INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/INGR/FI-INGR-7406dab3f6708dbbb6b330be53966b08.xlsx

Brutalno izvjesce. Hoce li si sad i na ovom izvjescu naci mane. 😎

Bravo Uprava!!!

...

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/INGR/FI-INGR-87d4ce3d5760f0c638b59fb08133ea1e.pdf

Gospodine banana tj Lojtra,

u pravu ste. Bolje je kada su rashodi pozitivni. Pogotovo ako malo poznajete osnove financijskog managementa.

...

šteta što nekako ovi fon izvještaji su uvijek petkom….

Bolje izvješće od ovoga još nisam pročitao barem od kad sam ja unutra, koja je sada knjigovodstvena vrijednost?

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

pozitiva, 26.02.2021. u 20:12

Bolje izvješće od ovoga još nisam pročitao barem od kad sam ja unutra, koja je sada knjigovodstvena vrijednost?

 

Trenutna knjigovodstvena vrijednost je 17.33kn

 

Iskreno mene ne interesira knjigovodstvena cijena, ne interesira me sto ce se desit slijedeci tjedan sa dionicom i koliko ce ici gore.

Mene interesira obnova. Znaju veci i vrabci na grani da je Ingra u igri, ali u kojoj ulozi. Veliki su novci u igri na domacem terenu. Racunajuci da ce preko 2g biti posla.

Na današnjoj konferenciji je rečeno cca 5 godina trajanje obnove..

ako kažu 5 godina onda bi to moglo biti 10 – 12 godina….  jer teško je očekivati da će obnova početi prije jeseni….

 

Iako svim najpovoljnije za državu bilo da se to da kinezima….

Ja bih volio da mi netko objasni, kako je moguće da firma s dugom od skoro 500 miliona kn digne kredit od 150 milja kn i to prikaže kao dobit. I na osnovu toga skoči dionica. Meni je to neshvatljivo. Otkud im prihod kad ništa nisu ni radili.

Iskazana dobit, smanjenje duga za preko 100 mil. potencijalni poslovi oko obnove, sudski sporovi koji imaju izgleda da se dobiju, blizu je  20kn otvorena mogućnost mirovinaca za ulazak, vjerujem da će uprava nastaviti sa kupnjom dionica nakon izvještaja, ponedjeljak nastavak zdravog rasta dionice od 5/6 % dnevno, sve sama pozitiva kod ingre…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

diokidina, 26.02.2021. u 23:31

Iskreno mene ne interesira knjigovodstvena cijena, ne interesira me sto ce se desit slijedeci tjedan sa dionicom i koliko ce ici gore.

Mene interesira obnova. Znaju veci i vrabci na grani da je Ingra u igri, ali u kojoj ulozi. Veliki su novci u igri na domacem terenu. Racunajuci da ce preko 2g biti posla.

Nitko još ništa ne zna. Znaće se nskon natječaja. I stvarno me zanima na koju foru su iskazali toliku dobit kad svi znamo da ništa nerade? Zar ne bi trebao i dug ulaziti u knjigovodstvenu vrijednost? Meni stvarno nije u redu da se digne kredit kako bi se smanjio dug i poveća vrijednost. Podignuti kredit se prikaže kao dobit i na osnovu toga poraste dionica. Koliko puta sam to pitao i niko mi nije odgovorio. Pošto su nerealno prikazali dobit u prošloj godini, logično u ovoj godini slijedi isto tako veliki pad dobiti.

zoro, 27.02.2021. u 12:32

Ja bih volio da mi netko objasni, kako je moguće da firma s dugom od skoro 500 miliona kn digne kredit od 150 milja kn i to prikaže kao dobit. I na osnovu toga skoči dionica. Meni je to neshvatljivo. Otkud im prihod kad ništa nisu ni radili.

 

zoro

pročitaj prošlogodišnje izvještaje sve redom. sve je objašnjeno i lako shvatljivo. ugrubo, dobit je jednokratna računovodstvena stavka proizašla najvećim dijelom iz razlike u cijeni iskupa obveznica. NIJE iz redovnog poslovanja. od tuda i drastično smanjenje dugovanja (prodavali su i nekretnine).

Bravo Ingra!

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

New Report

Close