INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja vam tu ne vidim Ingru 🙂

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/detalji-s-kriznog-sastanka-vlade-i-gradevinara-gradit-ce-se-tri-tipa-kuca-za-stradale-15040905

ni ja, ali vidim Tehniku 😉

 predstavnik tvrtke Tehnika rekao je da su zidane kuće puno bolje kvalitete i da imaju dulju trajnost. Prema njegovim riječima, priče o tome da bi kvadrat novosagrađene kuće mogao stajati oko 700 eura su gluposti. Cijenu gradnje, prema njegovim riječima, teško je procijeniti. 

Razviti platformu za ulazak privatnog kapitala u obnovu

FOTO/VIDEO: ‘Pripremne radnje za obnovu su napravljene i natječaji kreću’

Mozes ovdje pogledati, i vidjet ces je.

ajd ne piskarajte gluposti jer još ni natječaji nisu raspisani a kamoli da je izabran izvođač!

Jedan veći građevinar iz mog kraja je okupio desetak manjih i “na Forumu” su razradili plan zajedničkog nastupa za natječaj obnove. I što bi sad mogli reći da su i dobili posao? Sve je to još na dugom štapu. Ako se i dobije kakav posao treba vidjeti kolika je dobit iz svega toga. Ako bude nosioc posla onda ide dionica preko 20 a ako ne bude ništa, ode to na 4-5 a možda i manje. Nažalost tako je to.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

banana, u reviziji su opisane ugovorne obveze i opisano je što u slučaju jednostranog raskida. I to nitko ne osporava. Ovdje je velika stavka vrijeme. Recite mi koliko je vremena potrebno da se taj cijeli postupak izvrti u slučaju neplaćanja? Da li bi ingrini kreditori i vjerovnici u tom slučaju imali strpljenja to čekati ili bi se i oni htjeli dočepati arene? Što se obnove tiče, mislim da tu ne neće biti neke dobiti, nego 0:0. Vjerojatno će biti koncipirana na način da se novac obrće, gospodarstvo opstaje i svi budu na pozitivnoj nuli, ali ne da se i netko bogati. Ipak se radi o prirodnoj katastrofi u kojoj se zapravo pomaže unesrećenim ljudima.  Prije svega, taj posao prvo treba dobiti. Ingra se za sada spominjene većinom u člancima i konferencijama koje je i sama sponzorirala.

@YuriBoyka

na računu laništa je nekih 40etak milijuna pologa baš za takve stvari, napisao sam to jučer ali, ne znam zašto,  mi je moderator pobrisao taj post

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Srećom naši su napravili dobar ugovor za razliku od Splita….

 

https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/zavjera-banaka-i-domacih-izdajnika–ovo-je-mega-prevara–splicanima-se-namece-obveza-od-600-milijuna-kuna-koja-ne-postoji-/90959

Aha,znači sve je tako jednostavno. Jedna strana raskine ugovor,otiđe se na dva ročišta,utvrde se obveze i stvar riješena? Moš’ mislit… Znamo kako to kod nas funkcionira i koliko bi takvi procesi trajali,ako bi uopće i završili. Mislim da vam ne moram nabrajati firme koje su imale potraživanja od države iliti javnih poduzeća,a ipak završile u stečaju jer ta potraživanja nisu uspjela dočekati. Evo vam zadnji primjer kako je to bilo sa vdkt, s tim da su u tom trenutku imali ugovorenih poslova od gotovo milijardu kn.

YuriBoyka.

Svaka čast na zaključku. Nadam se da si konačno shvatio da ovo nije dionica na za tebe  ni mjesto gdje ćeš ubuduće pisat.

YuriBoyka, 05.03.2021. u 06:49

Aha,znači sve je tako jednostavno. Jedna strana raskine ugovor,otiđe se na dva ročišta,utvrde se obveze i stvar riješena? Moš’ mislit… Znamo kako to kod nas funkcionira i koliko bi takvi procesi trajali,ako bi uopće i završili. Mislim da vam ne moram nabrajati firme koje su imale potraživanja od države iliti javnih poduzeća,a ipak završile u stečaju jer ta potraživanja nisu uspjela dočekati. Evo vam zadnji primjer kako je to bilo sa vdkt, s tim da su u tom trenutku imali ugovorenih poslova od gotovo milijardu kn.

imate pravo za VDKT.. meni je to još uvijek nerazjašnjena situacija kako je VDKT tako expresno završio u stečaju…čak se o tome nije previše ni pisalo, kao da je bila neka namještaljka…imao sam ga nešto sitno…i još mi se vodi u portfelju…ako će netko prodam mu…hehehe… to je primjer da se svakme može dogoditi slično jer ništa nije sigurno…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@filija

Tkoju poruku je pisac htio poruci ti?!

to je primjer da se svakme može dogoditi slično jer ništa nije sigurno…”

🤔

filija, 05.03.2021. u 11:16

 










 

imate pravo za VDKT.. meni je to još uvijek nerazjašnjena situacija kako je VDKT tako expresno završio u stečaju…čak se o tome nije previše ni pisalo, kao da je bila neka namještaljka…imao sam ga nešto sitno…i još mi se vodi u portfelju…ako će netko prodam mu…hehehe… to je primjer da se svakme može dogoditi slično jer ništa nije sigurno…

 

uopće nema pravo u niti jednoj jedinoj stavci posta, vdkt je isisan od svojih vlasnika/uprave koja je u konačnici vrtila mrtvu trku na način da su pošto-poto ugovarali poslove samo da bi dobili avans kojime su za kratko krpali najveće rupe što je bilo neodrživo i tako su otišli u šutke u stečaj jer je i državi koja je djeljenjem “poslova ispod stola” pretrpila veliku štetu uslijed loše ili uopće ne započetim projektima kao i upravi koja je pronevjerila strašne pare bilo u interesu da puno ne “talasaju”

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

…znam kako je to dokupljivati i smanjivati prosjek…osjetio sam to dokupljujući od 15kn-2kn…ufff ne ponovilo se..nikad više tako nešto…smijao sam se onima koji su prodavali uz prihvatljiv gubitak-kako su to zvali, a ja sam mislio da sam pametan sa svojim hvatanjem padajućih noževa…no onda sam 10 godina imao zarobljen kapital…sada se to ovim iznenadnim skokom sve vratilo a i zaradio sam dobar novac…no ne bih to ponovo prošao ni za kakav novac…da sam mudrije odigrao mogao sam zaraditi puno više ali i što je važnije, poštedjeti se stresova kroz to vrijeme… svaka škola se plaća-kažu…zato sada…laganini…pozz svim mojim Ingrašima, starim borcima iz tog doba…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

https://www.seebiz.eu/ekonomija/eu-prepustio-hrvatskoj-odluku-o-raspodjeli-novca-iz-fonda-za-oporavak/253044

Evo love za privatni sektor!

New Report

Close