OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ponovni ulaz oko 2,50 kn

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

…a sad prvo neka natrpaju ove optimiste na bidu ..

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kolega, a koga zanimaju ovakvi postovi?

Da ste se malo pozabavili nečim aktualnim dali neko misljenje nego ovako jadno i nisko?

 

Dajte probajte licitirati i s kunom. Iako ne vjerujem da će vam uspjeti ni sa 2,5

kodiaq, 07.08.2020. u 16:31

drugim riječima: NATJEČAJ HT-a JE PROPAO!

idući tjedan očekujem pad na 3 kn

slažem se.propašću natječaja cijena bi se trebala vratiti na početne 2 kn

Ma na kunu, na kunu…

Prije odluke o kupovini ili prodaji dionica bacite oko na fundamente Optime. Nakon toga bacite oko na fundamente drugih kompanija na ZSE. Ima nekoliko dionica sa dobrim fundamentima i mogućim prodajama ili istiskivanjem. Ove ostale dionice na ZSE  teško da su vrijedne spomena, osim SAPONIJE i ACI.

 

Status Quo: Roll Over Lay Down

ovi što su prodali u petak žele opet kupovat po prodajnoj cjeni jer je bila varka od imformacija  mislim da će ovo biti dobar dil

Tu se provlači puno hipoteza vezano za Ht ali i Zabu.

Ajmo se stavit malo u glavu kupaca.

Ja isto da sam kupac nebi ni žurio niti davao neke jake ponude, uostalom ako bi je uopće dao u ovom prvom roku.

Znam da je Ht taj kojeg zakonski rok pritišće i da će njegova prava upravljanje Optimom prestati.Isto tako je ova prehlada aktualna pa ako bi sada ulazio u akviziciju očekivao bi popust.Samim tim bi i ponuda bila takva.

Još kad bi mislio da ću s investicijskom bankom postići bolji deal i ide u prilog tome.

Znači upitno je da li su stigle sad kakve ponude i kakve su.

Teorije da interesa i kupaca nema a pogotovo da ih neće biti su za malu dijecu.

Optima ima skoro 200 k korisnika.To svih privlači.Nekome tko bi ispočetka ulazio u to trebaju godine i godine da dođe do te brojke.

Ima i dug naravno ,koji se isto tako godinama smanjuje.

Ima i blagi rast EBITDA a koja se najčešće spominje kao relevantna uz ove dvije gore spomenute stvari kod preuzimanja.

Po meni kad je to sve iza nas , kada kupci ili nisu ponudili ili su ponudili malo a Ht naravno nije prihvatio prva igra tek sad počinje.

 

 

Ovakva prilika da netko preko noći može dobiti toliko korisnika i da prodavač to mora prodati se ne događa često.To zaboravljamo svi skupa.Nisu Carlos Slim , Ug ili netko treći zaboravni ili da nemaju novaca, samo šta i oni žele proći čim jeftinije kao i svi uostalom a kako će se finale bližit tako će i ovo biti sve ” zanimljivije”.

Andromeda, 11.08.2020. u 15:18

Ovakva prilika da netko preko noći može dobiti toliko korisnika i da prodavač to mora prodati se ne događa često.To zaboravljamo svi skupa.Nisu Carlos Slim , Ug ili netko treći zaboravni ili da nemaju novaca, samo šta i oni žele proći čim jeftinije kao i svi uostalom a kako će se finale bližit tako će i ovo biti sve ” zanimljivije”.

Sve to stoji, jasno je da će oni koji su ušli na 2 kn zaraditi u svakom slučaju ali oni koji su ulazili na 6 ili 8 nadajući se ponudi preko 10 će ostati kratkih rukava. Upravo zbog toga što prodaja mora ići kupci će pokušati platiti što manje, u ovom trenutku izgledno puno manje od 10.

ZBog trenutke svjetske gospodarske situacije a svakako i poradi stvarne vrijednosti Optime što je opet dosta subjektivno ne očekujem ponudu preko 3 kn/dionici.

Nemojte preuveličavati značaj broja korisnika koje ima Optima, to je u suštini  ipak dosta skroman broj. Ne treba zaboraviti dug koji i dalje posjeduje Optima.

… kolega Invest moze li obrazlozenje kako ste dosli do cifre od 3 kn po dionici…

…hvala u naprid…

Osim oko cijene od 3,00kn, složio bih se s kolegom Investom da je dug značajan, a još važnije, također mislim da se precijenjuje važnost broja korisnika jer je veliki broj bez ugovorne obveze.

 

@ja sam

Dosao je metodom trla baba lan i nisam u papiru, a volio bih biti. Čime jeftinije tim bolje.

Ako je kao ovo sa objavom da prodaju od sada vodi investicijska banka bila za tržište loša vijest, nakon nje mislim da slijedi dobra. Ili će se izaći s viješću o nečijem interesu ili će već biti prodano.A onda više nema vremena za ulazak. 5-6 kn će biti preskočeno u par skokova.

Ne smetram da broj korisnika nije bitan.Mislim da je izuzetan bitan.Najlakše je osnovat firmu,možete ponudit svašta a opet ponovljam za koliko vremena ćete privući skoro 200k korisnika?

Nebitno je da li su sa ugovorom ili bez jer i ostali imaju korisnike i sa ugovorom i bez njega.Korisnici su korisnici.

 

 

New Report

Close