RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.04.2024. u 11:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
76.742
14,791
5,20
5,22
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kad je cijena bila pala ispod 20-ak kn spomenuo sa da me ne bi začudilo da ode na 30 kn dok hoteli još budu zatvoreni. Razlog tome je što mnogi očito ne shvaćaju razliku između vrijednosti i cijene izražene u fiat valuti. Špekulante zanima samo cijena, ozbiljnog investitora zanima vrijednost koju dobiva za novac i tu treba tražiti razlog zbog kojeg cijena dionica raste.

Naslovi iz indexa i ostalih sličnih portala čiji su čitatelji trenutno fokusirani na pražnjenje polica sa kvascem ni na koji način ne može utjecati na cijenu dionica.

 

spalato33, 06.04.2020. u 10:03

I danas rivp popratija rast vanjskih trzista .Vanjska trzista rastu na krilima optimizma pada zarazenih u zemljama koji su najteze pogođena.Kapitalizacija dobiti obavi se u jednom danu jer je volatilnost visoka.Uskoro popustanja mjera od pandemije i hrvatska vlada i njene mjere su doprinijele ovom rastu,Nesto od sezone ce se spasiti,Dok jedni mudruju vrijedi li ovo vise cijena nemilosrdno grabi.

 

@Bitcoin, a koje ti to citas portale i novine onda citas daj mi reci kad ja u nijednima nevidim nikakve drukcije vijesti osim tih istih? Daj mi tog releventnog pokazi koji tvrdi da ovaj virus sigurno nece biti ovdje i druge godine.

Ja ti mogu (ako vec sam ne citas) staviti ama bas sve relevantne znanstvenike koji tvrde da ama bas nista nije sigurno i da nije vjerovatno da ce virus samo tako nestati i da dok ne nadjemo cjepivo najvjerovatnije nismo sigurno. E sad ti se mozes kockati sa ovom marginom izmedju najvjerovatnije i malo vjerovatno pa ispitati kakve si srece jer trenutno to je samo to, kockanje. Moguce da samo nestate.

Scenarij koji ja vidim (kad slusam znanstvenike) je da je ova godina frula i da cemo se i dalje druziti s virusom. 18mj od sada je 9mj 2021 i to je naoptimisticniji scenarij pronalaska virusa a pogledaj malo brojke po kojoj brzini ga mogu proizvesti i kad ga pronadju a onda jos po kojoj brzini procjepiti i to sve AKO AKO AKo .

Do tada nasa drzava za 2mj treba 75mlr kuna kredita. I to da ne radimo nista. Koliko je to nakon 6mj ili nedaj boze godinu dana. Po kojim cijenama ce biti to ljetovanje nakon sta svi zapnu u duboku recesiju a krediti su stvarni a nasa konkurencija u istim problemima i nista dobro ni po pitanju cijena ni dolazaka kod nas. Uopce mi nije nezamisliv scenarij da tu bude jedna ili dvije godine koma a naredna tek oporavak a kakok ce to utjecati na cijenu dionica, na broj izdanih dionica itd. to je sad za razmisliti. Predugo je to razdoblje za drzati neku dionicu. Pogotovo ako sezona zbilja bude nula i onda to drzati jesen, zimu i proljece a virus je recimo jos uvjek tu.

Previše si fokusiran na znanstvenike i virus a zanemaruješ ostale činjenice. Znanstvenici se ne bave tržištem dionica, monetarnim sustavom niti ekonomijom i oni ne donose odluke.

Tko god misli da će cijeli svijet biti u lockdownu do kraja 2021 taj nije normalan. I više je nego očito da je ekonomija bitnija nego ljudski životi samo eto nitko to ne smije javno reći ali dovoljno je da pogledaš što Trump i FED rade i sve ti je jasno. Ljudski životi su samo brojka i koliko god to brutalno zvučalo to je tek jedna od varijabli za izračun kako se sad postaviti. Sve i da se dogodi dugoročan lockdown tada bi imali cijenu od RIVP preko stotinjak kuna jer bi nastupila hiperinflacija s obzirom da sve vlade svijeta sada dijele novac potpuno besplatno i svaka ga kompanija može uzeti koliko god im treba. Zato sam i rekao da su vrijednost i cijena različiti pojmovi.

Postoje drugi načini kao npr. skeneri i brzi testovi. Brzi testovi koji u roku od par minuta pokazuju jesi li pozitivan ili negativan bi mogli pokrenuti svijet. Ako se jedan kruzer može na taj način prilagoditi i osigurati si da posluje pod takvim uvjetima, za hotele će to biti još lakše.

Dunlop, 06.04.2020. u 15:38

@bitcoin, a koje ti to citas portale i novine onda citas daj mi reci kad ja u nijednima nevidim nikakve drukcije vijesti osim tih istih? Daj mi tog releventnog pokazi koji tvrdi da ovaj virus sigurno nece biti ovdje i druge godine.

Ja ti mogu (ako vec sam ne citas) staviti ama bas sve relevantne znanstvenike koji tvrde da ama bas nista nije sigurno i da nije vjerovatno da ce virus samo tako nestati i da dok ne nadjemo cjepivo najvjerovatnije nismo sigurno. E sad ti se mozes kockati sa ovom marginom izmedju najvjerovatnije i malo vjerovatno pa ispitati kakve si srece jer trenutno to je samo to, kockanje. Moguce da samo nestate.

Scenarij koji ja vidim (kad slusam znanstvenike) je da je ova godina frula i da cemo se i dalje druziti s virusom. 18mj od sada je 9mj 2021 i to je naoptimisticniji scenarij pronalaska virusa a pogledaj malo brojke po kojoj brzini ga mogu proizvesti i kad ga pronadju a onda jos po kojoj brzini procjepiti i to sve AKO AKO AKo .

Do tada nasa drzava za 2mj treba 75mlr kuna kredita. I to da ne radimo nista. Koliko je to nakon 6mj ili nedaj boze godinu dana. Po kojim cijenama ce biti to ljetovanje nakon sta svi zapnu u duboku recesiju a krediti su stvarni a nasa konkurencija u istim problemima i nista dobro ni po pitanju cijena ni dolazaka kod nas. Uopce mi nije nezamisliv scenarij da tu bude jedna ili dvije godine koma a naredna tek oporavak a kakok ce to utjecati na cijenu dionica, na broj izdanih dionica itd. to je sad za razmisliti. Predugo je to razdoblje za drzati neku dionicu. Pogotovo ako sezona zbilja bude nula i onda to drzati jesen, zimu i proljece a virus je recimo jos uvjek tu.

 

@bitcoin,

Tko je rekao da ce cijeli svijet biti u lockdownu? Ali turizam kao grana ima veliku mogucnost da hoce. Ne mora drvna industrija, IT, poljoprivreda, famracija i pregrst drugih. Oni ce naci nacina da rade. Ali grana gospodarstva koja je najzasluznija za sirenje virusa? Hm..

I treba pratiti znanstvenike jer kao sta vidis uspjeli su i Trumpa uvjeriti da su zivoti ipak malo bitniji od novaca. Velike stete se vec trpe pa i na najjacim firmama. Jedan Boeing koji je po Trumpu najbolja firma na svijetu (ako uzmemo da Trump bas nije previse normalan recimo da je u najmanu ruku odlicna firma) vec treba pomoc vlade i bit ce dokapitalizirana, dionicara osisani.  A gdje je kraj krize?

I sad mislis da kad virus nakon ovih mjera stane sa sirenjem da ce Trump naprosto reci ajmo sad napraviti ono sta nismo pred 2 mjeseca i otvorit se i raditi normalno? Sta su onda radili mjere i potrosili tisuce milijardi?

Jedino o virusu mi ovisimo o nicemu drugom. Nece ekonomisti raditi raspored sada nego bas virus. A sve te bajkice o iznenadnom cjepivu, tim skenirima o kojima pricas to je sva na jako dugom stapu. Pa svijet nemoze izmisliti ni dovoljno maski od tkanine a ti pricas o visokoj tehnologiji koju tek treba proizvesti i to sve preko noci? Pogledaj kako su se amerika i njemacka potukle oko najobcnijih maski. Ni respiratora ni nicega.

Taj jedan detaljčić što Dunlop spominje – jedno je turizam, a drugo ostala industrija. Ne vidim zašto sve ostalo ne bi raslo, ali turizam s praznim i zatvorenim hotelima, to je druga priča. Mislim da je super optimistično da se otvore sredinom svibnja.

Svaka čast svima koji su kapitalizirali ovaj rast, a svima ostalima sretno i dalje.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

12.2. ove godine kada u HR nije bilo ni K od Korone, tržište je vrednovalo dionicu Valamara 37,20 kuna.  Mislim da ovdje ima podosta investitora koji misle da ćemo se probuditi za dva mjeseca, cijena će biti 37 kuna ili više, a sve između će biti samo loš san koji ćemo brzo zaboraviti. Hmmmm

Otvorit ce prije nego mislimo!

valamar 21.04. GSM i 30.04.2020 rezultati IQ

treba proslaviti Uskrs i pričekati amere/korona

dali smo blizu raspletu/zapletu

spalato33, 06.04.2020. u 21:12

Otvorit ce prije nego mislimo!

https://www.glasistre.hr/pula/korona-je-vec-pojela-predsezonu-u-puli-samo-134-turista-lani-ih-je-u-ovo-doba-bilo-1100-hoteli-su-zatvoreni-privatni-iznajmljivaci-prazni-direktorica-pulskog-tz-a-ove-sezone-svako-nocenje-ce-biti-dobitak-634367

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

bladerh4, 06.04.2020. u 20:30

12.2. ove godine kada u HR nije bilo ni K od Korone, tržište je vrednovalo dionicu Valamara 37,20 kuna.  Mislim da ovdje ima podosta investitora koji misle da ćemo se probuditi za dva mjeseca, cijena će biti 37 kuna ili više, a sve između će biti samo loš san koji ćemo brzo zaboraviti. Hmmmm

Sva sreca da ovdje ima i daleko vise investitora koji navjescuju da se za dva mjeseca necemo imati gdje ni probuditi, pa dobrohotno vec sad razbudjuju pozaspale ovce. Beee beee….

Samo hrabro do 30 ili možda do 37

Turistička sezona je izgubljena: Privatni iznajmljivači u strahu da neće moći uzdržavati obitelj

Ako turizam padne -50% realna cijena cca 28kn, ako turizam padne -70% realna cijena cca 21-22kn. Po trenutnoj cijeni mi se cini kao da se trziste kladi da ce turizam pasti -50% sto mi se cini jako otpimisticno. Realno je da turizam ove godine bude -70%. /-80%. Iduca godina -20% (ovisi jako puno o ratu cijena za goste). Ovo mi se cini kao dionica koje je neopravdano narasla. Da postoji opcija sada bi ju “short-ao”

 

Austrijanci svog ministra zdravstva vec pitaju mogu li na more na ljeto. Toliko o njihovoj nezainteresiranosti za ljetovanja i njihovoj percepciji zdravstvene ugrozenosti u Hrvatskoj. Ovaj mentalitet uspanicenosti, nazalost, samo je nama svojstven.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/imaju-11-tisuca-slucajeva-zaraze-vise-od-hrvatske-umrlo-je-130-ljudi-ali-jedna-statistika-govori-da-su-vec-sada-pred-pobjedom-nad-opasnim-virusom/10180069/

bardo1809, 07.04.2020. u 10:53

Ako turizam padne -50% realna cijena cca 28kn, ako turizam padne -70% realna cijena cca 21-22kn. Po trenutnoj cijeni mi se cini kao da se trziste kladi da ce turizam pasti -50% sto mi se cini jako otpimisticno. Realno je da turizam ove godine bude -70%. /-80%. Iduca godina -20% (ovisi jako puno o ratu cijena za goste). Ovo mi se cini kao dionica koje je neopravdano narasla. Da postoji opcija sada bi ju “short-ao”

 

Ja sam danas prodao sav RIVP jer ovaj rast je bio sa 18 na 28 kn je bio pomalo lud, a neizvjesnost hoće li uopće biti išta od sezone i dalje je ogromna.

Sad čekam mirno s kešom na računu pa ako bude novih padova na 20-ak kuna, eto mene opet unutra.

Ignore: KressoM, delux

bardo1809, 07.04.2020. u 10:53

Ako turizam padne -50% realna cijena cca 28kn, ako turizam padne -70% realna cijena cca 21-22kn. Po trenutnoj cijeni mi se cini kao da se trziste kladi da ce turizam pasti -50% sto mi se cini jako otpimisticno. Realno je da turizam ove godine bude -70%. /-80%. Iduca godina -20% (ovisi jako puno o ratu cijena za goste). Ovo mi se cini kao dionica koje je neopravdano narasla. Da postoji opcija sada bi ju “short-ao”

 

 

A kako je išao taj tvoj izračun s brojkama a ne postocima?!

New Report

Close