JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/pocast-junaku-cetvrte-brigade-u-dalekom-japanu-paukova-udovica-kuma-prinovi-jadroplova-najljepse-iskustvo-od-rata-1273506

Bravo za kumstvo i kapetana

Kad počnu pristizati izvješća s brojkama od dva nova plinaša, biti će veselo.

Jer ovdje možemo u budućnosti samo očekivati značajan rast dobiti i NAV-a, koji je već sad značajno iznad cijene dionice.

2024. i 2025. bi trebale biti još bolje.

 

Tržište je to odmah danas prepoznalo i valoriziralo  🤔🙃

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/48278

 

@BabaLuji

Nije to sve. Uskoro dolaze vijesti koje ce se i te kako izraziti na cijenu dionice.

Koje, možete li natuknuti ?

Pa da ne čekamo ispod 11, nego se pokupi bar ovo sitno što se nudi ispod 12.

Ako se prodaje luka rijeka tako ja onda opet pitam zašto se ne bi prodao i jadroplov

forumas., 28.03.2023. u 11:27

Koje, možete li natuknuti ?

U pregovorima cvrsto za jedan tanker, drugi je jos u zraku.

Mogućnost dokapitalizacije mi nikako nije uvjerljiva. Jadroplov je firma s dobrim izgledima za buduće poslovanje i da netko svojim novcem dokapitalizira, a ne postane gazda već samo  jedan između ostalih to valjda nitko neće. Nego ako tko prepozna u Jadroplovu firmu sa dobrom budućnošću može jedino ponuditi da kupi Jadroplov, a to izgleda nije u interesu sadašnjih u Jadroplovu. Tako ostaje najizglednije da će se dalje nastaviti širiti novim zaduživanjima i ovisiti sami o sebi. Iako ja trenutno ne bi kupio ni jednu dionicu jer u nekom nepovoljnom raspletu desetice na asku mogu se pretvoriti u tisućice pa si kupnju može priuštiti i po sadašnjoj cijeni ispod 11 € netko tko ima novaca pa da riskira. Ako uspije dobro će zaraditi.

2 LPG uz ove bulkere koji imaju odlicne vozarine ako usporedimo sa drugima, jdpl je sada na zdravim nogama. Nema potrebe za dokapom nego drzava proda svoj paket novom vlasniku pa onda neka radi sto hoce. Da su uspjeli kupiti i ona 2 tankera od Koncara to bi bio pogodak iz ove perspektive, mada ne znam u kakvom su stanju bili. Tankerska je glavni kupac🙃🤔

@BabaLuji

Ne znam jeli imas kakve insajderske informacije. Ali Mario Pavic je u zadnjih par mjeseci bio 2 puta kod Dede na razgovoru.

Dva put su pokušali, 240 000 000 kn, pa 140 000 000, pa su u dokapu pokušali, tako da želju imaju samo je pitanje hoće li dati novce. Naftaši zarađuju dobro tako da sad im je prilika investirati, pitanje je kako će to deda ispregovarati. Moglo bi to biti bomba.

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/turisthotel-je-mozda-tek-prva-meta-bogate-tankerske-plovidbe-149565

Možda je i ovo neki mig. Pa cijena na burzi je ravna 0 s obzirom na zaradu. Tako da idealno je vrijeme za tankersku samo za nas male je ova cijena banana. Zelenilo na bdi i malo optimizma nas jedino možda otključa…

plavi01, 28.03.2023. u 20:26

Ako se prodaje luka rijeka tako ja onda opet pitam zašto se ne bi prodao i jadroplov

Da JDPL otiđe van državnih šapa u privatne ruke… proda bih sve šta imam i ubacio u ovu dionicu. Ovako ne bih dao lipe. Od dokapitalizacije do dokapitalizacije i tako sve dok ne propadnu… milijun puta već viđeni scenarij.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Pa prodati se svakako mora, tako da sad samo to i čekamo, a trebalo bi biti ubrzo, a onda …

New Report

Close