HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rekordna neto dobit HPB Grupe od 1,1 milijarde kuna kao rezultat povoljne kupnje koja proizlazi iz razlike fer vrijednosti stečene neto imovine NHB i troška stjecanja te banke

Operativna dobit HPB-au H1 2022 smanjena radi gubitka od usklađenja knjigovodstvene vrijednosti obveznica s tržišnim cijenama i izostanka učinaka određenih jednokratnih transakcija, dok su inflatorni pritisci i izdaci za osiguranje pasive neizbježno izvršili utjecaj na troškove

Usprkos smanjenju operativne dobiti, HPB nastavlja bilježiti solidne pozitivne rezultate i kreirati vrijednost za dioničare uz neto dobit 57,8 milijuna

Doprinos NHB operativnom rezultatu HPB Grupe iznosi 28,5 milijuna kuna(rezultat nakon preuzimanja kontrole od strane HPB)

Usklađenje metodologije i parametara izračuna rezerviranja s grupnom politikom, kao i povećane rezervacije za sudske sporove (CHF krediti) dovelo rezultat NHB do gubitka -35,3 milijuna HRK.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/FI-HPB-e8604f4963caf79ab0aeefb6b55b1e1f.pdf

 

Novi BV 1.652 KN !

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

Veci administrativni troskovi uslijed prelaska na euro i pripajanja NHBa.

 

4.7.22 kupljena prava potrazivanja SBAG prema NHB za 74Miljuna Eura; Dobit NHBa bi se trebala povecati za par miliona kuna.

 

 

10ti dionicar , OTP/Croatia osiguranje povecao udio za 4988 dionice !

Preslagivanje izvan zse burze.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nakon dvije blok transakcije po 800 kn izgleda da je Generali skroz out..Raifaisen fondovi nisu imali jos puno i po tome bi pritisak na prodaji trebao popustit.

Izaslo je i preko stotinjak “malih”…Dobro da je PBZ mirovinac to sve “progutao” inace neznam gdje bi cijena zavrsila.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A gdje će cijena poslije ovoga što ste napisali završiti to ne zna nitko osim možda Marina i još nekih.

Vrlo vjerojatno ce ostat tu gdje je jer bez “Marina” i njemu slicnih ova burza ne funkcionira

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nema vise blok transakcija ?..stavlja se po 1000 na bidu ?

 

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Administrativni troskovi, samo za ovo tromjesecije, znaci Q3 2021 vs Q3 2022, 75% veci !

Ali nadam se kada se NHB pripoji potpuno HPBu, da ce ici dolje. Za dvije godine onda ocekuje neto godisnju dobit od oko 280M Kn.

Najava je i bila kako ce i zbog Sbera i zbog uvodjenja eura troskovi bit veci..i to se i obistinilo.

Sad me vise zanima kako ce se raspolagat ovom silnom dobiti nakon sto prodju sve suglasnosti /revizije..etc.

Nista banci nebi bilo da od te 2 mlrd , barem 5% isplati dionicarima.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-251c68493b871ef960a98a6f86969f10.pdf

 

Pozdrav

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

U “grubo” citajuci preuzeta je tvrtka u cijem su vlasnistvu bile poslovnice Sber banke…Procjenjena vrijednost nekretnina cca 57 mil kuna..Obaveze 40 mil kuna…

 

https://www.hpb.hr/UserDocsImages/Javno%20objavljene%20informacije/Pronam/HR/UGOVOR%20O%20PRIPAJANJU-HPB-Pronam%20Nekretnine_11_11_2022.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Šta se događa sa ovom dionicom? Na 735 kn je pristojna razina podrške za nekakav odbijanac, ali ako to ne izdrži ispod je brisani prostor sve do 565 kn.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

gospon mitiko iz tvojeg grafa u bozije usi pogotovo ovaj target na 565kn

Iz clanka , banke matice ce povuc novac koje njihove banke drze u HNB-u..

Ako se ne varam HPB ima nekih 1.5 milrd kuna kod HNB-a i to se od 01.01.23.vraca HPB-u.?!

Iduće godine moguć je odljev bankarskih viškova iz Hrvatske. Kako će manja likvidnost utjecati na kamate?

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Hoce li i kod nas netko krenut ovim putem !?!..Pogotovo sto se ovdje navodi samo energetske kompanije ?

“U rujnu je šefica Europske komisije Ursula von der Leyen objavila plan za hitne slučajeve za velike naftne, plinske i rudarske kompanije da plate “krizni doprinos” na njihovu povećanu dobit 2022.

https://www.nacional.hr/energetski-div-exxon-mobil-tuzi-eu-kako-bi-blokirao-porez-na-dobit-od-energije/

 

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Novinarka je svasta tu nadrobila ..110 drzvanih firmi ??11..Tesko bi nabrojao 20 .

DRŽAVNA RASPRODAJA PO UKUSU EUROPSKE UNIJE! Ovo je cijena ulaska u Schengen koju je Plenković prešutio: Lista za privatizaciju je dugačka

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

New Report

Close