LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BabaLuji, 02.03.2021. u 13:18

 





alt666, 02.03.2021. u 06:07



 

Da..Mali dioničari su im trn u oku,vjerovatno sa svima ostalima imaju deal..ali nemaju deal sa game stoperima.Čak i da žele pokupiti sve dionice od fondova ne mogu napraviti squezze out jer ne mogu doći do 95% ni pomoću trikova..Doduše mogu doći do 95% ako dignu cijenu na 2000 kn..Mislim da im za 51% treba cijena oko 800 kn,a za squzze out bi im trebala cijena od 1500-2000 kn..Mislim da B mirovinci imaju s njima ugovor kao i u slučaju luke Rijeka,da im predaju dionice moraju isplatiti po točno određenoj cijeni,a ako su kupovali po 850 onda bi logično bilo iskrcavanje na 1000,ali opet su im mali dioničari ključni.Mislim da im u ovom slučaju nije bit ići na squezze out jer je to nemoguća misija,ali im je vrlo bitno steći 51% do isteka kolektivnog ugovora,a to je srpanj ove godine,tada bi imali potpunu kontrolu nad firmom..a i više se ne može sakrivat neto dobit,eventualno mogu još prikrit prvi kvartal ove godine,isplatom otpremnina i vraćanjem kredita,ali evidentno je da promet rapidno raste,a s njim i prihodi,to se više ne može sakriti…

 



 

Svega toga sam i ja svjestan. Bilo bi lijepo da kineski kapital namirise luku pa im pomuti planove. Zapalio bi sve svoje papirice da to dozivim 😂😂

Kineski Cosco želi zakupit kontejnerski terminal..Ima još puno prostora i za proširenje kontejnerskog terminala i za novi terminal za tekuce terete kao i za energanu..2037 e ističe koncesija..tada imaju šansu😂😂

Zanimljivo je da je udjel od Agram Investa kupio Željko Petrić..Nlk trgovina i distribucija..to je još bolje nego da je uzeo ppd..

Što ako je izvjesni samo pijun koji će u datom trenutku predat dionice pravom vlasniku koji na ovaj način odvlači pažnju.
Dozolite da budem skeptičan prema ovom “ulagaču”. Ako sam u krivu onda je ovo odličan moment.

Sjeća li se netko od koga je današnji većinski kupio prvi veći udio. Isto su bili neki pretovari u igri..

Danas se cijena opet malo iskontrolirala na malim volumenima da slučajno nebi prešla preko 400 😉

Dok se ne pojavi treći igrač..neće to up..Dionica se može kontrolirat na ovim razinama dok se ne pojavi treci igrač..kao slučaj kod Kraša..u ovakvim uvjetima i dalje ce se dionica peglat oko 400 kn jer su se mirovinci potpuno maknuli sa strane..Možda se dionica pokrene kad dođe izvješće za prvo polugodište..međutim oni i dalje mogu prikazivat neto gubitak bez obzira što ce promet skočit preko 40%..bumo videli..manje od ovoga teško da ce ici..

sparky, 03.03.2021. u 22:52

Što ako je izvjesni samo pijun koji će u datom trenutku predat dionice pravom vlasniku koji na ovaj način odvlači pažnju. Dozolite da budem skeptičan prema ovom “ulagaču”. Ako sam u krivu onda je ovo odličan moment.

Sjeća li se netko od koga je današnji većinski kupio prvi veći udio. Isto su bili neki pretovari u igri..

Danas se cijena opet malo iskontrolirala na malim volumenima da slučajno nebi prešla preko 400 😉

To je već u vlasništvu PPD-a, vidljivo od sinoć.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

ante909, 04.03.2021. u 13:08

 





sparky, 03.03.2021. u 22:52



 

Što ako je izvjesni samo pijun koji će u datom trenutku predat dionice pravom vlasniku koji na ovaj način odvlači pažnju. Dozolite da budem skeptičan prema ovom “ulagaču”. Ako sam u krivu onda je ovo odličan moment.

Sjeća li se netko od koga je današnji većinski kupio prvi veći udio. Isto su bili neki pretovari u igri..

Danas se cijena opet malo iskontrolirala na malim volumenima da slučajno nebi prešla preko 400 😉

 



 

To je već u vlasništvu PPD-a, vidljivo od sinoć.

eto.  Čim vidiš te sumnjive kupce postane ti jasno da se izvode manevri i dogovori ispod stola.

Ja sve nekako priželjkujem da se lmt cipar uključi u igru😂😂

Pogledajte zadrzanu dobit, knjigovodstvenu vrijednost po dionici te cijene po kojima su kupovali fondovi a po kojima je ppd dobio luku ploce pa mi objasnite kakav je interes fondova u tome da se cijena zakuca na 380 i umjetno drzi na malom prosjeku kako bi ppd enna sta ja znam tuturututu ponudila otkup po tim uvjetima. Tko to uspije objasnit a da je nesto legalno u igri svaka mu cast. Ima tu posla za sve institucije jos od doba kapetana velikoga i ministra pa do danas. Dobit, promet i sve ostalo cete vidjeti kad dobiju ono po sto su tu i usli. Zivi bili pa vidjeli… mozete sta hocete ali ne i dok hocete. Vrijeme je problem….

ante909, 04.03.2021. u 13:08

 










sparky, 03.03.2021. u 22:52



 

Što ako je izvjesni samo pijun koji će u datom trenutku predat dionice pravom vlasniku koji na ovaj način odvlači pažnju. Dozolite da budem skeptičan prema ovom “ulagaču”. Ako sam u krivu onda je ovo odličan moment.

Sjeća li se netko od koga je današnji većinski kupio prvi veći udio. Isto su bili neki pretovari u igri..

Danas se cijena opet malo iskontrolirala na malim volumenima da slučajno nebi prešla preko 400 😉

 



 

To je već u vlasništvu PPD-a, vidljivo od sinoć.

 

Kad misle obavijest poslat na zse o toj transakciji ako nisu? Cijena i kolicina kao normalan investitor. Nikad!

Ovdje oštro od samog otvaranja ,a vani Indexi u debelom minusu

Ja im ispod 800,00 kn ne dam svoje,jer smatram da je to fer cijena,na 800 bi p/b bila cca 0,85..oni ionako ako žele steći vlasnički udio od 51% ne mogu ispod te cijene postići vlasništvo..pa ako žele neka plate,a a ko ne žele..neka stoji..promet im ove godine raste solidno,vodim evidenciju pa ću na kraju 3 eg mjesca iznijeti podatke koliko im je porastao promet ove godine..

alt666, 05.03.2021. u 13:27

Ja im ispod 800,00 kn ne dam svoje,jer smatram da je to fer cijena,na 800 bi p/b bila cca 0,85..oni ionako ako žele steći vlasnički udio od 51% ne mogu ispod te cijene postići vlasništvo..pa ako žele neka plate,a a ko ne žele..neka stoji..promet im ove godine raste solidno,vodim evidenciju pa ću na kraju 3 eg mjesca iznijeti podatke koliko im je porastao promet ove godine..

Svatko ima svoj cilj i svoju cijenu ,moj cilj nije prodaja ,zašto prodavati kad će Divka davati svoj prinos ….

Da..i ta opcija igra ulogu..par godina uzimat divku i onda prodati kad cijena eksplodira..i ne platit porez..i to je u igri..Bolje to nego držat lovu u banci po 0.3% kamate..Dok su god niske kamate više se isplati biti u dionicama nego držat novac da ga jede inflacija..Kad oni stani na noge ..a to je vrlo brzo..moći će barem 20 milja isplatit  kroz dividendu..a to je 50 kn po dionici..Na ovu cijenu to je 11% godišnje..puno bolje nego 0.3%..još na 0.3% placaš porez državi i prirez gradu..užas..

50kuna ??……već sad imaju toliko za podiliti……🤬🤬

Mislim da ce institucije odraditi svoje… fond menagercici necete biti postedjeni za unistavanje i rasipanje tudjeg novca za novi autic ili kucicu sa bazenom

New Report

Close