Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko su mirovinci spalili na Agrokoru?

I nikom ništa?

Hrvatska, dno dna, Srbija ne priznaje Lex Agrokor, uskoro će nas prestići a tako nam i treba kad smo pasivni i volimo krasti svoje.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/njemacko-gospodarstvo-u-drugom-kvartalu-palo-rekordnih-101-to-je-recesija-stoljeca/10438846/

Ignore: KressoM, delux

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/americka-ekonomija-totalno-je-potonula-ovo-je-daleko-najveci-pad-u-povijesti-drzave-15011093

Ignore: KressoM, delux

avax10, 30.07.2020. u 19:49

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/americka-ekonomija-totalno-je-potonula-ovo-je-daleko-najveci-pad-u-povijesti-drzave-15011093

danas najveći pad, sutra najveći rast 🙂

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ajde ne sipaj paranoju, već 6 mjeseci se zazivaju brutalni padovi a ne događa se ništa a pogotovo od sad nadalje se neće događati ništa jer su svi resursi, pa i više, usmjereni na potpore radi očuvanja gospodarstava i radnih mjesta a i ova covid kriza, osim što smo je prožvakali i naviknuli se, skorom pojavom cjepiva će polako krenuti kraju …ono što je evidentno je da dolazi do restrukturiranja globalnog gospodarstva te vračanja industrija i kapitala u matične države što za hr može biti samo dobro.

takođet ovi trenutni padovi gospodarstva us i eu dobro dođu da se trulež isčisti… koliko je to moguće jer su potpore vrlo izdašne…

 

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa, 02.08.2020. u 14:59

 





avax10, 30.07.2020. u 19:49



 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/americka-ekonomija-totalno-je-potonula-ovo-je-daleko-najveci-pad-u-povijesti-drzave-15011093

 



 

danas najveći pad, sutra najveći rast 🙂

padovi burzi tek dolaze, i ovdje i vani..a to neće biti samo kozmetički padovi nego brutalni kada danima pada po -3-4%..jer tržišta su, lošim gospodarskim rezultatima u cijelom svijetu, prenapuhana i gotovo na rekordnim razinama..a kad oni krenu tonuti, i mi ćemo ih pratiti u stopu

Kakvi padovi? Pa Evropa je tek sada u zamahu sa ovim zadnjim izglasanim kreditima. Prvo treba taj obilan novac “satrati” a onda za par godina pričati o padu. A Hrvatska će se pretvoriti u jedno veliko gradilište, naročito grad Zagreb. Zato birajte koji sektor kupujete.

Ma da tribali bi i ponovno u minus ipak tjednima rastemo.

Ja ocekujem jedan solidan pad Crobexa. Cca 10-15%.

Bubble

https://www.marketwatch.com/story/like-warren-buffett-half-a-century-ago-quant-firm-admits-to-being-out-of-step-with-todays-bubbly-conditions-2020-08-03?mod=home-page

salt, 05.08.2020. u 09:26

Ja ocekujem jedan solidan pad Crobexa. Cca 10-15%.

Zašto?

salt, 05.08.2020. u 09:26

Ja ocekujem jedan solidan pad Crobexa. Cca 10-15%.

Ako ce CROBEX past 15% onda ce i tvoji graditelji (kako ih ti zoves) potonut i vise od 15%…jer graditelji po fundamentima (uz iznimku DLKV) ne vrijede skoro pa nista, a jako su rasli na krilima ocekivanja i forumskog drukanja…smijesno je da nase graditelje s ovakvom strukturom obveza i kapitala predstavljas kao sigurno ulaganje…

P.s. imam graditelje, ali ih ne smatram sigurnim ulaganjem, dapace ultra rizicnom investicijom…

Rastimo zajedno...

Ultrarizična investicija je savršeni termin za naše ‘graditelje’. Sjetimo se samo po koliko je išla ta famozna Ingra prije 2008.? To su bile astronomske cijene. Da imam 10 puta više investicijskog kapitala, opet bih ubacivao negdje drugdje. Onda bolje kripto nego to, ako ću već igrati rulet. Btw, rasprodao sam 40% svog investicijskog zlata. Mislim da cijena još može gore, ali htio sam unovčiti bar dio. Ulaz mi je bio po cca 1180$/unca. Što kupiti ovih dana, pitanje je… ERNT?

ZSE je uglavnom smeće. Brdo grob neprilika gdje je rulet bolja investicija.

Meni osobno okosnicu čine PODR-JDOS-IKBA-ZABA-ATGR- BCIN. Imam tu još nešto sitno. Imao sam i ERNT ali kad vidim rast prihoda 17% i pad dobiti 50%… i onda puste hvalospjeve gdje si Gordana piše sama sebi na račun firme kako je sjajan menađer i kako ERNT ostvarje sjajne rezultate, odmah sam prodao. Ako se pojavi InfoBip rado ću kupiti, ovog ERNT mi je stvarno dosta dok ga vode nesposobni ljudi.

A ove ovdje lopovske klošare koji promoviraju stečajuše od brodara i građevinara samo stavite na IGNORE dok vam nisu neku glupu ideju uvalili u glavu.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Kakvi građevinari, pa ti se još nise oporavili i izašli iz PSN od zadnje recesije iako je proteklo 5+ odličnih investicijskih godina u beton. Sljedeća recesija bi upravo te mogla konačno zatući.

 


@Djubre

Sviđa mi se tvoj portfelj jer je i moj sličan (bez IKBA,BCIN,JDOS ali sa HT, KTJV, ERNT).

Dok se za ERNT djelomično slažem, zanima me tvoje mišljenje za HT?

Osobno mi se ne sviđa tendencija pada prihoda i gubljenja korisnika..Mišljenje?

New Report

Close