HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osigurac, 22.04.2021. u 10:34

Al po meni nema prodaje tako da netreba razbijat glavu s time

nema šanse da se plenković usudi prodati zadnju državnu banku. ni pod razno!

Recimo onak ko na Dolcu. Državi treba lova i prodaje a kupuje neka domaća grupa. Takav dil recimo ima država/CO/Adris. Haha to treba Daličkoj dati u ruke i HPB ode na hiljadarku. Ja bih odmah ostavil zabu i prešel bi u hpb. Plus toga tu je iskusni znalac koji je izrudaril lijepi bezpovratni kredit Agrokoru. Haha sretan Vam 1.svibnja bez korone i graha

 

Jucer objavljeni NPOO str 630 . HPB je pod MIN FIN i teško ce pokraj HBOR moci opravdat svrhu još jedne banke od posebnog interesa !

 

”Vlada će donijeti novi popis poduzeća od posebnog državnog interesa, dok bi se poduzeća koja bi eventualno bila skinuta s liste, prebacila u portfelj Centra za restrukturiranje i prodaju (CERP) i u narednim godinama privatizirala.

Osnovni cilj reformske mjere je da se na listi pravnih osoba od posebnog interesa za Hrvatsku zadrže samo one kod kojih uistinu postoji jasan javni interes definiran sukladno preciznim kriterijima, a aktivnosti nadležnih tijela usmjeriti na unaprjeđenje korporativnog upravljanja ili privatizaciju s konačnim ciljem promicanja gospodarskog razvoja i poboljšanja fiskalnih učinaka

Resorno ministarstvo u čijoj je nadležnosti djelatnost kojom se pretežito bavi poduzeće s popisa pravnih osoba od posebnog interesa (vidi tablicu u nastavku) pripremit će pisano obrazloženje sukladno Odluci o kriterijima za utvrđivanje pravnih osoba od posebnog interesaza Hrvatsku, u okviru kojeg će preispitati razloge za državno vlasništvo, kao i ulogu države u tim pravnim osobama uzimajući u obzir kriterije iz navedene Odluke. Poštujući načelo odgovornosti i javnosti u upravljanju državnom imovinom, Vlada će donijeti Odluku i njome definirati novi popis pravnih osoba od posebnog interesaza Hrvatsku. Poduzeće koje je trenutno na listi, a za koje se ne uspije dokazati postojanje javnog interesa, prebacit će se u portfelj CERP-a s ciljem privatizacije.

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/2016/Sjednice/2021/Travanj/55%20sjednica%20VRH/Dokumenti%20NOVO/55%20-%201%20NPOO.pdf

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

prevedeno HPB se prodaje…

40 mil !?..u krizi..Svaka cast !

Skoro pa da ce mi bit zao prodat je 🙂

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/37424

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

1 kvartal 20 kn po dionici !..Samo za usporedbu

PBZ 14 kn p/s

ZABA 1.3 p/s

 

Ajde jos netko vrijeme da proda ovaj koji mora pa da se i njega rjesimo

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Obzirom da su tolike kolicine prosle zadnjih par tjedana a na malom broju naloga, netko nekome prodaje dogovoreno a vidi se kamo to ide. Kao i Kras….

A kako je išao Kraš

Bilo bi lijepo da nas upoznate

Rastao je pred prodaju a book ni priblizno ovom

Jaskanac, 01.05.2021. u 08:16

Obzirom da su tolike kolicine prosle zadnjih par tjedana a na malom broju naloga, netko nekome prodaje dogovoreno a vidi se kamo to ide. Kao i Kras….

 

Nazalost prodavac ima jos poprilicno toga a kupci su sramezljivi..nema tu dogovora.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

50 mil kuna za prodane dionice Spačve !

Samo to je 25 kn po dionici

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Dobar promet danas i nije pala cijena na pad Crobexa. Ima li neko kakav info, valja li se što iza brda, ili ispred?

mislim da mali kalkuliraju ovdje je moguca dividenda kad HNB povuce odluku pogotovo ako turisticka sezona podbaci a 2023 treba uvesti i euro BVPS 1246 kn mnogo jeftino

Sad vidim da će HPB uprihoditi 22, 7 milijuna kuna kn od prodaje Optime.

Lijepo.

Napokon se nasao netko ko Agrokoru nudi kupnju..ajde jos malo pa da i on zavrsi s prodajom

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close