OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bisakovi, 07.05.2021. u 15:23

 





Andromeda, 07.05.2021. u 13:43



 

 





bisakovi, 07.05.2021. u 10:43



 

 

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 





Andromeda, 06.05.2021. u 13:59



 

 

 

 

 

Je ,zatišje dok se ne skuži da je nakon godinu i pol nakon objavljivanja natječaja finale pred vratima.

 

 

 

 

 



 

a što novi natječaj mijenja?već je jedan bio i neslavno propao, sad će biti još jedan i lako moguće opet propasti..samo što cijena dionice onda više neće biti na 6 kn nego bi se mogla prepoloviti

 

 

 

 



 

Kakav novi natječaj? To niti piše negdje niti se spominje kao mogućnost.Nakon toga datuma Ht će biti razvlašćen vođenja Optimom pa Zaba može što želi.Upravljati sama Optimom ili prodati po cijeni po kojoj želi npr. Koliko vidim zadnja dva tjedna 2 u top 10 su pojačali svoje pozicije unutra.A to su no.9 i no.8. Već to puno govori o očekivanju.

 

 

 

 



 

Pa to je jako lose.Mogu prodati za “sitnu lovu”,zar ne?

 

 



 

Ne mogu jer da li biste Vi prodali nešto što ste nabavili po 10 kn za par kuna? U najgorem slučaju mali popust i to je to.Mi ne govorimo o novom autu pa nakon 15 godina koliko vrijedi.Tu se je ulagalo, moderniziralo i tu ne pada cijena samo tako.

 



 

Naravno da bi prodao nesto za “par kuna”,bez obzira po koliko sam “kupio” ako to “nesto nitko nece po vise” jer vjerovatno niti ne vrijedi vise.Ista pitanja su postavljali i dionicari LEDA,Jamnice i sl. kada je postalo jasno da su tvrtke prezaduzene.Realnost ,a ne snovi i nadanja su bitni ovdje.

Slažem sam se s Vama da ako nešto ne vrijedi i nitko ne želi kupiti  da je onda daj što daš. Ali  moje mišljenje je da kod Optime to nije slučaj.Vrijedi itekako i netko želi ovo. Zašto do sada nije realizirana prodaja i zašto je propao prvi natječaj valjda je jasno. Prvi natječaj je propao iz općepoznatih činjenica vezanih za virus kada je cijeli svijet bio blokiran i nije se znalo što nam nosi sutra.Nije se moglo ako se sjećate kod nas bez propusnice iz županije u županiju a kamo tek ostalo.U svijetu je bilo slično.U tom periodu tko je radio bilo kakve akvizicije i ulazio u nešto a čak i ako je , zbog gore navedenog ponude su bile u skladu sa tim stanjem, znači slabe.Normalno je da je Ht-u ako je i dobio bilo kakvu takvu ponudu ,ona bila neprihvatljiva.A još da ponovim da im je u interesu držati Optimu do kraja onda je puno jasnije. Nikakav povod do sada nije dat da bi ovo mogla bit neka prevara ili nepoštivanje nečega.Zato i ne vjerujem u puste priče dok sve ide po zakonu, odredbama , rokovima propisanim od nadležnih institucija.Sve je izvršeno na vrijeme, sve se poštuje .Dali ćete Vi vjerovati ili ne i sumnjati  u vrijednost Optime ili sam proces je na Vama. Uspoređivati Ledo i Jamnicu s Optimom baš i nije nešto.Koliko je zadužen Valamar , koliko Atlanska itd.I?

Ugodan vikend

 

 

bisakovi, 07.05.2021. u 15:23

 

Realnost ,a ne snovi i nadanja su bitni ovdje.

Pa upravo zato će se i prodati, jer je jeftinije kupiti gotovog operatera sa korisnicima nego izgraditi infrastrukturu pa trošiti na privlačenje tih istih korisnik. Uostalom zadnja izjava je bila da neće biti službenih izjava do okončanja postupka, samo se drže procedure i to je to.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Vergilije, 07.05.2021. u 20:06

 





bisakovi, 07.05.2021. u 15:23



 

 

Realnost ,a ne snovi i nadanja su bitni ovdje.

 



 

Pa upravo zato će se i prodati, jer je jeftinije kupiti gotovog operatera sa korisnicima nego izgraditi infrastrukturu pa trošiti na privlačenje tih istih korisnik. Uostalom zadnja izjava je bila da neće biti službenih izjava do okončanja postupka, samo se drže procedure i to je to.

Mozda je jeftinije ako je cijena mala,a potencijal velik.Ali ovdje broj korisnika stalno pada i nije bas “spektakularan ni inace”.Firma posluje slabo i u 1Q 2020 BVPS je bio 0.22 (22 lipe),PE 244,62 .

Od tada se biljeze kontinuirani gubici i pad broja korisnika,koliko je meni poznato!

https://www.mojedionice.com/dionica/OPTE-R-A

“Grupa je u prvom kvartalu 2021. godine, ostvarila gubitak u iznosu od 4,6 mil HRK, a Društvo u iznosu od 4,5 mil HRK. ”

Sukladno ovim brojkama i stvarnim pokazateljima optimizam nekih dionicara vezano za prodaju i ocekivanu “veliku” cijenu dionice,po meni,nema uporista.Meni osobno,nije jasna ni ova burzovna cijena obzirom na rezultate poslovanja tvrtke.

Dobro se zna da ovdje izvještaj nije nimalo bitan i da se kupuje udio u tržištu i optika.

Davna procjena kad je stanje bilo puno lošije je bila 7 kn, znači sad može biti samo iznad toga.

”Sukladno ovim brojkama i stvarnim pokazateljima optimizam nekih dionicara vezano za prodaju i ocekivanu “veliku” cijenu dionice,po meni,nema uporista.Meni osobno,nije jasna ni ova burzovna cijena obzirom na rezultate poslovanja tvrtke.”

A jel ima smisla to što top 10 ne prodaje, dapače -kupuje ili i oni spadaju u kategoriju “neki dioničari”.Jadni neuki ljudi, treba ih prosvijetlit tu na forumu. Nemojte se ljutit ali ako ćemo do vjerovanja ili nadanja ja ću se više vodit njima nego Vama i sličnima tu. Nekako mi se čini da oni imaju malo bolje informacije nego Vi.

forumas., 10.05.2021. u 09:27

Dobro se zna da ovdje izvještaj nije nimalo bitan i da se kupuje udio u tržištu i optika.

Davna procjena kad je stanje bilo puno lošije je bila 7 kn, znači sad može biti samo iznad toga.

Upravo tako samo nije da izvještaj nije nimalo bitan ali je istina da je ovo drugo kako ste napisali od krucijalne važnosti.

Andromeda, 10.05.2021. u 12:35

”Sukladno ovim brojkama i stvarnim pokazateljima optimizam nekih dionicara vezano za prodaju i ocekivanu “veliku” cijenu dionice,po meni,nema uporista.Meni osobno,nije jasna ni ova burzovna cijena obzirom na rezultate poslovanja tvrtke.”

A jel ima smisla to što top 10 ne prodaje, dapače -kupuje ili i oni spadaju u kategoriju “neki dioničari”.Jadni neuki ljudi, treba ih prosvijetlit tu na forumu. Nemojte se ljutit ali ako ćemo do vjerovanja ili nadanja ja ću se više vodit njima nego Vama i sličnima tu. Nekako mi se čini da oni imaju malo bolje informacije nego Vi.

Ma sve 5 ,dragi kolega. Dakako da se “Vi vodite necim drugim” “nego sa mnom i slicnima tu” i to je Vase pravo.Sa Vasim novcem upravljate Vi.

Ja neznam “tko ima i dali ima i kakve informacije”.Ja sam se samo reflektirao na poznate brojke i izvjesca i na osnovu toga izveo neke zakljucke.

A kolega.. koji je zaključak zašto je Tele2 prodan za 220 mil EUR sa još valjda toliko dug ? Dakle za 7.2 EBITDa.. ?  Saša će vjerojatno netko reći da je to računati po drugoj metodologiji

dionicar, 10.05.2021. u 17:58

A kolega.. koji je zaključak zašto je Tele2 prodan za 220 mil EUR sa još valjda toliko dug ? Dakle za 7.2 EBITDa.. ?  Saša će vjerojatno netko reći da je to računati po drugoj metodologiji

Zakljucak je da se OPTIMA duze pokusava prodati,a da kupaca ocito nema,odnosno nisu poznati.

Osim nagadanja i niza raznoraznih teorija nije do sada ostalo nista.

Ovdje se moglo procitati da brojke i izvjesca nisu uopce bitni.Da smanjenje korisnika nema znacaja.Da je trziste tih usluga u hrvatskoj relativno malo i da je konkurencija velika je takoder valjda isina.To sto je “nesto-nekada-prodano nekom po xxx cijeni” takoder nema veze sa ovom dionicom.

Nemam pojma dali ce se i po kojoj cijeni ovo prodati,ali znam ida su izvjesca i brojke i poslovanje  bitni i da o njima ovisi dali ce tko i za koliko kupiti firmu.

Vi koji tvrdite da “je 7 kuna minimum ispod koga se nece prodati” imate pravo kupovati po nizim cjenama i ostvariti “veliku zaradu”.To sto netko drugi u to ne vjeruje za Vas nema znacaja , kao ni izvjesca i ekonomski pokazatelji i to je Vase pravo.

3opt na samom zatvaranju jučer po rekordnoj cijeni 101.70

K.k.  na laganih 644444

Oprostite im , ne znaju što čine.😊

– 2988 RaiffeisenBank

+ 20000 Addiko Bank

Ovi drugi su izgleda 10 puta uvjereniji u prodaju .

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/mislav-galler-i-nenad-slibar-novi-clanovi-uprave-u-telemachu-hrvatska

Andromeda, 13.05.2021. u 14:06

– 2988 RaiffeisenBank

+ 20000 Addiko Bank

Ovi drugi su izgleda 10 puta uvjereniji u prodaju .

Kakve to ima veze sa “uvjerenoscu” u bilo sto?Vjerovatno se radi o skrbnickim racunima.

Postoji jedna stara poslovica “ne jedu vuci po poruci”!

Ako se vi samo uzdate u nekoga drugog da bi nesto profitirali,bojim se da ste u zabludi.

 

Kupovali su ljudi i DLKV za nekoliko tisuca kuna za dionicu i LKPC  i  mnoge druge,da ne spominjem stecajuse,uvjereni da cine najbolje i da ce ostvariti velike profite.

Mislim da se možemo složiti da je ova dionica za sada odradila svoje – bez nekog signala o prodaji firme (i cijene po kojoj ide prodaja) nema sile koja će pomaknuti trenutnu cijenu dionice u jednom ili drugom smjeru.

Tj. čak bi rekao da je vjerojatniji lagani pad cijene ako oni koji još nisu keširali dobitke odluče da neće čekati dan D.

slovojed, 14.05.2021. u 10:20

Mislim da se možemo složiti da je ova dionica za sada odradila svoje – bez nekog signala o prodaji firme (i cijene po kojoj ide prodaja) nema sile koja će pomaknuti trenutnu cijenu dionice u jednom ili drugom smjeru.

Tj. čak bi rekao da je vjerojatniji lagani pad cijene ako oni koji još nisu keširali dobitke odluče da neće čekati dan D.

da, stagnacija i polagani pad cijene do prve jače korekcije na burzi…..a onda će se pad ubrzati

New Report

Close