LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ugljena su more prodali, nema kontrole nikakve pomalo mi se gade i vujnovci i modus operandi

2022/Q2 (moja procjena)

Ukupno:1.564.301

Ugljen, rasuti teret 1.095.570

Gorivo 258.000

 

Po mjesecima

Travanj: 450k t

Svibanj: 504k t

Lipanj: 608k t

 

2022/Q2 (Službena statistika)

Ukupno (tone): 1.604.120

Rasuti teret: 1.193.649 t

Gorivo: 229.260 t

Po mjesecima

Travanj: 406k t

Svibanj: 786k t

Lipanj: 412k t

 

 

Prošli kvartal sam poprilično dobro procijenio pa ajde da pokušam i ovaj.

U Q3/2022 bilo je 99 isplovljavanja brodova (29 srpanj, 34 kolovoz i 35 rujan).

 

2022/Q3 (moja procjena)

Ukupno tereta: 1.051.000 t

Gorivo: 270.000 t

Rasuti teret: 700.000 t

 

Za usporedbu, prošlogodišnji rezultati

2021/Q3 (Službena statistika)

Ukupno tereta: 945.178 t

Gorivo: 240.847 t

Rasuti teret: 555.882 t

 

Najave za listopad izgledaju odlično, već stižu 4 broda s ugljenom, ukupne nosivosti oko 300k tona.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Moze li netko ko je u Pločama ili zna nešto više reći je li se radilo štogod na kontejnerskom terminalu ovaj mjesec? Dovozila neka nova oprema ili nešto slično tome?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

https://www.index.hr/vijesti/clanak/majka-damira-skugora-zaradila-94-milijuna-kuna-na-transakciji-sa-sefovima-ppda/2400114.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

 

kad je ro transakcijama riječ, jel se sjeća netko kad je izvjesna tvrtka NLK jednog glasovitog hrvatskog kockara kupila dionice LKPC za nekih milijun i kusur kuna, od Agrama?

Vrlo kratko nakon toga su se te dionice našle na računu PPD-a. Cijena transakcije na burzi taj dan je bila 390kn.
Ostatak se po svemu sudeći provukao ispod stola.

LKPC (Luka Ploče d.d.)

Modus operandi PPD-a je sada potvrđen, a vidjet ćemo po insitucijama kako će odraditi ovaj posao.

Očito ništa bez istraživačkog novinarstva. Btw poduprite i pretplatite se na Telegram.hr.

Ako želite živjeti u boljoj državi to vam je možda najbolje ulaganje.

 

Luka generira ogromnu dobit koja se ne pamti, velika količina keša  koji stoji na računu bez neke svrhe. Mislim da im je krajnji trenutak za grlom u jagode. Svako novo izvješće će zagolicat javnost a to ne odgovara garnituri.

sparky, 03.10.2022. u 17:56

Modus operandi PPD-a je sada potvrđen, a vidjet ćemo po insitucijama kako će odraditi ovaj posao.

Očito ništa bez istraživačkog novinarstva. Btw poduprite i pretplatite se na Telegram.hr.

Ako želite živjeti u boljoj državi to vam je možda najbolje ulaganje.

Ocigledna je pormijena snaga i “zeleno svijetlo” za otvoriti temu PPD-a na vise fronti. Nazalost, mislim da ni novinari nisu odigrali kriticnu ulogu nego je situacija u Ukrajini pokrenula domino.

Sto se tice telegrama, slazem se da odredeni novinari rade dobar posao ali su mi se toliko zgadili kao grupa u korona manipulaciji i licemjerstvu da jednostavno nedam pare nikome tko je otvoreno doprinesao histeriji i kaosu kojeg sad svi placamo.

Odličan početak listopada. Jedan brod je već dovezao ugljen i isplovio. Trenutno tri broda iskrcavaju (ukrcavaju) ugljen, a četvrti čeka na sidru!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pratim situaciju

Listopad je, čini mi se, baš rasturio. Trenutno 7 brodova na vezu, toliko nisam vidio nikad od kada pratim.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Izvjesce bi trebalo pomesti sva do sada viđena, dovezli i odvezli su more ugljena samo. Luka nije ovako radila nikada kao ove godine. Cijena to adekvatno prati 🙃

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/46380

 

Bas kao sto sam i rekao…

Ogromna potrazivanja od kupaca..rekao sam vam da je Zenica u kercu..ništa im ne plaćaju..cash se istopio..sa 122 milje na 27 milja..a lkpc mora knjizit neto dobit i na to placat porez..nije to dobro nikako

Sigurno imaju osiguranja za svoja potraživanja. Nisu dobrotvorna ustanova da dijele robu.

Sigurno se i neka kamata tu još zaračuna ili je već u prodajnoj cijeni već ugrađena.

NIje to nikakva novos u poslovnom svijetu, i Apple sa viškom keša sada kreditira svoje kupce.

U biti mislim da su svu lagerovanu robu knjižili kao potrazivanja jer od Nove Godine ulazimo u Šengen pa ce sam prijevoz robe prema Bih biti otežan..

alt666, 29.10.2022. u 09:00

U biti mislim da su svu lagerovanu robu knjižili kao potrazivanja jer od Nove Godine ulazimo u Šengen pa ce sam prijevoz robe prema Bih biti otežan..

Neto dobit Luke Ploče d.d. u prvih devet mjeseci iznosi 53,8 milijuna kuna, dok je u istom prošlogodišnjem razdoblju iznosila 18,6 milijuna kuna.
Značajan utjecaj sankcija na Rusiju već je evidentiran na globalnoj razini kroz značajan
porast cijena sirovina i na izraženoj volatilnosti tržišta kapitala, što i dalje utječe na
globalni lanac opskrbe i na kupovnu moć pravnih i fizičkih subjekata (npr. kroz porast
troškova, izazovima u ciklusu ponude/potražnje, porast inflacije itd…).
Luka Ploče d.d. ne obavlja financijske transakcije preko nijedne ruske financijske
institucije te nema financijsku izloženost prema istoj.
Planiran promet ruskog ugljena u 2022. godini iznosio je manje od 2 posto sveukupnog
planiranog prometa. Nije bilo transakcija s ruskom robom u tijeku tekuće godine.
Unatoč tome, Društvo je i dalje ostvarilo ukupan porast prometa u 2022. godini koji je
vidljiv u porastu prometa od 52 posto za prvih 9 mjeseci u 2022. godini u odnosu na
prethodnu godinu.
Potraživanja od kupaca na dan 30. rujna 2022. godine iznose 268 milijuna kuna što
ukazuje na porast od 312% posto u odnosu na prethodnu godinu. Od ukupnog iznosa
potraživanja od kupaca 97 posto se odnosi na nedospjela potraživanja od čega 79 posto čini
neotpremljena roba od trgovine.
Kada su u pitanju ljudski potencijali, vidljiv je porast broja zaposlenih s 376 na 394 uspoređujući isto razdoblje tekuće i
prethodne godine. Povećan je i trošak zaposlenih za 7 posto u promatranom razdoblju zbog
značajnog povećanja obima posla i prometa od 52 posto. Rezultat navedenog je i povećana
prosječna bruto plaća koja iznosi 12,900 kuna u promatranom razdoblju, a u istom
razdoblju prethodne godine iznosila je 11.800 kuna.

Neotpremljena roba, gomila ugljena iz Rusije kojega su dovezli prije sankcija. Cijena ugljena je visoka kao i potražnja, tako da će naći kupca.

New Report

Close