JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zna li se na kraju kako je se rasplela situacija vezana uz Agrokor?
Koliko su izgubili i da li su uopće išta izgubili?

Dosta malo informacija mogu naći, izvješće i uprava nisu baš rječiti glede toga…

Oko 300 milijuna kuna su izgubili.

Veselio sam se dividendi JDOS-a koju bih potrošio na blud i nemoral, ovako ove godine očito ništa od dividende. Ništa od bluda i nemorala.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Veselio sam se dividendi JDOS-a koju bih potrošio na blud i nemoral, ovako ove godine očito ništa od dividende. Ništa od bluda i nemorala.

A prihodi u prvih 9 mjeseci veći za 66 milijuna kuna, odnosno nešto više od 13%.
Nada me drži da će obavijest o dividendi doći skupa s izvješćem.

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/JDOS-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Rast prihoda, pad dobiti (većinom zbog ulaganja u Italiji)
Sasvim ok izvješće.

Prošle godine smo imali poziv na glavnu skupštinu s prijedlogom dividende u listopadu.
Vrijeme bi bilo da nešto isplate. Već je prosinac pa ništa.

http://www.seebiz.eu/agramova-osiguravajuca-drustva-premijski-prestigla-grupu-croatia-osiguranja/ar-203756/

ne valja li ga,ne valja,raste premija,sad se šire u Italiji( dobar posao u Italiji)
biti će tu tvornica novca

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Upravno vijeće Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA) na danas održanoj sjednici (dana 26.3.2020.) donijelo odluku kojom se društvu ADRIATIC osiguranje d.d. zabranjuje isplata dividende do 30. travnja 2021. godine.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/dnAF3MXHiHITQIbJdvpskg==.pdf

A ne znam što reći. Uvijek sam se radovao dividendi, ali i nije baš da su nas redovito hranili isplatom dobiti. Prošle ništa, ove očito ništa… dogodine možda.

Ako  nas bude dogodine.

Gledam izvješće i ne mogu vjerovati.

U ovo doba kaosa, JDOS ostvario rast prihoda i dobiti. Pri čemu u 2. kvartalu u Italiji zabilježen prihod od 71 mil kn.

Dakle, italija se krenula isplačivati.

S obzirom da je to Tržište 12-15 puta veće od hrvatskog i mali dio kolača bi značilo značajno povećanje prihoda.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Napokon dividenda – 240 kn. Nije loše.

I još sve neoporezivo. Dobrih 5,3% prinosa na zadnju cijenu.

U ovo doba kad banke ne daju nikakvu kamatu ovo je puna šaka brade.

JDOS ima rijetko viđene stope rasta prihoda od premije među osiguravateljima, stvarno rade čuda u Italiji.

Dividenda na racunu (zaba) ..cetri dana prije najave 👍

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Fundamenti ovdje izvrsni….

Jučer neki lik po jeftinoj cijeni rasprodao paket od 50 komada. Ja uzeo lijep komad torte. Danas dionica poskočila čak 400 kuna. Nastavit će ona skakutati, za koji dan mogla skakućući i 5.000 kuna preskočiti. A kako i ne bi kad joj je knjigovodstvena skoro 10.000 kuna.

Izvan fokusa, a odradit ce sigurno bolje nego HPB, fundamenti izvrsni… nije jeftina ali dat ce duplo… plus dividenda koja je top

Vodeća osiguravajuća grupacija na hrvatskom tržištu pristupila europskom udruženju Agram EEIG

New Report

Close