JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što znači 55 milijuna kuna kredita firmi kao što je jadroplov?
Firmi koja je u tri kvartala prošle godine iskazala gubitak veći od 50 milijuna kuna…godišnji će biti valjda na razini 70 milijuna…
Firmi koja ima ukupnih obveza oko 500 milijuna kuna…
S takvom flotom kakvu ima…i s cijenama vozarina kakve jesu…
Bdi ispod 500 poena…
Corona virus se još nije razmahao…
Šta će jdpl 55 mil kn?
Tko će to vratit? Jdpl sigurno neće…

Jadroplovu otvoren put povratka u zonu pozitivnog kapitala

Sve u svemu, ta bi transakcija s obzirom na otpis za rezultat trebala imati i povratak Jadroplova u zonu pozitivnog kapitala. Jer, kako su isticali u vodstvu tog brodara, tržišna vrijednost imovine kompanije veća je od obveza koje će preostati nakon provedbe nagodbe.

Daj daj molim te…tu je svima jasno da je ovo na aparatima…kredit je odobren samo da švabo ne ostane kratkih rukava…i moguće je samo zato jer država ima 70% udjela…
Koja tržišna vrijednost? Sad su još založili dva broda i one nekretnine koje ste brojali po rivi…
Sad kad će se ovi namirit…onda ovo može lagano ključ u bravu…baš me zanima koliko će trebati upravi za to, koja se btw pokazala vrlo sposobna, kad nije uspjela prodati ili naći strateškog partnera u trenutku kada su cijene vozarina bile daleko bolje i općenito svjetska ekonomija nije kašljucala zbog trade deala ili corona virusa…
Sad će oni dokapitalizirat…ne znam koga će nategnut da im da lovu…pogledaj malo semafor…


Što znači 55 milijuna kuna kredita firmi kao što je jadroplov?
Firmi koja je u tri kvartala prošle godine iskazala gubitak veći od 50 milijuna kuna…godišnji će biti valjda na razini 70 milijuna…
Firmi koja ima ukupnih obveza oko 500 milijuna kuna…
S takvom flotom kakvu ima…i s cijenama vozarina kakve jesu…
Bdi ispod 500 poena…
Corona virus se još nije razmahao…
Šta će jdpl 55 mil kn?
Tko će to vratit? Jdpl sigurno neće…

Kakve ti nebuloze pises, ne mogu da vjerujem.
Kojih 500mil???
Koji Coronavirus?! 😊

ostavio sam ovdje post…kojih 500 milijuna…ali je nekome to zasmetalo, pa ga je admin izbrisao…bez obrazloženja…
500 milijuna kuna jadroplovove su bile obveze na kraju trećeg kvartala prošle godine….to je lako provjerljivo i dostupno u izvješću….treba samo otići na zse i potražiti u bilanci gdje to piše….zato mi stvarno nije jasno čemu to zataškavanje…
vozarine su i danas u slobodnom padu…pa se pitam tko li će dokapitalizirat ovog gubitaša…s kojim porivom ili ciljem?

@marcipan
Svi tvoji tekstovi su isti. Uvijek nabrajas iste stvari. Daj nesto novo.



@marcipan

Svi tvoji tekstovi su isti. Uvijek nabrajas iste stvari. Daj nesto novo.

ja uvijek iste stvari…i uvijek pogađam…ti uvijek iste stvari…i uvijek fališ…
nema ništa novog…osim da se ide prema novom minimumu…

marcipan, 03.02.2020. u 16:44

ostavio sam ovdje post…kojih 500 milijuna…ali je nekome to zasmetalo, pa ga je admin izbrisao…bez obrazloženja… 500 milijuna kuna jadroplovove su bile obveze na kraju trećeg kvartala prošle godine….to je lako provjerljivo i dostupno u izvješću….treba samo otići na zse i potražiti u bilanci gdje to piše….zato mi stvarno nije jasno čemu to zataškavanje…
vozarine su i danas u slobodnom padu…pa se pitam tko li će dokapitalizirat ovog gubitaša…s kojim porivom ili ciljem?

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/JDPL-fin2020-1Q-NotREV-K-HR.pdf

 

+160mil.

e joka joka…prenosiš ovo kao da su zaradili 169 mil kn svojim poslovanjem…a nisu…lijepo stoji u izvješću da su prihodi od prodaje 19 mil kn…što je 2 mil kuna manje nego u istom razdoblju prošle godine…a i cijeli niz drugih izjava od cijena vozarina do neizvjesnosti koje očekuju u budućem razdoblju….

stavka od cca 183 mil kn uslijed koje su prihodi prikazani u iznosu 216 mil kn…odnosi se na otpis obveza prema bankama…točnije prema Norddeutsche Landesbank iz Hannovera..

ja ne vidim tu ništa dobroga…vidim samo kriminal….vidim kako porezni obveznici koji uredno rade i plaćaju svoje obveze i pune državnu kasicu prasicu i dalje financiraju firme koje su odavno trebale završiti u stečaju…

Eto…o tome se radi…a izgleda da nekome itekako odgovara da se ovakve firme poput Jadroplova održavaju na životu…jer za sve njih naša Država garantira…čime?našom imovinom…na naš račun uzima vani kredite, za koje oni na vodećim pozicijama za to dobivaju pinku u džep…a istovremeno zadužuju ovaj jadan narod…

sve je to jedan biznis…u kojem određeni jako dobro zarađuju….ali samo ne radnici u jadroplovu…kao ni njegovi dioničari…

pitanje je opet samo mjeseca ili godine kada će ovo biti ponovno u situaciji da neće imati za plaće….

i onda se pitamo…što naše vlade i država radi s novcima…gdje su novci za vrtiće, škole i zdravo gospodarstvo…eto gdje su…u stečajušama poput jadroplova…i u nečijim privatnim džepovima….

marcipan, 30.05.2020. u 12:56

e joka joka…prenosiš ovo kao da su zaradili 169 mil kn svojim poslovanjem…a nisu…lijepo stoji u izvješću da su prihodi od prodaje 19 mil kn…što je 2 mil kuna manje nego u istom razdoblju prošle godine…a i cijeli niz drugih izjava od cijena vozarina do neizvjesnosti koje očekuju u budućem razdoblju….

stavka od cca 183 mil kn uslijed koje su prihodi prikazani u iznosu 216 mil kn…odnosi se na otpis obveza prema bankama…točnije prema Norddeutsche Landesbank iz Hannovera..

ja ne vidim tu ništa dobroga…vidim samo kriminal….vidim kako porezni obveznici koji uredno rade i plaćaju svoje obveze i pune državnu kasicu prasicu i dalje financiraju firme koje su odavno trebale završiti u stečaju…

Eto…o tome se radi…a izgleda da nekome itekako odgovara da se ovakve firme poput Jadroplova održavaju na životu…jer za sve njih naša Država garantira…čime?našom imovinom…na naš račun uzima vani kredite, za koje oni na vodećim pozicijama za to dobivaju pinku u džep…a istovremeno zadužuju ovaj jadan narod…

sve je to jedan biznis…u kojem određeni jako dobro zarađuju….ali samo ne radnici u jadroplovu…kao ni njegovi dioničari…

pitanje je opet samo mjeseca ili godine kada će ovo biti ponovno u situaciji da neće imati za plaće….

i onda se pitamo…što naše vlade i država radi s novcima…gdje su novci za vrtiće, škole i zdravo gospodarstvo…eto gdje su…u stečajušama poput jadroplova…i u nečijim privatnim džepovima….

Kolega nista ja ne kazem….al u plusu su

Jel tako?

ovi se ne mogu dogovoriti sami sa sobom. pukli ko kokica.  pa sad ulazite svoje novce u njih. kaj je najgore ocito razlicite osobe pisali taj dio teksta pa je razlicit i font. blago receno – katastrofa!

dvije rečenice sa iste stranice izvješća:

 

“Prema dostupnim prognozama očekuje se ponovno poboljšanje tržišta do kraja godine na razinu prethodne i više.”

i

” S obzirom na trenutni utjecaj pandemije i cijena nafte teško je za očekivati značajnije pobolšanje tržišta u nastavku godine.”

 






https://www.seebiz.eu/tvrtke/jadroplov-otpis-duga-prema-bankama-povecao-prihode/233595/;

BOBAN NENAD i dalje kupuje….

Evo nam još jednog smanjenja temeljnog kapitala društva sa 50kn na 10kn. Sad bi bio red za neku akciju…

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/JDPL/GS-JDPL-d94c53e020f59cb8c79f37974c8c65db.pdf

Moje pitanje ovdje je…zašto ovo još posluje…ili zašto još isti ljudi sjede na pozicijama i vode društvo, a nakon što su pokazali koliko su (ne)sposobni…

Promaklo mi je negdje kada su to povećali temeljni kapital s 30 na 50 kn?

Smanjivali su ga s 210 na 30 kn čini mi se 2015., s odlukom da će ga povećati ukoliko nađu strateškog partnera u narednom periodu od 5 godina…

Očito da su ga povećali sa 30 kn na 50 kn…a koliko mi je poznato strateškog partnera nisu našli…sad opet smanjuju sa 50 na 10…majko mila…ovdje može samo diokidina ulagat…

New Report

Close