PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još ima repova kuponske privatizacije devedesetih: Hrvatska američkoj tvrtki mora platiti 297 milijuna kuna

Taj iznos koji se spominje se dijeli sa slpf ili je to samo odšteta za proficio?

Znači taj iznos dobiva ko zna tko, jer u tekstu stoji ovako.  Naime, vlada je u srijedu dala suglasnost za sklapanje nagodbe između RH i američke kompanije Colgate/McCallum. U sklopu nagodbe Amerikancima će biti isplaćeno 297 milijuna kuna, dok se oni obvezuju u narednih pet godina najmanje 100 milijuna uložiti u Hrvatsku. Inače, Colgate/McCallum je vlasnički povezan s hrvatskom kompanijom Proficio..

 

Spor je vodio proficio a američka kompanija Ce dobti 300mil ?

 

 

Fantasticno je kako sudovi RH odbacuju tuzbu, a s druge strane Vlada prihvaca zahtjev za nagodbom iako su oboje institucije RH, a radnje suprotne. Stvarno manipulacija ne moze biti jasnija i ocitija.

betlord, 16.12.2021. u 15:04

Fantasticno je kako sudovi RH odbacuju tuzbu, a s druge strane Vlada prihvaca zahtjev za nagodbom iako su oboje institucije RH, a radnje suprotne. Stvarno manipulacija ne moze biti jasnija i ocitija.

Baš tako , boje se stranih sudova jer tamo ne mogu vuc suca za rukav, ako je proficio dobio novce zasto nisu dobili Slavonac i Velebit ? Znaci trebaju prijaviti slucaj na europskom ili američkom sudu ali ne treba nikakve pogodbe raditi nego izvuci svaku lipu kamate..

betlord, 16.12.2021. u 15:04

Fantasticno je kako sudovi RH odbacuju tuzbu, a s druge strane Vlada prihvaca zahtjev za nagodbom iako su oboje institucije RH, a radnje suprotne. Stvarno manipulacija ne moze biti jasnija i ocitija.

Hoce li ovo doci u neku tv emisiju. Sta radi oporba evo im materijala. Raspudic gdje si ili se ti u ovo nerazumijes.

Novac ide Collgate/McCallum a ne Proficiu jer je prijetila tužba s osnove ulaganja američke kompanije u hrvatsku a koje je pokriveno nekakvim opskurnim osiguranjima. Preostala dva PIF-a  moraju na međunarodnu arbitražu.

Ja ne znam sta se ovdje radi trenutno ali znam što sad slijedi, lova nece bit uplacena proficiju ? Zašto? Zato što sad slijedi dokapitalizacija vjerojatno stom istom lovom

manigoldo, 17.12.2021. u 19:51

Novac ide Collgate/McCallum a ne Proficiu jer je prijetila tužba s osnove ulaganja američke tvrtke u hrvatsku a koje je pokriveno nekakvim opskurnim osiguranjima. Preostala dva PIF-a moraju na međunarodnu arbitražu.

Da u redu a da li to ima smisla, proficio vodi sud , svi troškovi suđenja su se odbijali sa proficijevog racuna, a sad novac ide toj drugoj tvrtki..

Trebaju nam sad vratiti dionice, nama kojima su na silu uzeli i isplatili po 10 kn.

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/2016/Sjednice/2021/Prosinac/91%20sjednica%20VRH/91%20-%2010.docx

Tonebrod, 18.12.2021. u 13:12

 





manigoldo, 17.12.2021. u 19:51



 

Novac ide Collgate/McCallum a ne Proficiu jer je prijetila tužba s osnove ulaganja američke tvrtke u hrvatsku a koje je pokriveno nekakvim opskurnim osiguranjima. Preostala dva PIF-a moraju na međunarodnu arbitražu.

 



 

Da u redu a da li to ima smisla, proficio vodi sud , svi troškovi suđenja su se odbijali sa proficijevog racuna, a sad novac ide toj drugoj tvrtki..

Pravno gledajući sve je u redu. Ako ide ulaganje  od 100 milijuna kn kroz dokapitalizaciju preko Proficia onda  će barem biti neke koristi za djelatnike i razne proračune a jedine žrtve ostaju mali dioničari a njima ionako od samih početaka nije suđeno 🙁



manigoldo, 17.12.2021. u 19:51



 

Novac ide Collgate/McCallum a ne Proficiu jer je prijetila tužba s osnove ulaganja američke tvrtke u hrvatsku a koje je pokriveno nekakvim opskurnim osiguranjima. Preostala dva PIF-a moraju na međunarodnu arbitražu.

 



 

Da u redu a da li to ima smisla, proficio vodi sud , svi troškovi suđenja su se odbijali sa proficijevog racuna, a sad novac ide toj drugoj tvrtki..

[/quote]

 

Jeli itko bio na Skupštini?

Uglavnom ovo je tužna priča i slika kako država “brine” o svojim građanima.

Ako niste bacite i oko na famozni tekst Sporazuma o prijateljskom rješavanju spora:

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/2016/Sjednice/2021/Prosinac/91%20sjednica%20VRH/91%20-%2010%20Prijedlog%20sporazuma.pdf

2016 je država trebala isplatiti dogovorenih 141 mil kn Proficiu, Vrhovni sud je ekspresno donio odluku (sredstva su već bila rezervirana u proračunu) da bi sada isplatili 297 mil kn Colgate/McCallumu i Susmanu.

 

Prvo nasanjkani dioničari (sadašnji i bivši), a onda i svi grđani Hrvatske jer ćemo svi isplatiti ovih 156 mil kn viška zbog nesposobnosti državnih tijela.

 

Čudno kako niti jedan medij se nije više pozabavio ovom temom.

 

 

Dakle, ako je g.Susman u ime Proficia sklopio sporazum odnosno u ime svih vlasnika(dioničara) društva to znači samo jedno,da taj iznos obeštečenja 297 000 000 kn pripada svakom dioničaru društva Proficio sukladno broju dionica u vlasništvu.

Ako se podijeli iznos 297 000 000kn sa brojem dionica,svakom dioničaru pripada 102 000 kn po dionici.Ljudi moji,pa nije to malo,tko ima samo 10 dionica to je milijun kn,pa valjda se isplati boriti za svoje.

Zvao sam Proficio,glavna skupština je 30.09.2022. u 13 h i trebalo bi pitati da li je g,Susman raspodjelio novac obeštečenja u Proficio i u što bi se dalje ulagao zajednički novac koji pripada Proficiu.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

kvasac, 10.09.2022. u 18:43

Dakle, ako je g.Susman u ime Proficia sklopio sporazum odnosno u ime svih vlasnika(dioničara) društva to znači samo jedno,da taj iznos obeštećenja 297 000 000 kn pripada svakom dioničaru društva Proficio prema broju dionica u vlasništvu.

Ako se podijeli iznos od 297 000 000 kn s brojem dionica, svakom dioničaru pripada 102 000 kn po dionici.Ljudi moji, pa nije to malo, tko ima samo 10 dionica to je milijun kn, pa se valjda isplati boriti za svoje.

Zvao sam Proficio,glavna skupština je 30.09.2022. u 13 hi trebalo bi pitati da li je g,Susman raspodijelio novac obeštećenja u Proficio iu što bi se dalje ulagao zajednički novac koji pripada Proficiu.

Ma odustanite u startu ja sam odustalo, šta stvarno mislite da u ovoj drzavi moze nešto biti bez lopovluka.. Bitno da je bila jedno vrijeme kampanja ulazite u dionice, sve sto sam ulozio sam izgubio, to je hrvatska realnost..

New Report

Close