JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Druk druk na 100 a sad druk druk propast… Uh kakvi dobročinitelji se sve nađu sa svojim savjetima 🙄 tko bi zaradio da svi isto mislimo ali navlakuše kao ovdje neviđoh 🙃🏅🏆🤑 žele ljudi pomoć jednostavno su takvi, najgori za sebe 😀😀😀

@BabaLuji

Znas, okolnosti se promijene pa i ja promijenim misljenje.

.

Prosle godine sam ocekivao 100 kn, ali kako je vrijeme odmicalo, recesijski signali bivali sve jasniji (pisao sam o razlozima detaljnije ranije na ovoj temi)… shvatio sam da taj target vise nije realan, shvatio sam da sam bio u krivu i odlucio sam izaci iz pozicije. Ne znam kako ti, ali ja to tako radim – ako ne ide kako sam ocekivao mogu vrlo brzo i bez emocija i puno premisljanja promijeniti misljenje. Dao sam si vremena da vidim kakve ce vozarine biti u vrhuncu sezone… sezona je podbacila i tu se vise nije bilo razliga zasto i dalje cucati u dionici.

.

Ove godine vise ne planiram investirati u bulkere, ali zatrejdat cu vjerojatno krstkorocno kada se ukaze prilika, i to je to.

.

Povukao sam 90% novaca sa ZSE tako da ne planiram vise kupovati domace brodare buduci da je likvidnost nikakva. Ne vidim nijednu prednost nasih brodara pred stranima. Zasto kupovati ATPL ili JDPL kada mogu kupovati GOGL, SBLK i slicne. Pricamo tu o nekakvoj podcijenjenosti nasih brodara, ali to nije nikakva prednost, to je karakteristika koja je tu s razlogom i nece se promijeniti. Da znas kako je dobar osjecaj kada jednim klikom misa u svakom trenutku mozes likvidirati milijunsku poziciju i to bez ikakvog utjecaja na cijenu… kako je lijeko kada ti dionica stvarno reagira na promjenu fundamenata… kada ne moras brinuti je li Uprava u FI-u svjesno navela obmanjujuce podatke… lijepo je kada ne moras brinuti hoce li te osisati jer moraju Rodju namiriti… i tako dalje.

.

Zato, ne moras se brinuti, ni ti ni Diokidina, necu vam oteti vase dionice. Na ovoj temi i dalje pisem samo zato da provociram tebe i njega jer me vucete za jezik i ponasate ko djeca.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Proslogodisnji ulaz u JDPL mi je bio prosjecno 54 kn, izlaz na prosjecno 67 kn. Dakle, iako sam bio u krivu i cijena nije otisla na 100 kn, svejedno sam tu uzeo 24%.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovo sve nikako nije savjet ili preporuka, to od mene nikada necete i niste mogli cuti. Ne dajem preporuke. Pisem sta mislim, pokusam to argumentirati… moguce je da sam i u krivu, ne bi bio prvi put.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Radim po svome, ulazio sam dosta nisko tako da mi je prosjek više nego dobar pa onda nemam razloga za brigu. Naravno da je ljepša slika vidjeti 90% plusa nego 15% ali zato postepeno prodam pa opet uđem, ali vas 4 ste mi smiješni sa objavama a dobri ste poznavaoci tržišta. Ako je samo provokacija onda super, ali ako mislite tako zaraditi onda mi je to dno dna. Kod investiranja popu…iš ako slušaš drugoga tako da slušati sebe je najbolji savjet.

@mitkko

Vrijeme je da malo odmoris ovdje(dok ovdje ne dođem do stoke) i posvetis se firmi. 👋

Ovaj decko Dunatov iz top-10 kupuje konstantno.

@diokidina

Dogovoreno, sretno do 100-tke.

.

Samo jos jedan komentar za kraj:

Malo je zabrinjavajuce ako ti ulaganje ovisi o pisanju nekog lika tamo negdje na nekom forumu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@BabaLuji

Naravno, to je jedini ispravni put, poslusati sta drugi ima za reci, ali sve uzeti sa zrnom soli.

.

Meni su dionice hobi, te brodare posebno pratim i citam vijesti svakodnevno, utvaram si da znam nesto o tome. Ali je to i dalje hobi. Imam svoju firmu, to mi je prioritet i cjelodnevna preokupacija.

.

Vidi, prosle godine sam recimo solidno profitirao na burzi unatoc losoj klimi, ali svejedno sam u svom osnovnom poslu te godine zaradio doslovno 20 puta vise od toga. I sada vidi, stvarno bih morao biti idiot da gubim vrijeme i visim tu na forumu i drukam sa ciljem da usicarim koju dionicu od poplasenih kolega i tako ubodem par postotaka?

.

Eto, sretno svima.  Nemojte me vise stavljati u usta i ja vam vise ovdje necu kvariti party. Dogovoreno?

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Deda pogodio si sa plinom top…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Rekao bi ap da malo recikliramo temu, Solin i Split nastavljaju sa starim željezom iz luke Rijeka, Split i Ploče put Turske, ugovor na 5 godina sa starim kramama koje će zaraditi fine novce. 2 LPG brodića također 2+2+1 uz hbor financiranje. 3.maj dobio posao na natječaju za solarni trajekt, u ožujku ide natječaj za lovu preko eu fonda kojima bi se gradilo. Burza imuna na ovo zbog lošeg komuniciranja o dokapitalizaciji. Izvještaj će opet biti nekima iznenađenje. Trenutno naša perjanica u brodarstvu samo zbog dobrih odluka uprave. Polako se riješavati krama i prelaziti na plin. Uljanik je u fazi oporavka, konsolidiraju se snage u upravi. Ove godine će napokon prodisati. Tankeri + bulkeri očekujem do kraja godine makar 75% na ovu cijenu…

https://more.slobodnadalmacija.hr/om/vijesti/flota-jadroplova-uskoro-jaca-za-novi-tanker-stize-plinas-vis-evo-kolika-mu-je-cijena-1264106

23.5 m USD je cijena broda

25 % ili 5.875 m USD učešće jadroplova

75 % kredit Hbor-a

 

 

 

Sigurni ugovori za željezo, plin i to na 5 god. ako se ne varam.

Država je do sada uvijek sve uprskala. Valjda neće i ovaj put.

Recikliranje teme

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/biznis/jadroplov-se-daje-za-sitnis-gube-drzava-i-mali-dionicari-a-novi-ce-vlasnik-napuniti-kesu-1120705

Sve mi bolja opcija da država proda svoj dio strateškom partneru… Prinove bi trebale donijeti malo vatrometa…

New Report

Close