HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rekordna neto dobit HPB Grupe od 1,1 milijarde kuna kao rezultat povoljne kupnje koja proizlazi iz razlike fer vrijednosti stečene neto imovine NHB i troška stjecanja te banke

Operativna dobit HPB-au H1 2022 smanjena radi gubitka od usklađenja knjigovodstvene vrijednosti obveznica s tržišnim cijenama i izostanka učinaka određenih jednokratnih transakcija, dok su inflatorni pritisci i izdaci za osiguranje pasive neizbježno izvršili utjecaj na troškove

Usprkos smanjenju operativne dobiti, HPB nastavlja bilježiti solidne pozitivne rezultate i kreirati vrijednost za dioničare uz neto dobit 57,8 milijuna

Doprinos NHB operativnom rezultatu HPB Grupe iznosi 28,5 milijuna kuna(rezultat nakon preuzimanja kontrole od strane HPB)

Usklađenje metodologije i parametara izračuna rezerviranja s grupnom politikom, kao i povećane rezervacije za sudske sporove (CHF krediti) dovelo rezultat NHB do gubitka -35,3 milijuna HRK.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/FI-HPB-e8604f4963caf79ab0aeefb6b55b1e1f.pdf

Novi BV 1.652 KN !

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Veci administrativni troskovi uslijed prelaska na euro i pripajanja NHBa.

4.7.22 kupljena prava potrazivanja SBAG prema NHB za 74Miljuna Eura; Dobit NHBa bi se trebala povecati za par miliona kuna.

10ti dionicar , OTP/Croatia osiguranje povecao udio za 4988 dionice !

Preslagivanje izvan zse burze.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nakon dvije blok transakcije po 800 kn izgleda da je Generali skroz out..Raifaisen fondovi nisu imali jos puno i po tome bi pritisak na prodaji trebao popustit.

Izaslo je i preko stotinjak “malih”…Dobro da je PBZ mirovinac to sve “progutao” inace neznam gdje bi cijena zavrsila.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A gdje će cijena poslije ovoga što ste napisali završiti to ne zna nitko osim možda Marina i još nekih.

Vrlo vjerojatno ce ostat tu gdje je jer bez “Marina” i njemu slicnih ova burza ne funkcionira

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nema vise blok transakcija ?..stavlja se po 1000 na bidu ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close