ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.04.2024. u 13:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
208,49
20.432
98
207,00
209,00
-1,43%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…također Bjelorusija gdje su puno radili je otpala zbog rata…..koliko

pratim globalni Ericsson također provodi racionalizaciju poslovanja…

…drugim riječima smanjuju troškove i nažalost ljudima dijele otkaze..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Provela je i META racionalizaciju troškova i dijelili ljudima otkaze. Te priče o nesretnicima koji dobivaju otkaze ostavi za sindikate. Jedino što je bitno na kraju dana je dobit.

Globalni Ericsson je na ovoj razini cijene ludo dobra prilika. Jedini razlog zašto ga nemam je masivna dividenda od preko 5% koja je itekako održiva jer je trenutni payout ratio valjda 50%. Tko god prati globalni Ericsson zna da je market leader i ne nazire se promjena na tome planu. Ako Kina izvede kakvu svinjariju na Tajvanu, Huawei će biti vanjska posvuda, a znamo što će tk značiti za taj globalni Ericsson. Čak i bez toga, godišnji prihod im je u 2022. značajno skočio u odnosu na prethodne tri godine.

Isto tako ENT je kompanija za sebe..a i prilično je nezahvalno uspoređivati ju s Agrokorom, iako eto, neki forumi sve trpe. Trpe i mnogo radikalnije izjave nekih pojedinaca. A vrijeme je najbolji svjedok koliko su konstantno u krivu.

profitabilnija…

U skladu s njihovom liderskom pozicijom na ICT tržištu te velikim inovacijskim potencijalom i visokom razinom ekspertize i iskustava u razvoju suvremenih ICT rješenja, proizvoda i usluga, dodala je Kovačević, fokus tvrtke ostaje snažno usmjeren na digitalnu transformaciju industrija i društva te se usredotočuju na profitabilnija i strateška područja iz njihovog temeljnog poslovanja i investiranje u održivu budućnost. 

 

https://lidermedia.hr/klub-izvoznika/tehnoloska-jedinica-za-izgradnju-i-odrzavanje-ht-mreze-iz-ericsson-nikola-tesla-servisa-prelazi-u-hrvatski-telekom-151254

BudF3, nemam ništa protiv vašeg drukanja na pad jer mi trenutno odgovara da ovaj Plavi ili drugi strašljivi prodaju za niže i niže. Vrijednost firme je neupitna to svi znamo. Nema dugova, to je vrijedna informacija, novaca ima da i ne pišem, daje i dividendu, zamislite svake godine i još zadržanu dobit sprema za buduća vremena. Samo ovo je dosta. Bjelorusija je uključena u cijenu kad je pala na cca 235. Sve ovo dodatno što prikupljamo samo treba zahvaliti Erste Plavom. Nema tu velike mudrosti. Kupovao sam i oko minimuma na Koroni i kod početka rata, pa tako ću i na “inat prodaji” Plavog. Nije ERNT za njih. Sreća nije mi mirovinski kod njih. Aaajmo Plavi, barem do 213 a može i niže… Hvala, hvala,hvala.

yieldchaser, 09.06.2023. u 14:16

Sarkastičan sam kad pričam o dobiti i cijeni.

Raznorazna prezadužena 💩💩💩 se na ZSE trže na P/E 30 i većem jer izazivaju neviđenu fascinaciju kod “ulagatelja”. A ovo je na pola ili skoro pola te valuacije, nema dug, nema konkurenciju, ima cash, ima rast, itd.

 

 

sve to nabrojeno stoji i štima, ali joj sadašnji trend nikako nije frend. a kako mensečinida…. trenutno je to najvažniji detalj! zašto je tome tako….

 

 

 

Vidjet ćemo.

Nitko nije previše zabrinut kad dionice s lošim rezultatima rastu.

Je li ovo danas loša ili dobra vijest, to će tek vrijeme pokazati. Ne znam dovoljno o tome, ali ako nije bilo profitabilno, što Kovačevićka indirektno spominje, onda je bolje da kompanija kapital alocira u drugome smjeru.

Onda je to prijenos tog jednog pogona poduzeća ENT Servisi? Vjerojatno ćemo uskoro saznati po kojoj cijeni?

Polako Yield, doći će i faza zabrinutosti, pa faza straha…očaja…kako to već ide…dobra stvar je što zagrebački berzan sporo reagira, pa još stigneš prodati…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Nadam se da to nije nagovor na prodaju.

Kad ja budem prodavao, onda ćeš ti kupovati, teče Bud.

Ti si svoje sada navodno prodao, je li?

Yield, svatko radi što misli da je najbolje za njega. Ja sam  prodao, ali to ne znači da znam šta radim i da je to dobro. Ovo je fondovska diona, pa mirovinci mogu držati cijenu 5G, dok se poslovanje ne oporavi, tako da je sve moguće, ali pokušavam smanjiti rizik na ovom nelikvidnom tržištu koliko god mogu. Bitno je da si više od 50% u pravu pa da zarađuješ novce, a nekad sam znao biti i 90% u krivu, pa to je da se čovjek malo zamisli…a opet nekad sam 90% puta u pravu, ali bitan je tu i faktor sreće…inače svi vi forumaši ste mi dragi i osobno nemam ništa protiv nikog…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Nemaš ništa protiv nikog, ali pišeš dosta neutemeljenih stvari, po raznim temama, a ne samo na ERNT. Na Lencu si zabavljao s “gvožđem i železjem” i svašta pisao, sad  prosipaš usporedbe s Agrokorom, pišeš o povijesti ERNTa na ruskom “tržištu”… još samo čekam da spomeneš da su za Brežnjeva radili telefonsku centralu u Moskvi pa bi im Europska komisija i Pentagon mogli u potpunosti zabraniti rad, i to zbog “krvne osvete”..

To je danas druga kompanija, rade druge stvari… Ovaj tjedan je itekako krenulo po Asku, čak i jutros pa onda jedna zasad neutralna obavijest i onda ‘panika, strah, očaj..ovo ono…’ Kao da je sad to neka druga firma… Dio prodavača tako reagira..i to mi je jasno.. Kao što ja ne mogu primjenjivati investicijsku strategiju Warrena Buffetta, tako ni masa malih ulagatelja na ZSE ne može kopirati moju investicijsku strategiju. Niti bi trebali, čak i da mogu. Ti dobro znaš da ja 2020. nisam prodao ni jednu dionicu, nego sam od Covida, od kad imam ovdje profil, cijelo vrijeme kupovao. Kad sam prodavao ERNT? Prodavao sam ga u siječnju prošle godine… veliki dio.. zadržao si preko 150 komada, čisto za gušt, jer volim imati tu dionicu. Onda sam dodatno pokratio na proljeće jer sam htio uzeti dobit, a prijetila je recesija i nisu stvari izgledale bajno..htio sam imati više casha… i stanjio sam i druge dioničke pozicije tada. I što? Nije stao svijet. I ne..nisam nit prodavao na vrhu(osim onog početkom prošle godine, kad začudo cijena nije uopće reagirala na prijetnju Rusko-ukrajinskog rata, kad je išlo i po preko 2.000kn, iako sam ja tada prodavao na 1900-1950kn), niti sam kupovao na dnu, prošle godine u kolovozu, kad je bilo na ~1450kn. I pogodi kaj? Savršeno mi je oke to… Kad vidim da su rezultati oke, perspektiva stabilna, izgledi dobri, cijena mi odgovara…kupim. Ukoliko budem vidio da poslovanje kratkoročno ne ide u željenome smjeru, naravno da ću preispitati svoju tezu i najvjerojatnije prihvatiti neki gubitak na dionici. Ali ne znam što bi to sada trebalo biti? Pričalo se da nije dobro, ovo ono… izađe Q1 ono preko 7,5 milijuna eura neto dobit… Sad opet ovako onako sim tam pa kad Q2 bude dobar, onda opet kmečanje..

Daj mi reci, kako komentiraš onog #6 PBZ koji je pojačao za 1.250 komada? Jel zna on nešto? Jel njemu smrdi ovdje?

Apropo ove jučerašnje obavijesti koja usput rečeno nije ništa novoga za one koji prate a ne gube sate i život piskarajući po forumima, mogu nakon sinoćnjeg razgovora s bivšim zaposlenikom Ernt i sadašnjim Ht-a konstatirati i razočarati ove koji žele još niži ulazak, da ovo ništa negativno ne znači.Ova jednica šta se vraća pod okrilje Ht-a je nebitna.Čak sam i saznao razlog zašto se i išlo u tu 10 godišnju suradnju .A to šta netko  smatra za ove pametnjakoviće iz fonda šta prodaju da su oni relevantni mi je isto nebitno.Da bar sve prodaju.Nije ni 20 k komada nekupljivo.

 

Reagiranje: Iz Ericsson NT Servisa u HT prelazi Tehnološka jedinica

https://www.ericsson.hr/-/20230613-mwc

https://lidermedia.hr/tehno/primjer-5g-monetizacije-hoce-li-ova-mreza-postati-mainstream-151327

 

Kolega Andromeda , usluge koje pruža Ernt i kvalitetu tih istih usluga ne može nitko zamjeniti u narednih 100 godina. A tek dolazi još veća digitalizacija ,pametni gradovi i ostalo.Šta se tiče proizvoda ni tu  nema straha.Proizvodi Huaweia su i sad prisutni a s obzirom na političku situaciju i odnos Us,Eu,Kina sumnjam da može doći do veće ekspanzije. Svaki dan se smijem ovom prodavaču i prosipanju dionica ali se čudim i Ernt zašto još žešće ne stječe dionice na ovim razinama. Keša se ima koliko oćeš.Da li će se to upotrijebiti za eventualne akvizicije ,izvanrednu dividendu ili nešto treće neznam.

 

Jesu li se pojavili na ZSE nevidljivi nalozi?

Znam da su godinama već na stranim burzama. Imam posla s njima. U redu. Ali nisam znao da su i na ZSE. Ili griješim?

Na 216 nema offera ali čim stavim bid, automatski se izvrši nalog. Provjerio sam 4 puta da budem siguran.

50 dionica kupljeno.

New Report

Close