INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda je bilo prekjučer po 7,30.

Sad bi moglo biti već kasno ako vlak krene.

forumas., 24.09.2020. u 09:08

Možda je bilo prekjučer po 7,30.

Sad bi moglo biti već kasno ako vlak krene.

Koliko god bih volio da Ingra poleti na 20 HRK, ipak ćemo morati pričekati na to. Po meni situacija je još neizvjesna.

Pa da objektivno sagledamo stanje:

1. Situacija u svijetu krajnje nepoznata. Velika nervoza. Market se ne može odlučiti kamo bi. Nema nekog smjera.

negativno

2. Investitori nervozni. Na dobre vijesti slabo reagiraju, na loše vjesti panično iskrcavanje. Zaključak, strah.

Negativno

3. Manageri velikih američkih kompanija radili profit taking, izlaze iz equity-a.

negativno

4. Korona. Iz ovog profitiraju samo novinari i farmaceuti. Obadvije industrije imaju motiv da se ovo što više pumpa. Imaju kanale (medije), imaju sredstva (lova). Što više šire paniku, više para za njih. Nusprodukt, potpop na burzama.

Tek će krenuti oko sredine 10 i početka 11 mjeseca sa pumpanjem loših vijesti jer to je sezona gripe, viroze itd. Tako da možemo očekivati pune redke po novinama.

Negativno

 

To bi bio Makro.

Ajmo doma.

1. Građevina po meni jedina ima neki siguran business u narednom periodu zbog potresa.

pozitivno

2. Zakon izglasan, tržište uopće nije reagiralo. Investitori jako oprezni.

Negativno

3. Još uvijek se ne zna tko će sve dobiti posao i poznavajući našu birokracij tek možemo očekivati naznake tko će što dobiti kroz 2-3 mjeseca. Ako trebam nagađati rekao bih veći dio IGH, dalekovod i Ingra tu negdje. Ali to ovisi o raznim faktorima koje mi se sad neda raspisivati, ali recimo da sve ostane ovako bez političkih promjena to bi bio neki realni scenarij.

Status quo.

 

Koji su scenariji mogući:

1. rast – uzimajući u obzir gore navedeno, vrle male šanse dok se situacija malo ne smiri i neke stvari ne budu jasnije. Čak samo da se situcija na burzama smiri, ima šanse.

2. Stagnacija lokalnog marketa – teško da ćemo mi ostati gdje jesmo ako sve pada oko nas

3. Pad – ne reagiramo na dobre vjesti, konkretnih poslova nema, ne zna se tko će i koliko dobiti, vani velika nervoza, pada market, korona -širenje panike

 

Moje neko razmišljanje da treba sačekati još par mjeseci dok se situacija malo ne smiri. Sumnjam da će nešto sad pretjerano rasti. Stoga ne bih riskirao sa kupnjom. Što ne znači ako se situacija preokrene da ja neću biti prvi u redu. Ali za sad, sjesti na ruke. mislim da je to najbolje za sad.

Dakle još ništa konkretno što znači gotovo nikakv ujecaj na domaće tržište.

 

 

A poslije takve kobasice. Kako je gotovo sve negativno. Kada onda misliš kupit dionicu? Bio bi prvi u redu na neku pozitivnu vijest? Pa da sad ingra dobije neki znacajniji posao prodaja bi se povukla. Na kojoj cijeni misliš da bi stajao u redu? Ako si siguran da će IGH pokupiti maslo. Neznam zašto onda čekat ingru?

Kakva situacija da se smiri?? Kako nema poslova, pa poslova će sad biti više nego ikada.

Građevinari su sad prvi u fokusu, i samo je pitanje trenutka snažnijeg rasta, a osobito nakon ovog pada od 20% (sa 9,x na 7,x)!

Uprava nastavlja sa kupnjom”na burzi”

Član Nadzornog odbora Izdavatelja, dana 22. rujna2020. godine, temeljem transakcije ostvarene na Zagrebačkoj burzi , stekao ukupno 5100(slovima: pet tisuća sto) redovnih dionica

uskoro10kn, 25.09.2020. u 09:42

A poslije takve kobasice. Kako je gotovo sve negativno. Kada onda misliš kupit dionicu? Bio bi prvi u redu na neku pozitivnu vijest? Pa da sad ingra dobije neki znacajniji posao prodaja bi se povukla. Na kojoj cijeni misliš da bi stajao u redu? Ako si siguran da će IGH pokupiti maslo. Neznam zašto onda čekat ingru?

Kako je sve negativno? Pa takvo je kavo je. Ja ne kreiram stanje, ja se samo adaptiram na isto.

Kako mislim kupit dionicu? Htio ti ili ne htio, prodaje će biti. Ako misliš da je gotovo sa sell off-om, varaš se. A kupuje se u pravom trenutku. Ne brini se ti za mene 😉 Ja kupujem u padu s ukalkuliranim DD i prodajem u rastu.

Gledaj samo strukturu obnove ZG, znači 60% država, 20% Grad ZG, 20% vlasnici. Malo pogledaj poveznice kompanija sa strukturom vlasti, tko s kim radi, lobira, itd. Mislim da nije teška matematika.

Zašto čekat Ingru? Zato što je Ingra bila na koljenima, cijena povoljna i ako se kompanija dovede u red potencijal za rast je puno veći nego na IGH. IGH je koliko toliko sređena kompanija. Ingra je bila otpisana, na aparatima. Ako odrade sve kako treba, kroz godinu-dvije evo nje preko 20kn. Da li možeš isto reći za IGH da će skočiti 4x? Možda i može, ali morat će biti puno boljih vijesti i puno više poslova nego što će to Ingri biti potrebno.

I bez obzira što će IGH dobiti veći dio kolača, kad se pogleda cash flow, Ingra će bolje proći. Samo ukalkuliraj scenarij da za 2 godine  ima dividendu od 7 kn po dionici, što se događa s BV…

 

forumas., 25.09.2020. u 09:46

Kakva situacija da se smiri?? Kako nema poslova, pa poslova će sad biti više nego ikada.

Građevinari su sad prvi u fokusu, i samo je pitanje trenutka snažnijeg rasta, a osobito nakon ovog pada od 20% (sa 9,x na 7,x)!

Slažem se, građevinari su itekakva prilika. Po meni best buy.

Ali kad važeš ovaj tren, imaš situaciju koja se odvija sada (opća panika) ili ono što će se odviti za 2-3 mjeseca s građevinarima, što radiš?

Ja bih se strpio. Bit će prilike.

Također, možeš i odigrati strategiju da pretpiš ovaj DD i čekaš ponovni uzlet. I to je OK.

Ja sam malo agresivniji. Ja sam kapitalizirao, ne želim trpit DD jer mislim da će biti uskoro bolja prilika. Već sad mogu ući bolje nego što sam prodao. Ali polako, može to još dole. Sad će novinari kreniti širiti paniku. Mislim već su počeli.

evo samo primjer:

https://www.poslovni.hr/europska-unija/vodeci-njemacki-epidemiolog-pandemija-ce-tek-sada-zapravo-poceti-ovo-nije-znanstveni-fenomen-nego-prirodna-katastrofa-4252423

 

Osobno mislim da je to sve preuveličano, ali novine će odraditi svoje. Ako već ne mogu kreirati javno mijenje, mogu barem profitirati na ovoj ludosti.

 

Zadnji dan ponude za kupnju obveznica.

Obzirom da nitko nije na burzi prodao po 20%  višoj cijeni od ponude da se zaključit da će proć bez uspjeha, ali svejedno dosta su skupili prije ponude.

Kako vam se ovo čini ?

Vidi graf

Graf

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Znači sad na 6 kn?

lojtra, 01.10.2020. u 20:16

Znači sad na 6 kn?

 

Znači sad na 6kn×2 ?

Dječja bolnica Srebrnjak objavila je u utorak otvoreni postupak javne nabave za izradu izvedbenog projekta i izvođenje radova izgradnje nove zgrade Dječjeg centra za translacijsku medicinu (CCTM), čija ukupna procijenjena neto vrijednost iznosi više od 164,5 milijuna kuna.

Time je taj trenutno najveći regionalni infrastrukturni projekt iz područja znanosti i zdravstva ušao u iduću fazu provedbe. Cjelokupan iznos navedene faze projekta će biti financiran iz EU fondova, priopćili su u utorak iz Dječje bolnice Srebrnjak.

Dovršetkom projekta te izgradnjom i opremanjem nove zgrade, koja će biti funkcionalno povezana s postojećom zgradom Dječje bolnice Srebrnjak, omogućit će se provedba organizacijske reforme Srebrnjaka iz pedijatrijske bolnice u klinički istraživački centar i polikliniku specijaliziranu za dječje bolesti.

Rok izvršenja ugovora o javnim radovima i uslugama izrade izvedbenih projekata je 22 mjeseca, s očekivanim početkom u ožujku 2021. te završetkom u siječnju 2023. Kriterij odabira ponude je ekonomski najpovoljnija ponuda na temelju cijene i kvalitete, koju određuju iskustvo stručnjaka i jamstveni rok.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otvorena-javna-nabava-za-gradnju-djecjeg-centra-za-translacijsku-medicinu-imenovan-i-upravni-odbor-15023611

Evo malo osvjezenih podataka sa mojedionice.com

New Report

Close