LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je bilo 17. ožujka.

 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-igri-dvije-ponude-za-preuzimanje-nase-najvece-morske-luke-a-cijena-dionice-pada-sto-se-dogada-foto-20230317

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/kraj-dileme-rijecku-luku-preuzima-ceski-port-acquisitions-149702

 

Tako će Port Acquisitions, sa sjedištem u Pragu, preuzeti sto posto dionica riječke luke, njih 13.480.475, po cijeni od 40 kuna (5,31 eura), što je ukupno 71,6 milijuna eura.

 

Samo kod nas.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

U tekstu piše da su dali ponudu za preuzimanje.

To je stara vijest. Tko je prihvatio ponudu?

Uostalom, prema zakonu su dužni isplatiti tromjesečni ponderirani prosjek koji iznosi 8.44 eura.

 

Ma radije bih držao dionice do smrti pa makar bile mrtvi papirić nego li dati po ovoj cijeni. Ovo bi bila teška pljačka.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Treba pričekati nekakvu službenu obavijest. Ovaj članak nema smisla. Pa nitko nije lud prodati luka Rijeka za ovu siću.

Ne možete mi reći da nogometaš Gvardiol vrijedi više od luke sa cijelom pripadajućom infrastrukturom.

Imam nešto sitno LKRI. Radije bih zapalio taj papir nego li prodao po ovoj cijeni koju nude.

Upozoravao sam vas. Evo ljudi se boje više bilo što kupiti…

Kako to da nitko ne spominje Vujnovca u vezi Agrokora. HDZ=SDP

Djubre, 30.03.2023. u 09:33

Ma radije bih držao dionice do smrti pa makar bile mrtvi papirić nego li dati po ovoj cijeni. Ovo bi bila teška pljačka.

Ništa novo. Pa to se desilo već na desetine dionica.

Što misliš zašto ljudi ne ulažu na zse.

Ja i dalje mislim kako nas nitko ne može natjerati da prodamo po ovoj cijeni.

Ako će Država prodati svoje za siću, neka prodaje. Je*e mi se.

Ali men nitko ne može natjerati da prodam po ovoj cijeni ili da me istisne ispod 3mj prosjeka.

 

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Gdje piše da je bilo tko prihvatio ponudu.

Ispod tromjesečnog prosjeka ne mogu isplatiti male dioničare.

Uspoređivati LuRi sa firmama koje su bile pred stečajem je smiješno.

Stvarno naivnih ljudi na ovoj našoj burzi.Ipak treba poznavati barem malo zakon.Ovo što je napisala ova novinarka odnosi se na nominalnu cijenu dionice po kojoj je izvršena zadnja dokapitalizacija.

Ovaj tekst je složen na način kao da manipulira s ljudima koji nisu dobro upučeni u zakon o tržištu kapitala i iznosi zaključke koji su gotova stvar….kako ona može znati tko će od velikih prodati a tko neće svoje dionice…dakle svašta.

 

Temeljni kapital Društva povećava se s
iznosa od 239.219.000,00 kuna za iznos od 300.000.000,00 kuna na iznos
od 539.219.000,00 kuna
Uprava Izdavatelja je, uz suglasnost Nadzornog odbora, temeljem
Odluke o povećanju temeljnog kapitala, utvrdila da se temeljni kapital
Izdavatelja povećava izdavanjem 7.500.000 novih redovnih dionica koje
glase na ime, svaka u nominalnom iznosu od 40,00 kuna, po jedinstvenoj
konačnoj cijeni od 40,00 kuna. Temeljni kapital Društva povećava se s
iznosa od 239.219.000,00 kuna za iznos od 300.000.000,00 kuna na iznos
od 539.219.000,00 kuna. Nakon upisa povećanja temeljnog kapitala u
sudski registar Trgovačkog suda u Rijeci, temeljni kapital Društva
iznosit će 539.219.000,00 kuna i bit će podijeljen na 13.480.475
redovnih dionica koje glase na ime, svaka u nominalnom iznosu od 40,00
kuna.

 

Uspješna dokapitalizacija Luke Rijeka

Ja sam za Proficio dobio novce na tekući račun, 10 kn po dionici iako nisam pristao na ponudu. Možeš se slikati. Ne kažem da prodaš, možda je članak lažan. Nikome ništa ne preporučujem.

Kolega lojtra vi stalno isto…uspoređujete LKRI sa teškim stečajušama.

Onak po narodnoj da ni jedna filozofija nije otišla dalje od seljačke filozofije. Privatizacija se mora nastaviti pa onak po našemu u birtiji se bi reklo. Ako Lng prodaje američki plin onda luka Rijeka preko puta ne može primati u luku ono s čim se nisu složili digići i janezi jer su se složili da će kupovati plin iz Lng terminala a u Lencu se popravljaju ploveće Amerike. Podravka i Atgr se fuzioniraju za tržište Amerike a P. Vujnovac, Ppd, hep, ina će pod državnu kontrolu. Tko će držati nas pod kontrolom je valjda jasno.

Veliki “uvijek” istisnu male za sitne novce.

Ja ne vidim nacina da mali dioničari profitiraju.

Zalosno, ali povijest tako govori.

New Report

Close