INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/potres/splitska-tvrtka-u-sanaciji-zagreba-staviti-se-na-raspolaganje-bila-je-nasa-duznost-i-potreba-15019746

Koga je Ingra mogla poslati? Kooperanta? Ovdje se vidi koliko je zapravo nepotrebna uloga i način funkcioniranja Ingre,kao i na ugovorenim poslovima zadnjih godina. Ovaj jedan članak vrijedi više nego Ingrinih zadnja 4,gdje je navedeno samo to da se pretače iz šupljeg u prazno.. U ovom članku je sve realno i događa se,ljudi rade. Ovu firmu vidim kao jednu od vodećih u sanaciji Zg,koja također može organizirati i manje obrte s kojima već i radi i koja ima dugogodišnje iskustvu isključivo u području sanacija. Mala firma koja se dobro snašla i nakon propadanja naših većih,preuzevši neke njihove poslove,pomalo izrasta u jednu veliku i ozbiljnu firmu.

Prošlo je vrijeme ostvarivanja profita na malima! Ingra nema konkurentskih prednosti, a usudim se reći ni kompetencija! Udjelničari koji ne razumiju core business Ingre samo mantraju i vjeruju u čuda! Zato i pratim ovu dijonicu i dobro se nasmijem.

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

S obzirom na sve promjene u upravi i dioničarima u zadnje vrijeme te povezanosti s strukturama vlasti u Zg, vjerujte da će sigurno biti zanimljivo tu u vrlo skoro vrijeme.

Tko to ne misli, neka prodaje sada po 25% nižoj cijeni nego što  je bila prije samo tjedan-dva. Mislim da zainteresiranih kupaca itekako ima.

A onda kad vani indeksi nastave prema gore, vjerojatno kreće lansiranje na dvoznamenkastu cijenu, barem do booka.

forumas., 21.09.2020. u 20:15

Tko to ne misli, neka prodaje sada po 25% nižoj cijeni nego što  je bila prije samo tjedan-dva. Mislim da zainteresiranih kupaca itekako …

Ovisi kako gledaš. Ljudi su danas prodavali po 30% višoj cjeni u odnosu na onu pred 2 mjeseca 😀

forumas., 21.09.2020. u 20:15

S obzirom na sve promjene u upravi i dioničarima u zadnje vrijeme te povezanosti s strukturama vlasti u Zg, vjerujte da će sigurno biti zanimljivo tu u vrlo skoro vrijeme.

Tko to ne misli, neka prodaje sada po 25% nižoj cijeni nego što  je bila prije samo tjedan-dva. Mislim da zainteresiranih kupaca itekako ima.

A onda kad vani indeksi nastave prema gore, vjerojatno kreće lansiranje na dvoznamenkastu cijenu, barem do booka.

U izlaganju na skupštini pr.uprave je rekao da Ingra radi na nekoliko energetski projekata iz svere obnovljivih izvora energije koji su u fazi pripreme tehničke dokumentacije.

Današnji kupci neznaju da je npr Dax jučer roknuo 4,5 % ili misle da će to samo tako proć? Ameri jučer u debelom minusu a i sad futuresi.

A ne znaju sigurno ni da su ino burze na najvišim razinama ikad, a mi još uvijek na više od -50% od tada?

A Ingra npr.sa razina od 400 kn sada na 7,x ??

fenix, 18.09.2020. u 07:18

Još pozitivnih pokazatelja

Od 21. rujna u CROBEX-u Arena, Ingra i Končar

Ova uprava ima viziju.Uskoro još dobrih vijesti 🙂

Forumaš, dionice su u prosjeku na 5% vrijednosti od 2008 g. Ali kakve to veze ima. Mogu one opet pasti 95%.

Mogu, samo ako netko želi prodavati baš sada kad se građevina žestoko budi.

A što je ovdje s indeksnim fondovima, jesu li već ušli ili će tek sada ulaziti? Ipak smo sada u Crobexu!!

Tko se budi? Ni u jednom članku o obnovi Zagreba nisam proćitao da se spominje dlkv, igh i ingra.

Kad budemo vidili, bit će kasno.

https://zse.hr/default.aspx?id=99509

lojtra, 22.09.2020. u 16:33

Tko se budi? Ni u jednom članku o obnovi Zagreba nisam proćitao da se spominje dlkv, igh i ingra.

Kolega probudite se!!!

https://zse.hr/default.aspx?id=99509

Uvijek pokušavam biti objektivan kad donosim investicijske odluke.

Unaprijed imam plan kako smatram da bi se situacija trebala odvijati. Ukoliko se sitiacija ne odvija onako kako sam zacrtao, prilagođavam rizik.

Poslije izglasavanja zakona o obnovi Zg očekivao sam rast od 30-50%. Kad tržište nije apsolutno reagiralo na tako dobru vijest, to je meni bio RED FLAG. Kad ne reagira na taku dobru vijest, to mi govori da su ulagači oprezni i da će na bilo kakav negativan utjecaj krenuti rasprodaja.

I dalje mislim da Ingru očekuje svijetla budućnost ukoliko Uprava ostvari zacrtane ciljeve, ali burza je jedno, a kompanija drugo.

Ne možemo ignorirati volju investitora i bearish sentiment na svim burzama.

Nadam se da sam u krivu…

Korekcija je neminovna, nadajmo se da neće biti pre velika.

Samo treba dobro ocijeniti kad je vrijeme za ponovno ukrcavanje… 🙂

New Report

Close