Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da će Q3 definitivno razlučiti kompanije koje su se prilagodile novonastalom stanju od onih koje to nisu uspjele.

A koje je to novonastalo stanje?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ne znam jel postoji negdje nekakva statistika da se vidi kakav je uopce sastav ulagaca na nasoj burzi? Bilo bi to zanimljivo za skicnuti.

.

Meni ovo izgleda kao da valjda 95% kapitala na ZSE drze mirovinci. U takvim okolnostima kada nema znacajan broj malih investitora, spekulanata i sl. onda ni nema puno panicnih reakcija kada je trziste slabo.

.

Mirovinci su dugorocni, ionako ne znaju kud ce sa novcima koji im svaki mjesec svjeze pritjece, pa nije za ocekivati da ce oni prodavati dionice nasih perjanica u padu. Tu i tamo nekakvo preslagivanje i to obicno u obliku dogovorenih blok transakcija.

.

Mi mali tu skakuceno i lajemo, ali kako vidim dobar dio nas vec cuci u keshu pa ce biti bas zanimljivo pratiti kako ce se ova recesija odraziti na nase trziste kapitala. Ja nekako tipujem da ce biti bitno drugacije u odnosu na 2008..

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

COVID propad je bio nesto deugo, iznenadni eksterni shok pa smo imali reakciju kakvu smo imali. Ovo danas se ipak lagano kotrlja vec neko vrijeme i izvjesno je kuda ide pa su svi imali dovoljno vremena na to se pripremiti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

I ja mislim da neće biti puno panike jer je već sve jasno. Polagano klizimo.

Jedino bi neka velika panika na wall streetu možda nešto promijenila.

Najveći problem ZSE je nedostatak novih investitora. Nama starima je već teško uvaljivati.

Potencijalni crni labud je po meni neka iznenadna eskalacija rata u Europi.

Najiskrenije se nadam da do toga neće doći, zbog svih nas skupa, imali mi

dionice ili ne.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

pa vijest je da ide burza u zrak u amera,



Yahooist Teil der Yahoo Markenfamilie



Analitičari kažu da 10 dionica vrišteći kupuju kako bi se približio čudovišni rast

MATT KRANTZ
Srijeda, 28. rujna 2022. u 14:00 sati


U ovom članku:






    • ^GSPC -0,03%
    • JELO +3,04%
    • GNRC +2,79%
    • CZR +1,03%

       


      Analitičari su ili optimistični ili u zabludi. Ali u svakom slučaju, vide da dolazi veliki porast S&P 500 od 29% – i odabrali su omiljene dionice.

Ima malo više od mjesec dana prije ponovnog fedovog zasjedanja? Idu izvještaji za treće kvartal? Da ne bi bilo opet kao početkom 7 mjeseca kad su se svi iznenadili rastom a bilo je očito ?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Long-dated U.S. Treasury price volatility is hitting statistically unusual levels right now, just as it did in June 2022,” DataTrek’s Nicholas Colas said in a morning note. “U.S, equities bottomed in that month once yields stabilized.”

https://finance.yahoo.com/news/stock-market-news-live-updates-september-28-2022-112213537.html

 

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

DAX u minusu skoro -2%, baš me zanima kako će Crobex danas završiti

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

@BudFox3

Kad je DAX rastao cijelu proslu godinu, nisi se upitao zasto Crobex stagnira.

Cekam tvoj odgovor.

Koleginice, vani je danas raspad sistema, pogledajte te minuse, a najviše na brodarima

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 28.09.2022. u 11:09

Slovenci prije 2 dana pali za -3%, danas za -2%, a kod nas je -0,5% i prst u uho, te čekamo dobre vijesti kojih baš i nema. DAX u međuvremenu pada za -1,5%, te je u godinu dana u minusu već za preko -20%, kao i Nasdaq za -25%..

Da, znam što mislite, oni su rasli, a mi nismo, ali pogledajte kolika je cijena pojedinih dionica danas, a koliko je bila sredinom 2020. godine i sve će vam biti jasnije koliko još ima prostora za pad kod nas.

Da se razumijemo ne zazivam i ne veslim se padu, jer i sam imam nešto dionica, ali sve izgleda kao da će se značajniji pad kod nas tek desiti, jer smo dugo ignorirali što se događa vani, a sada to dolazi na naplatu.

 

 

prije ili kasnije, stiže nam neka nova verzija “nestali za 13 minuta” kad se Crobi raspao na -10% za čas 2020g…….hoće li ta nova verzija trajati 1,2 ili 3 dana tak svejedno……..fora je da monetarne politike idu u suprotnom smjeru nego početkom covida tako da na market neče letjeti  helikopterski novac  a tržišta će se brže ili sporije raspadati……..spašavati market nitko neće u tolikoj mjeri kao zadnji put, jel inflacija je viskoka, zaposlenost dobra, tako da mogu  komotno pustit market da potone još…….čak i da potonuće marketa budu htjeli sprijećiti neće stići jel sve bi moglo ići toliko brzo dole da nitko ne stigne ni reagirati prije nego se nešto slomi……..

 

marketi vani su likvidni i imaju odbijance koji pružanu priliku za izlazak, a kod nas kad krene tonuti često ne ide tako brzo ali zato može trajati dugo i što je još gore, nema velikih prilika za prodaje na odbijancu jel smo toliko mali, nelikvidni a “zarobljeni” u dionicama hoće keš i ne pitaju pošto…….klasična dovn priča za gubljenje novaca gdje naivci misle kako će se cijena brzo vratiti na stari vrh a ona ide sve niže i niže uz kilave odbijance……

 

i vani čekaju veći odbijanac ali mogli bi se načekati jel puno ih stoji u redu i hoće svoj keš van a valuacije sulude…….

 

hugh, 29.09.2022. u 17:03

 





BudFox3, 28.09.2022. u 11:09



 

Slovenci prije 2 dana pali za -3%, danas za -2%, a kod nas je -0,5% i prst u uho, te čekamo dobre vijesti kojih baš i nema. DAX u međuvremenu pada za -1,5%, te je u godinu dana u minusu već za preko -20%, kao i Nasdaq za -25%..

Da, znam što mislite, oni su rasli, a mi nismo, ali pogledajte kolika je cijena pojedinih dionica danas, a koliko je bila sredinom 2020. godine i sve će vam biti jasnije koliko još ima prostora za pad kod nas.

Da se razumijemo ne zazivam i ne veslim se padu, jer i sam imam nešto dionica, ali sve izgleda kao da će se značajniji pad kod nas tek desiti, jer smo dugo ignorirali što se događa vani, a sada to dolazi na naplatu.

 



 

 

 

prije ili kasnije, stiže nam neka nova verzija “nestali za 13 minuta” kad se Crobi raspao na -10% za čas 2020g…….hoće li ta nova verzija trajati 1,2 ili 3 dana tak svejedno……..fora je da monetarne politike idu u suprotnom smjeru nego početkom covida tako da na market neče letjeti  helikopterski novac  a tržišta će se brže ili sporije raspadati……..spašavati market nitko neće u tolikoj mjeri kao zadnji put, jel inflacija je viskoka, zaposlenost dobra, tako da mogu  komotno pustit market da potone još…….čak i da potonuće marketa budu htjeli sprijećiti neće stići jel sve bi moglo ići toliko brzo dole da nitko ne stigne ni reagirati prije nego se nešto slomi……..

 

marketi vani su likvidni i imaju odbijance koji pružanu priliku za izlazak, a kod nas kad krene tonuti često ne ide tako brzo ali zato može trajati dugo i što je još gore, nema velikih prilika za prodaje na odbijancu jel smo toliko mali, nelikvidni a “zarobljeni” u dionicama hoće keš i protišću prema dolje a kupaca svakim danom sve manje…….klasična dovn priča za gubljenje novaca gdje naivci misle kako će se cijena brzo vratiti na stari vrh a ona ide sve niže i niže uz kilave odbijance……

 

i vani čekaju veći odbijanac ali mogli bi se načekati jel puno ih stoji u redu i hoće svoj keš van a valuacije sulude…….

 

 

EXTREME NEGATIVITY: A BUY SIGNAL?

Moves across financial markets over the last 48 hours have been pretty wild, but with bearishness now reaching extreme levels, some are sensing a tactical opportunity

Among them are Bernstein’s Mark Diver and Sarah McCarthy, who however still advise a degree of caution.

Our Composite Sentiment Indicator (CSI) has just triggered a buy signal. Over the past 22 years buy signals have been followed by positive 4 week forward global equity market returns over 70% of the time,” they write in their latest strategy note.

We consider this signal as a potential short term tactical buying opportunity but remain cautious on equities over a medium term horizon,” they add.

https://www.sharenet.co.za/views/views-article.php?views-article=979790

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close