HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.hpb.hr/novosti/predsjednik-uprave-badurina-za-poslovni-dnevnik-govori-o-rezultatima-i-buducnosti-hpb-a

Pametnom dosta…….

Najpodcjenjenija dionica na zse

Posljedni Đurin ratnik

​HPB je ostao zadnji biser za prodaju, nadamo se da ce se drzava odlučiti na prodaju.


Banka po zadnjem izvještaju ima neto dobit od 182 mil kn i polako se primiče cifri od 2500 kn/per share…😋😋😋


 A cijena još uvijek lani na 470 kn😉

Upravo to. I sad otprilike usporedite to sa npr podravkom i njezinom cijenom

Posljedni Đurin ratnik

Dok prodavatelj koji zadnih tjedana prodaje ne proda sve svoje dionice nece bit znacajnijeg pomaka..nazalost nitko mu se ne nudi da otkupi cijeli paket

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Imam dojam da se cijedi suha drenovina, dokle nemam pojma ali ja čekam do 1500kn, odnosno fundamentalnu vrijednost.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Ima jos dosta toga za ocijedit…Steta je samo sto prodaje onaj tko mora a onaj tko je radio dokap po 600 kn sad ne zeli pokupit ove na “popustu”

I na losijim pokazateljima ERSTE je nudila nekih 1000 kn pa drzavi nije bilo na kraj prodat po toj cijeni..mozda bi onda prošlo po 1500…Mi  “malo stariji” pamtimo cijenu na burzi i od 10 000 kn..ali tada su svi purani letjeli…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Vidim da se na drugom forumu spominje cijena banaka kod preuzimanje i njihovo vrednovanje .

Banke jesu specificne pa da ne idem u elaboriranje..navest cu primjer preuzimanaj Splitske banke od strane OTP-a.

OTP je za SB platio cijenu po dionici priblizno knjigovodstvenoj…nemam podatak koliko je sad BVPS HPB-a ali sve ispod 1200 kn po dionici bi bilo neozbiljno .

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

kolega @Lucijam. hvala na info.

Trenutno je u fazi preuzimanje talijanske banke Credito Valtellinesse

Dionica je prije najave bila na cca 6 e..prva ponuda jue išla za 10.5 da bi sad bila na 12.5..Toliko o realnim cjenama na burzi..

 

https://www.seebiz.eu/banke/credit-agricole-osigurao-kljucnu-potporu-za-preuzimanje-crevala/256245/

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Neupitno je da bi na prodaji cijena išla preko 1000 kn po dionici. Al po meni nema prodaje tako da netreba razbijat glavu s time

Posljedni Đurin ratnik

Imate članak koji sam ovdje nedugo stavio da Badurina vidi prodaju HPA-a realnim. Nemoguće je da to nitko zamjetio nije.

Ne budite tako sigurni..kod deficita od 27 mlrd kuna..zahtjeva EU za reformama kako bi dobili novce za pomoc….puno toga ce se mjenajt.

A i bez prodaje nebuloza je da se dionica vrednuje ispod 600 kn

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nebuloza ili ne, meni je to samo dokup jer sam si target prodaje odavno postavio, samo je pitanje vremena….

BTW, baš sam jutros čitao članak kako je predsjednik uprave HPB-a odbio dati kredit od 50 milijuna eura za vjetroelektranu Krš Pađene…. Ide na bolje….

https://www.24sata.hr/news/rimac-primala-40-000-kuna-od-basica-mjesecno-platio-joj-je-i-jedrenje-a-zalac-gurala-projekt-758760

 

New Report

Close