RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 19:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,20
62.235
11,963
5,20
5,22
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

baranjero, 03.08.2020. u 14:15

Kolega @sitna riba, referirao sam se na post kolege manekena

rast broja vozila zbog korone 🙂

🙂 Je vidio sam , ali dajte najte kolegi Klasteru raditi stresove 🙂 ja sam prestao 🙂

Sve u svemu prognoze nisu dobre, čak su me iznenadili lošiji rezultati nego što sam “prognozirao”ali mislim da 18 kn neće više dotaknut dionica..

Valamar je prejak da bi ga baš do kraja slomila korona, imaju dobar menadžment i lovi i za iduću godinu će to biti puno bolje nego ove..

Svako zlo za neko dobro , pa će tako barem ove godine u miru raditi na podizanju *****

Uglavnom razmišljao sam i čekam kolegu Klastera na 20 kn da mi proda koju tisuću 🙂

 

 

arkturxx, 03.08.2020. u 15:05

Unatoč  stavljanja poveznica za naivne optimiste činjenica je da je rupa ogromna i da je nikakva “spektakularna” navala u 08. i 09. neće začepiti.  Te njihove 70-80% dolaske  možete okačiti mačku o rep jer je sad prikazano baš sve što je došlo u RH, jer nije moguće ne prijaviti gosta  a lani se  evidentno to nije radilo.  A u turizmu  troše svi  i prijavljeni i neprijavljeni.  U Splitu je navečer riva solidno popunjena reklo bi se da je sve kao i lani, ali čim se makneš dalje po kalama restorani, internet cafe-i, hosteli i puno ostalog se nije (još) niti otvorilo.  Nema ni štandova za izletnike, izletničkih brodova a o brodovima za krstarenje da i ne govorim ..

Kad je u pitanju poslovanje Valamara kao tur. poduzeca, onda vam to ne ide na dojam setaca-promatraca po rivi, kalama, restoranima i kaficima (i jos k tome u mjestima u kojima Valamar nema svoje smj. kapacitete). Tako se ne radi objektivna analiza rada Valamara, koliko god se to vama mozda ne svidja. Moraju se gledati cinjenicni pokazatelji. A oni su slijedeci:

1. Valamar u izvjescu sluzbeno objavljuje 30.000 gostiju = 70% popunjenosti

2. Valamar svih prijasnjih godina, pa i ove, neupitno sigurno prijavljuje sve svoje goste, pa tu nema “neprijavljenih” i sive ekonomije (Valamar nije Šime na kantunu koji eventualno mulja sa prijavama turista)

3. Valamar ne daje neselektivne redovite popuste, nego promotivne samo pri otvaranju nekih objekata, pa je prihod proporcionalan popunjenosti

Ako vi vidite da tomu nije tako, ali za Valamar, onda nam molim vas svima argumentirano objasnite kako i zasto.

Druga je stvar ako govorimo o OPCOJ popunjenosti u RH i dojmovima setaca po primorskim mjestima. No, ja smatram da i ti dojmovi, ali i price o neprijavljenima ne drze vodu. Jer kako u protivnom objasniti da je obim/iznos fiskaliziranih racuna, pa i broj vozila na autocestama i kolicina naplacenih cestarina proporcionalan fizickim pokazateljima turista (broj turista i nocenja)?

I sasvim je treca stvar ocekivanja o nastavku sezone. Hoce li “rupa” na kraju godine biti ogromna ili ne, to cemo tek vidjeti kad ova sezona zavrsi, zar ne? Vi ocito smatrate da je propast neizbjezna, a ja drzim da ste jako u krivu. A osobito iz perspektive Valamara. Zivi bili pa vidjeli.

Pa cijena je već ionakou ožujku korigirana na rupetinu. Ako rezultat bude samo rupica, a ne rupetina, cijeni je imanentan rast. Ukoliko Q3 bude neloš, cijena će se vjerojatno nanovo korigirati, samo prema gore… Kolega klaster je u pravu da je poslovanje Valamara priča za sebe, koja nije toliko vezana uz brojnost masa ljudi koje dolaze ili ne dolaze.

stavljam lockdown, tj prvih 6mj po strani…..ali sto se tice nastavka ove sezone i dolazece sezone 2021..sve nam se samo govori i sve sami vidimo. Ukrcaj se biti pod must

Jos jedan svjezi primjer koreliranosti fiskaliziranih racuna, naplacenih cestarina i prijavljenog postotka popunjenosti smj. kapaciteta, za razdoblje 27.7.-2.8.:


1. u segmentu smjestaja i ugostiteljstva izdano 79% lanjskog broja racuna


https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ovi-podaci-porezne-uprave-pokazuju-koliko-nas-je-tesko-pogodila-koronakriza-foto-20200803

2. broj vozila na autocestama 75% (plus dodatnih cca. 5% 27.-30.7.), ukupno cca. 80%


https://www.index.hr/vijesti/clanak/hac-za-vikend-25-posto-manje-vozila-nego-lani/2202586.aspx

3. prijavljena popunjenost hotela 80% (primjer: Crikvenicka rivijera, Istra jos i bolja)

https://net.hr/danas/hrvatska/ipak-nije-tako-strasno-u-rh-je-trenutno-800-00-turista-ponegdje-vise-nema-ni-mjesta-popunjeni-smo-100-posto/#

Dakle, nema neprijavljenih gostiju (hoteli), a popunjenost cak raste, vec u zadnjem tjednu srpnja plus prvi vikend kolovoza) na 80%. A po svemu sudeci, za ocekivati je da ce se takav trend porasta u kolovozu i nastaviti, bar u Istri/Kvarneru gdje je vecina Valamarovih kapaciteta, osobito premium scale klase koja se najprije puni.


 

klaster, 03.08.2020. u 17:30

 





Kolega, sami ste stavili hrpu poveznica na svakojake linkove.. od gužvi na cestama, povećanja prometa u zračnim lukama, popunjenosti gradova regija.. a onda kad ja napišem da to turista i nema  baš koliko pišu, vi kažete da to nema veze s poslovanjem Valmara…  Znači ako turista u RH ima 70% od lanjskih onda to ima veze s poslovanjem Valmara a ako ih ima 50% od lanjskih onda nema .. jao..jao




arkturxx, 03.08.2020. u 15:05



 

Unatoč  stavljanja poveznica za naivne optimiste činjenica je da je rupa ogromna i da je nikakva “spektakularna” navala u 08. i 09. neće začepiti.  Te njihove 70-80% dolaske  možete okačiti mačku o rep jer je sad prikazano baš sve što je došlo u RH, jer nije moguće ne prijaviti gosta  a lani se  evidentno to nije radilo.  A u turizmu  troše svi  i prijavljeni i neprijavljeni.  U Splitu je navečer riva solidno popunjena reklo bi se da je sve kao i lani, ali čim se makneš dalje po kalama restorani, internet cafe-i, hosteli i puno ostalog se nije (još) niti otvorilo.  Nema ni štandova za izletnike, izletničkih brodova a o brodovima za krstarenje da i ne govorim ..

 



 

Kad je u pitanju poslovanje Valamara kao tur. poduzeca, onda vam to ne ide na dojam setaca-promatraca po rivi, kalama, restoranima i kaficima (i jos k tome u mjestima u kojima Valamar nema svoje smj. kapacitete). Tako se ne radi objektivna analiza rada Valamara, koliko god se to vama mozda ne svidja. Moraju se gledati cinjenicni pokazatelji. A oni su slijedeci:

1. Valamar u izvjescu sluzbeno objavljuje 30.000 gostiju = 70% popunjenosti

2. Valamar svih prijasnjih godina, pa i ove, neupitno sigurno prijavljuje sve svoje goste, pa tu nema “neprijavljenih” i sive ekonomije (Valamar nije Šime na kantunu koji eventualno mulja sa prijavama turista)

3. Valamar ne daje neselektivne redovite popuste, nego promotivne samo pri otvaranju nekih objekata, pa je prihod proporcionalan popunjenosti

Ako vi vidite da tomu nije tako, ali za Valamar, onda nam molim vas svima argumentirano objasnite kako i zasto.

Druga je stvar ako govorimo o OPCOJ popunjenosti u RH i dojmovima setaca po primorskim mjestima. No, ja smatram da i ti dojmovi, ali i price o neprijavljenima ne drze vodu. Jer kako u protivnom objasniti da je obim/iznos fiskaliziranih racuna, pa i broj vozila na autocestama i kolicina naplacenih cestarina proporcionalan fizickim pokazateljima turista (broj turista i nocenja)?

I sasvim je treca stvar ocekivanja o nastavku sezone. Hoce li “rupa” na kraju godine biti ogromna ili ne, to cemo tek vidjeti kad ova sezona zavrsi, zar ne? Vi ocito smatrate da je propast neizbjezna, a ja drzim da ste jako u krivu. A osobito iz perspektive Valamara. Zivi bili pa vidjeli.

 

@arkturxx

Jedno su egzaktne cinjenice direktno vezane uz poslovanje Valamara, a drugo opci trendovi koji se posredno ticu i Valamara. Linkovi koje spominjete odnose se mahom na ovo drugo i drzim da su sasvim legitimni. Ne bih se bas usudio dovoditi ih nacelno u pitanje, a osobito jer se iste vijesti nalaze na gotovo svim relevantnim portalima i jer je njihov predznak u zadnjih cca. mjesec dana isti iz dana u dan. Bez uvrede, ali bilo bi to prilicno nevjerojatno da bi zaključci promatraca iz letimicnih setnji po jadranskim mjestima mogli biti vise pouzdani. A jos pogotovo ako ih potom cinjenicno demantiraju i FI pokazatelji samih tur. kompanija.

Evo, Srpanj je iza nas.

Hoteli u RH 1.884.730 noćenja, 39,21% u odnosu na 07/2019
Kampovi 3.417.419 noćenja, 61,26% u odnosu na 07/2019

Nešto bolje rade privatni iznajmljivači (>8 mio noćenja), ali to ovdje nije tema.

Istra je u Srpnju na 60% noćenja u odnosu na lani, Kvarner 69%, Dubrovnik na 40%.

Prema onome što je objavljivano tokom Srpnja vodeće destinacije su Vir, Rovinj, Medulin, Novalja, M. Lošinj, a tek u zadnjem vikendu Srpnja ih sustižu Crikvenica i Poreč, kao jedina od Valamarovih destinacija.

Moja procjena je da je Valanmar mogao u Srpnju ostvariti 45-50% noćenja u odnosu na lani, što bi moglo biti cca 40% prihoda. Kolovoz bi trebao biti bolji, a Rujan će biti jako izazovan jer će izostati grupe.

Pozitivno je da je ebitda u Q2 blizu nule. Ako Država i banke nastave pomagati, izgleda da bi sa dobrim nastavkom sezone moglo biti dovoljno cash-a za servisiranje kratkoročnih obveza i preživljavanje do 1.5.2021. Neto dug 2,7 mlrd me baš i ne veseli.

U izvješću stoji 30.000 gostiju u 7mj što je puno više iznad vaše procjene.

Mariopotra, 04.08.2020. u 19:38

U izvješću stoji 30.000 gostiju u 7mj što je puno više iznad vaše procjene.

U izvješću stoji da u Valamarovim objektima “trenutno boravi više od 30.000 gostiju”. To je nešto više od 50% popunjenosti kapaciteta u zadnjim danima Srpnja. Inače je kraj Srpnja/početak Kolovoza obično na oko 95% popunjenosti.
Kako su se kapaciteti otvarali i punili postepeno, pretpostavljam da je za cijeli mjesec broj noćenja bio oko 45-50% u odnosu na lani.
To je nekako i skladno sa prosjekom Hrvatske koji objavljuje HTZ. Iz rezultata 1-6 i informacija koje kruže medijima, može se zaključiti da su odstupanja od lanjskih rezultata slična u rivp, mais, plag, arnt.
Mislim da ovi rezultati nisu loši.

Puni kapacitet Valamara je 58 000, ali trenutno ne rade svi hoteli, a oni koji rade, rade sa 20 posto smanjenim kapacitetom zbog sigurnosti. Ako pricamo o preko 30 000 ljudi u ovome trenu, to nikako nije “nesto vise od 50 % popunjenosti”.

 

pobogu kolega, kako rezultati nisu loši!!!??? samo te 4 nabrojene firme imaju “izfrizirano” sa državnim poticajima skoro milijardu kn gubitka!!?? sa q3 će MOŽDA pokriti te minuse, a q4 opet tropa. oporavak….. tko će ga znati. osobno sam prodao plag i rivp prije objave fi, ostala mi samo maistra.

kicancro, 05.08.2020. u 11:44

Puni kapacitet Valamara je 58 000, ali trenutno ne rade svi hoteli, a oni koji rade, rade sa 20 posto smanjenim kapacitetom zbog sigurnosti. Ako pricamo o preko 30 000 ljudi u ovome trenu, to nikako nije “nesto vise od 50 % popunjenosti”.

Možete li pojasniti koliku popunjenost kapaciteta ima Valamar sa 30.000 gostiju? I koliko je to u odnosu na zadnji tjedan Srpnja 2019?

randopph, 05.08.2020. u 13:46

pobogu kolega, kako rezultati nisu loši!!!??? samo te 4 nabrojene firme imaju “izfrizirano” sa državnim poticajima skoro milijardu kn gubitka!!?? sa q3 će MOŽDA pokriti te minuse, a q4 opet tropa. oporavak….. tko će ga znati. osobno sam prodao plag i rivp prije objave fi, ostala mi samo maistra.

Rezultati jesu loši i vjerujem da su svi i očekivali loše rezultate, s obzirom na okolnosti koje su javno poznate.
Pozitivno kod rivp je, po meni, da su uspjeli u q2 imati ebitda oko 0. Vjerujem da će država i banke nastaviti sa podrškom, tako da bi prihodi u q3 + trenutni cash trebali biti dovoljni za preživljavanje do sezone 2021.
Bez obzira na zaduženost, izgleda i da bi se moglo naći dodatnog povoljnog novca za dovršetak investicija.

New Report

Close