LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BabaLuji, 27.10.2021. u 20:08

Izvjesce ce biti sigurno iznenađenje za sve na zse… ne vjerujem da to mogu  dokapitalizacijom napraviti mada je kod nas uvijek sve moguce… Mogli su onda kupiti 25% pa to napraviti

alt666, 27.10.2021. u 18:28

Mene ovdje jedino zanima mogu li novom dokapitalizacijom doći do većinskog udjela u firmi?

Kao i na svakoj drugoj dionici moze se napravit sto god se zeli…ali za dokap (i sl. odluke) treba 75% glasova na GS…mislim da bi tesko skupili 75%

Rastimo zajedno...

kakav izvjestaj svakak mu dala

Vrlo solidno izvješće..23 milje kn u prvih 9 mjeseci..potrazivanja od kupaca 146 milja kuna+15 milja na računu..odlično💪💪

Da, bili smo drukeri do nedavno kad smo ovo prognozirali. Hm… Bar su valjda neki prepoznali priliku

Ma i sada je sa ovom cijenom price/book na 0.62..pošto kapital stalno raste iz kvartala u kvartal..ako i 4 i kvartal bude ovako dobar big ce to najveća dobit u povijesti lkpc..90 kn po dionici💪💪

Prihodi rastu po zanimljivoj stopi pa bi vrlo brzo mogli do 500 milijuna. Sad se konačno vratila i dobit. Profitna marža je još uvijek na minimalno pola od očekivane.
Po prometu u luci rekao bi da 4. kvartal neće biti ništa lošiji od trećeg, čak štoviše. Obzirom i na povratak likvidnosti, nebi me niamlo iznenadilo da se luka na proljeće vrati u crobex.
Sve u svemu lijepa slika.

Sigurno ulazi u crobex iduce godine..a promet za 11.i mjesec po najavama brodova izgleda brutalno..vec u prvih 13 dana 200 000 tona💪💪a mogli bi i dogodine se sjetit i dividende🥂

Aluminij najavio pokretanje anodnih postrojenja






ljubuski.info



11. listopada 2021. 09:48:43



Aluminij industrija d.o.o. Mostar najavila je oživljavanje pogona anoda nakon što je ispunila sve uvjet za produženje ugovora o poslovnoj suradnji s Aluminijem d.d. Mostar.


Ugovor će biti produžen na maksimalno razdoblje od 30 godina.


Aluminij industrija ispunila je obvezu postizanja maksimalnog proizvodnog kapaciteta Ljevaonice te zapošljavanja minimalno 220 bivših radnika Aluminija. Uz sve to bivšim radnicima Aluminija osigurane su i veće prosječne plaće.


Aluminij industrija tijekom ove godine povećala je proizvodnju trupaca s 3000 tona na 12.500 tona mjesečno, a sve proizvodne količine do kraja ove godine već su ugovorene.


Također je pokrenuto svih deset peći u Ljevaonici, što je postignuto nakon modernizacije peći P1 i P2, a za sljedeću godinu najavljeno je aktiviranje anodnih postrojenja.


Skupština Aluminija u rujnu ove godine odobrila je davanje u najam pogona tvornice Anoda kompaniji Aluminij industrija, čime će se zaposliti između 50 i 80 novih radnika, što znači oživljavanje druge faze. Nakon Ljevaonice, koja je pokrenuta u studenom prošle godine te je do sada angažirano 220 ljudi, sada se kreće s drugom fazom – oživljavanje pogona anoda.





Aluminij je bitan za Luku Ploče zbog toga što se manipulacija aluminijskim ingotima masno naplaćuje,plan je za iduću godinu 250 000 tona aluminija,a za 2024 u i otvaranje i elektrolize,to će biti bum,jer će uz aluminijske ingote krenuti i glinica i boksit..pretovar samo 250 000 ingota donijelo bi luci prihode od preko 40 milijuna kuna,za 2023 u planirano je 500 000 t..Zenica vuče odlično ugljena=nema zime za poslovanje luke u idućih najmanje 10 godina..Morat će se proširivat kapaciteti za prijevoz,jer sadašnji kapaciteti neće biti dovoljni..vagoni i lokomotive,al to će većinu povući željeznice BIH..POZZ

Prije kad bi bacio pogled na raspored brodova, obično bi bila dva broda u pretovaru dnevno. Sad koliko vidim to bude i 3-4.

Ne znam jel se i vama čini da je čak nešto više kontejnerskog prometa nego obično?

pretovar u luci Ploče koliko ja pratim je rekordan i znatno bolji nego prosle godine sem toga ovaj kvartal im sjeda 153 mil.kn potrazivanja  od kupaca,uz Hpb  na Luci Ploce nema fulanja na ovoj cijeni prava bagatela

dospjela potraživanja su bila na razini od 75% od 153 mil..to bi bilo cca 105 milja naplaćeno i 25 na računu..130 milja na računu..kontejnerski promet se budi,ali budi se i aluminij,što je najbitnije jer donosi najveću dobit za lkpc..a i izgleda da su počele i termoelektrane kupovati ugljen preko lkpc,jer su im rudnici game over..u svakom slučaju,lijepa priča..

snupy, 16.11.2021. u 20:54

pretovar u luci Ploče koliko ja pratim je rekordan i znatno bolji nego prosle godine

Pogledaj malo što se događa zadnjih tjedana s vozarinama i brodarskim dionicama i kakve su najave za iduće mjesece..

Ignore: KressoM, delux

kakave to veze ima sa LKPC

Ako ne vidiš vezu onda nikakve. Sve ok, uživajte..

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close