RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 17:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,20
62.235
11,963
5,20
5,22
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jako loše. Bit će ovo teška godina

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/RIVP-fin2020-2Q-NotREV-K-HR.pdf

Ignore: KressoM, delux

klaster, 31.07.2020. u 12:18

 





Meshetar, 31.07.2020. u 11:28



 

Ako je Vama moj post posprdan ja se ispričavam, ali ja volim da se činjenice neupitno i nedvosmisleno potkrijepe nekom nepobitnim materijom, kako im i priliči, u protivnom to nisu činjenice..

 

 



 

Manevrom zamjene teza, nazalost, niste doveli u pitanje meritum onoga sto sam vam rekao. Ili, mozda jednostavnije i primjerenije hladovini ispod borova koju niste niti cete vidjeti, najprije se sami prethodno isprsite tom istom svojom, ali konkretnom analizom i cinjenicama kakve ocekujete od drugih. Moze i posprdno, ako vas to veseli. Ali, bez drukanja insinuiranjem.

Meritum nije u pitanju zato što ga nema, to je i moja poanta.

 

S obzirom da nisam iznesao niti jednu “činjenicu”, a niti stav, nisam siguran da Vas razumijem što bih trebao potkrijepiti? Da budem krajnje iskren ne znam od čega se branite s obzirom da ja nisam ništa iznosio, nego sam u pukom naletu zdravog razuma zamolio malo više podataka o “činjenicama”, samo to, ništa više niti ništa manje.

 

Nisam sklon vjerovanju nečemu samo zato što je to netko napisao, nego volim baratati konkretnim i dokazanim informacijama, takozvanim činjenicama.

 

No s obzirom da to ne mogu dobiti s Vaše strane, predlažem da ne privatiziramo ovaj javni forum sa osobnim stavovima ili ti ga, ako je Vama tako lakše, “činjenicama”

Valamar prijavio pad prihoda od 81 posto, ali i nekoliko pozitivnih rezultata

Unatoc krizi i ocekivanom minusu, tvrtka pokazuje svoju stabilnost i spremno docekuje nastavak normalnog poslovanja 2021 .

 

 

Zanimljiv podatak iz Q2 FI – trenutno Valamar ugoscava preko 30.000 turista u 21 hotelu i 15 kampova (str. 4). To, u idealnom omjeru otvorenih u odnosu prema ukupnim smj. kapacitetima (36H/15K/max. 58.000 gostiju, str. 7) znaci da je trenutna popunjenost aktivnih Valamarovih smj. kapaciteta cak preko 70%, “što je izniman uspjeh imajući u vidu izazove s kojima se turizam suočava na globalnoj razini”, kako stoji u Izvjescu.

Pa to je sjajno!

Kolovoz bi, iz povoljnu ep. situaciju, trebao donijeti jos vecu popunjenost.

Još neke cinjenice: 😁

Valamar posjeduje 36 hotela i 15 kamping ljetovalista, ukupni kapacitet je 58 000.

 

Trenutno je otvoren 21 hotel i sva kamping ljetovalista, ukupan broj ljudi koji trenutno noce u nekom od Valamar objekta je oko 30 000. Losa popunjenost, bas mi je potreba baviti se pretjeranom matematikom za velik broj drukera.

klaster, 31.07.2020. u 20:02
Zanimljiv podatak iz Q2 FI – trenutno Valamar ugoscava preko 30.000 turista u 21 hotelu i 15 kampova (str. 4). To, u idealnom omjeru otvorenih u odnosu prema ukupnim smj. kapacitetima (36H/15K/max. 58.000 gostiju, str. 7) znaci da je trenutna popunjenost aktivnih Valamarovih smj. kapaciteta cak preko 70%, “što je izniman uspjeh imajući u vidu izazove s kojima se turizam suočava na globalnoj razini”, kako stoji u Izvjescu.

Pa to je sjajno!

Kolovoz bi, iz povoljnu ep. situaciju, trebao donijeti jos vecu popunjenost.

Tu brojku od 70% ne bih uzeo zdravo za gotovo, ali hajdemo reći da je istina. Da li piše jesu li i koliko su spuštali cijene u odnosu na lani ?

70% kapaciteta otvorenih smještajnih jedinica!

klaster, 31.07.2020. u 20:02

Zanimljiv podatak iz Q2 FI – trenutno Valamar ugoscava preko 30.000 turista u 21 hotelu i 15 kampova (str. 4). To, u idealnom omjeru otvorenih u odnosu prema ukupnim smj. kapacitetima (36H/15K/max. 58.000 gostiju, str. 7) znaci da je trenutna popunjenost aktivnih Valamarovih smj. kapaciteta cak preko 70%, “što je izniman uspjeh imajući u vidu izazove s kojima se turizam suočava na globalnoj razini”, kako stoji u Izvjescu.

Pa to je sjajno!

Kolovoz bi, iz povoljnu ep. situaciju, trebao donijeti jos vecu popunjenost.

A evo kako zavrsava srpanj ove godine:

Iako bi sve posljedice koronavirusa u Hrvatskoj dale pretpostaviti da će turistički vikend pred nama, inače špica svih špica, biti porazan brojke iznenađuju i one ludo optimistične. A one kažu da je ovaj posljednji petak u srpnju po broju ulazaka automobila na glavnu žilu kucavicu prema Jadranu, gotovo 11 posto BOLJI nego lani!”

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3860524/brojke-bude-optimizam-povecanje-broja-vozila-koja-su-prosla-kroz-lucko-u-odnosu-na-proslu-godinu/

Procitali smo izvjesce, sve nam je jasno. Dno smo dotaknuli, ovo izvjesce je rezultat doslovno lockdowna cijele zemlje i zatvaranja hotela. Sljede bolja vremena.

Iz izvjesca za 2Q su razvidni veliki negativni efekti za RIVP.Brojke govore vise od rijeci.

Problem je ,po meni,da ce se ovi gubici do kraja godine znacajno povecati,po meni,jer je popunjenost kapaciteta znatno manja ( srpanj)nego prosle godine uz vjerovatno manje cijene i vece troskove sukladno propisima za zastitu od korone.Tek na koncu godine cemo znati prave rezultate ove posasti.

Takoder ,treba imati u vidu velika kreditna zaduzenja i nadolazecu jesen koja nosi velike rizike od zaraze.Jucer je bilo najvise zarazenih u svijetu u jednom danu (malo manje od  300.000).

Turisticka sezona se vjerovatno nece normalizirati do 2022-2023 godine.Pitanje da li ce se i kada otkriti i cjepivo i procijepiti veci dio covjecanstva.

Nakon ovog izvjesca,ja ne vidim razloge za optimizam,naprotiv.

Klaster

I sam spadam u one koji iz dana u dan držim fige da nas corona ne slomi. Brojim i ja svakog gosta.

Međutim, uspoređivati ovogodišnji petak koji je naslonjen na 01.08. i lanjski koji je bio 26.07. nema smisla, a to se vidi po broju ulazaka stranaca u zemlju. Jučer nisu bile gužve na ulazu u hr. Ali zato danas jesu i to ogromne. Dubrovnik i dalje šteka i jako ovisi o Britancima koji nam vise iz dana u dan. Uglavnom ovo je sve skupa odlično i ako izdržimo još 2 mj. bez nekih potresa to će biti iznad svih onih sumornih prognoza.

Držim fige. Pozz

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Morate znati da su svi drzavni podaci frizirani. U Istri ce biti pad 50%. Jucer na kupanju izmjerio temp mora pokazuje 24 C, tolika je u 5mj. A hidrometeroloski zavod mjeri 28 C.  Restorani navecer prazni.

Danas Valamar otvorio i 25-ti hotel, Argosy u Dubrovniku. Lijepo se poklopilo sa vijescu da Britanija produzava ostanak Hrvatske na svojoj zelenoj listi jos najmanje 14 dana. https://www.total-croatia-news.com/travel/45445-uk-green-list

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/u-hrvatskoj-u-srpnju-2-44-milijuna-dolazaka-sto-je-53-posto-u-odnosu-na-lani-20200801

Klaster

Lockdown je sve zeznio. Ljudi nisu znali sto ce biti. Sa ovakvom slikom virusa iduce godine ( iako sam ja siguran da virusa, ovog, nece biti do tada) bicemo na impozantnim brojkama

New Report

Close