Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono sto pretpostavljam je da ce burze vani u 20/21 plivati gore dole na trenutnim razinama, slicno kao sto smo mi imali 2011/13. Osim u jednu firmu vani (nista poznato), nemam nista namjeru ulagati, mislim da ce biti isplativije uloziti u neke firme kod nas.

Neki “strucnjaci” gledaju teslu npr. kao priliku, a meni se tesla cini kao yahoo, tako da tek cekam google na sceni. Sljedeca industrijska revolucija su definitivno elektricni auti i sve vezano uz to.

doći će kraj i koroni…uz dovoljno jake mjere i dovoljno discipline, virus se neće moć širit, završit će svoj ciklus i izumrijet. svi iz nekog razloga misle da će ovo do besvijesti trajat. neće. a 2020. će zasigurno biti gospodarski jako loša godina pa tako i za burze. još će puno ljudi nažalost od ovoga stradat, ali nemojmo vući paralelu na 2008./09. jer to nije isti scenarij. evo, već pričaju o cjepivu razvijenom na Oxfordu. ovo je sve predstava koja će kad tad doći kraju, a onda ćemo posvjedočiti značajnim promjenama u vlasništvu nad kapitalom kad se prašina slegne. to je sad pod kontrolom i bit će gore dok ne postane bolje, ali će postati bolje. ne isključujem mogućnost da već do srpnja sve ovo bude gotovo…nije da je bio nuklearni rat pa je sve vani ozračeno i ništa se ne može narednih tridesetak godina u blizini mjesta udara. virus bez domaćina izumre i to je to. ako može to Kina riješit, zašto ne bi mogli i mi. slažem se da je kupnja DDJH i sličnih glupost. Treba pomalo kupovat blue chip dionice, a klonit se jako zaduženih gubitaša s malo gotovine…banke, hrana, osiguravajuća društva, telekomunikacije, takve stvari…dobar biznis je uvijek dobar, po kojoj god hoćeš cijeni. naravno, sve ovisi kakav tko ima investicijski obzor, koliko ima za investiranje, koliko ima sa strane, koliki.mu je dohodak… sve to ovisi…ako se radi o novcu koji koji mi neće trebat iduće 3 i više godina, ne vidim razlog da ne kupim ADRS2 kad se nudi po 316 kuna i sl.

Nevidim razlog zašto ne kupiti VIRO, sjajno izvukli iz prašine i zaborava već 3 godine ugašenu proizvodnju alkohola. Cak i penziće molili da pokrenu strojeve… ,znaci neukalkulirana lova kapa 24 sata na dan 😁

“One tvrtke koje gledaju da dio novca izvuku kroz dividendu, koje ne vide stvarno stanje, one će ili na to morati platiti enormno visoku kamatu, jer moraju dati svoj doprinos, to se mora preslikati i na Hrvatsku”

iz sinoćnjeg Otvorenog…

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sever-u-otvorenom-poslodavcima-koji-daju-otkaze-treba-obustaviti-sve-potpore/2170615.aspx

toliko crnjačenja a mi smo morali gore, još u petak ali evo sve dođe na svoje.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Dobro je što rastemo. Zabrinjava me manjak euforije i mali promet u odnosu na velike promete kad pada.

ali kad malo bolje razmislimo, da li uopće želimo da nam dolaze ikakvi turisti iz vana ove godine? neće Hrvatska propast od jedne trule sezone. Bosch je izumio uređaj za testiranje na koronavirus u roku od 2.5 sata. uz dobru organizaciju, uvedemo pravila slična kao Novi Zeland kad je u pitanju zaštita biosfere. Prije nego ulaze u Hrvatsku, moraju se testirat na virus. I privremeno bacit u koš za smeće EU pravila o slobodnom kretanju ljudi za spas hrvatskog turizma.

Talijani ocekuju pocetak postupnog otvaranja 18.04 a potpunu normalizaciju 01.05.20. ?

Znaci do Uskrsa jos jeftini dokupi a onda kako kome kako koga ..ako je njima vjerovat 🙂

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/u-sjeni-pandemije-dogada-se-kaos-na-trzistu-nafte-cijene-su-se-strmoglavile-putin-se-odlucio-na-bizaran-potez-koji-mu-se-vratio-poput-bumeranga/10154146/

Nafta nikad jeftinije u 21 stoljeću!

pojedine dionice su toliko zabijene u pod da ih ni crveni američki fjučersi više ne zanimaju. To se mora vratiti na neke normalnije razine, a to se i događa posljednjih dana.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Lucijan, 31.03.2020. u 12:38

Talijani ocekuju pocetak postupnog otvaranja 18.04 a potpunu normalizaciju 01.05.20. ?

Znaci do Uskrsa jos jeftini dokupi a onda kako kome kako koga ..ako je njima vjerovat 🙂

 

Pozdrav

iskreno, ne želim nikakve Talijane u Hrvatskoj ove godine. ako se kod nas sve smiri, možemo se reklamirat u državama u kojima se će se također stvari smirit i ciljat na turiste iz tih zemalja. Na kraju krajeva, tko zna kakav će biti ishod sezone? ima još puno vremena do ljeta, a činjenica je da će ljudi diljem svijeta imati daleko veći zazor od odlaska na ljetovanje u Španjolsku ili Italiju nego u Hrvatsku. samo, ako se to kudikamo dogodi, moramo jako disciplinirano kontrolirat tko nam ulazi u državu. plus cijela situacija s migrantima. tu će i teoretski i praktično policija i javno zdravstvo, a možda i vojska na granici imat jako puno posla ako budemo htjeli pravu sigurnost. ishod sezone je ovome trenutku još otvoren, ali ja nisam optimist za 2020. 80% da neće bit dobro, 20% da neće bit loše, moja procjena. najizglednije je da se nikome neće ići nigdje, jednostavno iz straha i nesigurnosti, što je sasvim razumljivo.

po meni upravo suprotno. zdravi pripadnici mlađih generacija brojati će dane da pobjegnu iz četiri zida i nekamo otputuju.

sve je moguće..opet, prije tipujem na apt i kuće za odmor.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2170755

Građani zbog koronavirusa iz investicijskih fondova povukli 7 milijardi kuna


Najveći pad kod dioničkih fondova

Što mislite koji bi mogao biti razlog rasprodaje u zadnjim minutama na ERNT? To nije bila prodaja malog ulagača.

New Report

Close