2022 samo je novinar pogrešno prenio info…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Sezona je bila dobra:


 


”Dragi ValamArtisti,



Iza nas je izuzetno zahtjevna sezona koju smo uspješno zaokružili usprkos svim izazovima. S obzirom na kasno otvaranje većine hotela, kampova i ljetovališta i normalizaciju poslovanja tek u srpnju, svjesni smo da djelatnici nisu imali priliku raditi veći dio godine niti postići razinu primanja prethodnih godina. Kako bi svojim ValamArtistima nadoknadio umanjena primanja, Valamar će isplatiti 13. plaću i dodatne nagrade. 



Isplata 13. plaće jedna je od mjera koje je Valamar pokrenuo s ciljem zadržavanja djelatnika u turizmu i kvalitetne pripreme naredne turističke sezone. Valamar će ove jeseni zaposliti i 400 ključnih sezonskih djelatnika na neodređeno vrijeme čime će im osigurati stabilna primanja i cjelogodišnji posao u turizmu. 



Stalni djelatnici i djelatnici na određeno vrijeme u cjelogodišnjem radu (zadnji potpisani ugovor u trajanju od 12 mjeseci) koji će biti u radnom odnosu na dan 1.12.2021. u prosincu će primiti:


  • 13. plaću u neto iznosu od 5.000 kuna
  • Božićnicu u novcu u neto iznosu od 1.800 kuna
  • Valfresco Direkt bon u vrijednosti od 400 kuna
  • Dar djetetu u iznosu od 600 kuna (za djecu do 15. godine)

    Valamar će isplatiti i jubilarne nagrade za 2021. godinu u skladu s Kolektivnim ugovorom.



    Također, kako bi se pravovremeno pripremili za sezonu 2022. i osigurali željeni broj sezonskih djelatnika, Valamar pokreće novi program nagrađivanja u 2022. godini „Sezona 2022. u Valamaru“ namijenjen sezonskim djelatnicima povratnicima u vrijednosti od 5.000 kn neto, a koja će biti isplaćena u lipnju 2022. godine.



    U novi program nagrađivanja „Sezona 2022 u Valamaru“ ulaze:



    a)     sezonski radnici uključeni u mjeru stalni sezonac nakon završetka rada 2021. godine


    b)     sezonski radnici koji su radili uzastopno zadnje tri sezone


    c)      najbolji sezonski radnici po procjeni nadređenih koje ćemo pismeno obavijestiti već u ovoj godini



    Djelatnici Valamara će kroz zimu i rano proljeće imati priliku sudjelovati u novom ciklusu ulaganja u edukaciju i razvoj vještina u okviru V-Excellence programa cjeloživotnog učenja, o čemu ćemo vas redovno informirati.



    Programe zapošljavanja, nagrađivanja i edukacije u Valamaru snažno su podržali i socijalni partneri kao preduvjet za povećanje atraktivnosti turističkih zanimanja, osobito deficitarnih zanimanja, razvoj turizma visoke kvalitete i oporavak gospodarske aktivnosti.



    Želimo se još jednom zahvaliti svim našim vjernim ValamArtistima na odlično odrađenoj sezoni. Ponosni smo na naš tim i nastavit ćemo raditi na unaprjeđenju uvjeta rada i mogućnosti razvoja karijere u vodećoj turističkoj kompaniji!



    Vaš Valamar.”

I dok cekamo sutrasnji 3Q FI, zanimljivo je baciti oko na sjajne rezultate konkurencije. ARNT u prvih devet mjeseci ove godine ostvarila 93% prihoda iz istog razdoblja 2019., a MAIS 92%. Hoce li (i koliko) RIVP rezultati biti jos bolji?

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

iz izvjesca

iz ARNT izvjesca fotka u privitku

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Za prvih devet mjeseci 2021. godine Valamarova Grupa Imperial Riviera ostvarila je ukupne prihode u visini od 273,8 milijuna kuna, od čega samo u trećem kvartalu 234,3 milijuna kuna. Ostvareni ukupni prihodi veći su za 28,4 milijuna kuna od ostvarenih u istom periodu predCovid 2019. godine (2019.: 245,4 milijuna kuna)!

Sjajno!

jedina dionica koja se cjenovno nije vratila na pred pandemijske cijene, ali kako se cini mogli bi i te cijene i preskociti vrlo brzo

New Report

Close