Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@NaBiduAsku

znaju pretjerat, slažem se. ali opet, ne možemo na temelju dnevnih i tjednih promjena cijena zaključiti kako će se ovo dugoročno odraziti na gospodarstvo. ako je netko tamo oko 23. ožujka ulazio sa špekulativnim planom, taj je do sada mogao ostvariti lijepu kapitalnu dobit. eno, čitao sam US komentar…tip je nakon sloma NYSE kupio Boeing. zaradio je 18-20% u jednom danu. drugi je bio kupio S&P 500 na ~2400 i naložio prodaju kad udari 2700. veli 142,000$ u jednom burzovnom danu.

mene opčinjava konstantno ponavljanje koliko koje društvo ima casha na računu. kao da ta društva koja su poslovala s ogromnim dobitima u 2019. i proteklim godinama ne mogu povećati temeljnih kapital iz vlastitih sredstava. pa gdje će taj novac završit nego na računu društva, isto kao i kod osnivanja, nema razlike. problem u ovakvim krizama je sa društvima koja nemaju nikakav novac, nego ga gube iz kvartala u kvartal i godine u godinu i onda ih se reklamira kao dobre prilike. u ovakvim vremenima se kupuju blue chio dionice, a ne Dalekovod i Saponia. ono što ima probleme inače, sad će(može) imat i puno veće, a ono što je stabilno i profitabilno će imat probleme svakako, ali će se iz njih iščupat jednako snažno ili malo snažnije. ako mi se kompanija nudi po 35% jeftinije nego inače i ona pretrpi udarac od 20% od ovoga, cijena će se eventualno korigirati za ovih 15% razlike. a dugoročni prospekti su još bolji.

Lijepo je vidjeti da na forumu ima i optimista, ali optimista bez pokrića.

Ponavljam još jednom tko nije dobro pročitao: za sada imamo samo coronu,

a poslije nje kreće financijski tobogan.

Ovo je do sada bilo samo testiranje tržišta, prava akcija slijedi u nastupajućim mjesecima.

Neka nam Bog pomogne!

https://euractiv.jutarnji.hr/EiG/gospodarstvo/eu-pripremila-program-u-vrijednosti-od-100-milijardi-eura-za-spasavanje-radnih-mjesta-za-svih-27-clanica-vise-je-programa-za-zemlje-eurozone/10163095/

Ignore: KressoM, delux

Milijarder, 02.04.2020. u 14:30

Lijepo je vidjeti da na forumu ima i optimista, ali optimista bez pokrića.

Ponavljam još jednom tko nije dobro pročitao: za sada imamo samo coronu,

a poslije nje kreće financijski tobogan.

Ovo je do sada bilo samo testiranje tržišta, prava akcija slijedi u nastupajućim mjesecima.

Neka nam Bog pomogne!

dajte nam malo objasnite tu nadolazeću financijsku krizu. po mogućnosti u stadijima. kažete nema temelja optimizmu. ok.a da čujemo temelje za pesimizam, za taj financijski tobogan.

POGLEDAJTE DO KRAJA! NEĆETE VJEROVATI! Zekanović objavio ogroman popis: Što se krije iza Vladinih mjera

Pored svih ovih naknada koje se plaćaju državi čudo je da i jedna tvrtka u RH posluje pozitivno.

I nakon 20ak godina praćenja burze iznenađen sam odbijancem na pojedinim dionicama…

znači nisi dobro pratio.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://www.poslovni.hr/hrvatska/vec-ove-godine-javni-dug-doseze-90-bdp-a-kreditni-rejting-pada-4223944

Oskar, 02.04.2020. u 23:09

I nakon 20ak godina praćenja burze iznenađen sam odbijancem na pojedinim dionicama…

također kolega, nakon 20 godina još uvijek iznenađen pretjeranim padom, a bogami (kao što velite) i pretjeranim odbijancem.prvenstveno mislim na valamar.

Da li smo oslobođeni plaćanja poreza na dobit sad u ovoj situaciji?

Hvala!

evo da opet laprdnem malo. De ste katastrofičari? Dajte malo o tome kako ćemo svi pomrijeti i kako nema razloga za optimizam, eno burza vas već 8 dana gazi. Bojim se da nakon korone ne bude puno koronarnih problema.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Oskar, 02.04.2020. u 23:09

I nakon 20ak godina praćenja burze iznenađen sam odbijancem na pojedinim dionicama…

to mahnito kupuje ekipa koja nije proživjela pomor na burzi 2008. pa misli da je padanje dionica završilo i da smo iz medvjeđeg tržišta čarobnim štapićem prešli u bikovsko..međutim kad opet krenu brutalni padovi burzi i svjetska recesija, cijene dionica otići će još niže od ovog zadnje dna

Lojtra šta mi vrijedi to kad sam pred mjesec dana uplatio 31 500 kn… osjećao sam se kao budala a sad još i više kad vidim kako se prašta porez svima samo ne nama.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Tko je savjetovao kupovati sve osim turista??

A oni će se eto prvi vratiti na stare razine?!

I neka sad netko nešto prognozira dalje?!

NaBiduAsku, 03.04.2020. u 09:07

znači nisi dobro pratio.

Oprostite kolega, obzirom na bahatost Vaše poruke, zanima me od koje godine ste prisutni na burzi?

New Report

Close