LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odlicne vijesti za Luku Rijeka, hvala ministru Butkovicu i Eu fondovima. Ministar Butkovic je jos sredinom lipnja potpisao ugovor za razvoj rijecke luke tezak 554 mil. kn, a radovi se financiraju bespovratnim sredstvima EU. Iz nekog razloga se sutjelo o tome u medijima, tek jedan mali clanak u tiskanom izdanju Vecernjeg lista je pripao tom sjajnom projektu. Mislim da su svi svjesni da ova dionica uskoro ide na 4* kn, a s vremenom bi trebala nastaviti rasti.

Osim ako neće biti dokap po 10 kn.

A prvom dobra cijena i 30…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix, 11.09.2020. u 21:17

A prvom dobra cijena i 30…

Istina, ali tih prvih par niti nisu neki iznosi sve je to do nekakvih 5 tisuca kuna. Vrlo vjerovatno su kupili dionice sad kad su bile po 23-24kn i njima dobro. Ne uzimam to bas zdravo za gotovo, oni ce to prodati, ali cijena ce nastaviti ici prema gore.  Vise me veseli ova potraznja di su se svi natiskali, a medju prvima su i oni koji bi se nakrcali s 500, pa cak i 1000+ dionica.

Poljski dionicar nema novca narocito za dokap kji dolazi a koji po mom misljenju nece biti ispod 20 kuna. Dakle njihova prodaje je:

1. Nacin da namaknu sitno novca za dokap ako uspiju sudjelovati,

2. Prodajom obeshrabriti sitne kupce i drzati nizu cijenu da bi opravdali zahtjev za nizu cijenu dokapa.

Naravno, ako fondovi i drzava ih odluce vec sada neutralizirati, mogu krenuti u kupnju i cijenu dokapa postaviti visu (ulaganja u luku bi to svakako opravdala), skupiti veci iznos (ici na gornju granicu dokapa izdanjem do 200 mil. Kuna) i naci novog vlasnika/ulagaca (COSCO bi usao kao u Pirej sigurno). U svakom slucaju rjesenje ce se postici vrlo brzo jer ovolika ulaganja u Luku nuzno ce donijati akciju i definiranje vlasnistva. U svakom slucaju odlicne vijesti za luku rijeka.

Prvi vlasnik prodaje i vi to zovete dobra vijest. Stvar je jasna. Ide se na dokap po 10 kn a mi ćemo biti isključeni. Viđeno milijun puta.

Ha ha dobar pokusaj kolega ali vidjet cemo…. Logiku dokapa po 10 kn je nemoguce objasniti narocito kad 10 prvih dionicara ima preko 90 % vlasnistva. Pa onda bolje dokap po 1 kn jer ionako bi davali besplatno dionice..

 

lojtra, 13.09.2020. u 14:50

Prvi vlasnik prodaje i vi to zovete dobra vijest. Stvar je jasna. Ide se na dokap po 10 kn a mi ćemo biti isključeni. Viđeno milijun puta.

Kolega lojtra, to su vasa nagadanja i pretpostavke. Imate li neki konkretan argument koji moze opravdat vasu tvrdnju da dokap ide po 10kn?

Koja je dionica dokapitalizirane po više od 10 kn zadnjih godina? Ne samo to, nego cijena na burzi svima ode i ispod 10 kn. A spajanja, istiskivanja…i još puno toga.

.

Evo i sve odgođeno…

 

Sve smo blizi pocetku radova https://m.vecernji.hr/vijesti/za-brzu-prugu-od-cakovca-do-zagreba-400-milijuna-eura-hoce-li-slovenci-komplicirati-1437750

Da vidimo kako ce se ovaj tjedan kretati cijene dionice LKRI

https://novac.jutarnji.hr/novac/potpisan-ugovor-o-unapredenju-infrastrukture-u-rijeckoj-luci-vrijedan-268-milijuna-kuna-10468972

Dajte molim vas, članak je od prije 7 dana, što nam trošite vrijeme.

Članak od 4.9.!? Stvarno ste očajni.

lojtra, 19.10.2020. u 09:41

Dajte molim vas, članak je od prije 7 dana, što nam trošite vrijeme.

Ispricavam se krivi link sam kopirao, moja greska. Ali nece se nista lose procitat ni u tom linku, dapace. 🙂

New Report

Close