ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.04.2024. u 21:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
205,11
18.460
90
205,00
206,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

yieldchaser, 29.07.2022. u 00:16

@Monorux


Ovo sumira sve što imam za reći. I Tomcat i ja i još nekolicina nas smo poput zlikovaca s Wall Streeta. Mi ćemo obrati vrhnje jer smo premoćni. Moć našeg drukanja je nemjerljiva. Fondovi kleče pred nama..ti menadžeri ljube travu po kojoj hodamo…

Šalu na stranu..ljudi ovo uopće nije dobra situacija. Večeras su izašla izvješća na glavnim američkim dionicama. Dosta toga je već objavljeno ranije ovaj tjedan. Na Intelu je masakr.. Prihod im je pao 22%! Cijena -11% u after hoursu. A ja sam prije bio uvjeren u uspjeh Intela. Amazon si je isfrizirao izvješće i iz nekog razloga ekipa misli da je u redu platiti za to 12% više od današnje cijene na zatvaranju… Mogao bih ovako do jutra off topic. Neće to dobro završiti.. A u ovim izvještajima ni nisu učinci povećanih kamatnih stopa. Što će tek biti na jesen? Na godinu?

Pa eto onda prodaj i taj ostatak od 100 kom što vam ostalo pa možda srušiti do 1300 i onda krenete kupovati. Ali bolje još ne jer sljed će dvije godine su kjlučne, možda sve padne do 0 pa će biti bolja zarada pri smaku svijeta. Hehehe, šala mala ali eto svako ima svoj način. Sretno u traženju dna i povratka nazad.

Inženjerija radi svoje…

ako se ne varam, rasprodaju OTP BANKA D.D. (52508873833)/ERSTE PLAVI OMF KATEGORIJE B (37688683890) koji ima još 27984 dionice i skrbnički PBZ koji još ima oko 9000 dionica. bit će zanimljivo pratiti dokle će pasti cijena..

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 02.08.2022. u 14:49

 

ako se ne varam, rasprodaju OTP BANKA D.D. (52508873833)/ERSTE PLAVI OMF KATEGORIJE B (37688683890) koji ima još 27984 dionice i skrbnički PBZ koji još ima oko 9000 dionica. bit će zanimljivo pratiti dokle će pasti cijena..


 

Ne bi bilo loše da kompanija sada kupuje vlastite dionice. Sad kad je cijena snižena.

yieldchaser, 02.08.2022. u 19:30

 





zorangutan, 02.08.2022. u 14:49



 

 

ako se ne varam, rasprodaju OTP BANKA D.D. (52508873833)/ERSTE PLAVI OMF KATEGORIJE B (37688683890) koji ima još 27984 dionice i skrbnički PBZ koji još ima oko 9000 dionica. bit će zanimljivo pratiti dokle će pasti cijena..

 

 



 

Ne bi bilo loše da kompanija sada kupuje vlastite dionice. Sad kad je cijena snižena.

Bila bi dobro jer im je ostalo puno novaca namijenjenih za kupnju vlastitih dionica. No pitanje je i  do koje će cijene  dva navedena prodavača iskipavati skupo plaćeno, tuđim novcem naravno.  No ne žalim se previše, ima i za mene. Pozz skupljačima. Uskoro nam dolazi vjerovatno dobra vijest na kojoj se mukotrpno radi u ERNT.  Vjerujemo u mudrost i snalažljivost njihovog poslovodstva u ostvarenju cilja.

zorangutan, 02.08.2022. u 14:49

 

ako se ne varam, rasprodaju OTP BANKA D.D. (52508873833)/ERSTE PLAVI OMF KATEGORIJE B (37688683890) koji ima još 27984 dionice i skrbnički PBZ koji još ima oko 9000 dionica. bit će zanimljivo pratiti dokle će pasti cijena..


 

polako i pametno rasprodaju dok je cijena još dosta visoko jer kad krenu nagli padovi na burzama neće više biti šanse prodati po ovim cijenama nego po znatno nižim

Zaustavili smo potpisivanje već dogovorenih novih ugovora te odgodili realizaciju ranije potpisanih višegodišnjih ugovora s telekom operatorima u Bjelorusiji, a njihova daljnja realizacija ovisit će o razvoju situacije sa sankcijama, koju kontinuirano pratimo.

Ovo je najveći razlog pada cijene, kao da su svi poslovi propali no kad se dobro pročita i zna što se sve radi da ugovori ne propadnu, nije sve tako crno kao što se vidi na prvi pogled.  Nadajmo se da će diplomacija odraditi dobar posao. Ipak Bjelorusija nije direktni napadač na Ukrajinu.  Čim zahladi sve se mijenja.

 

redizajnlos, 03.08.2022. u 13:58

Zaustavili smo potpisivanje već dogovorenih novih ugovora te odgodili realizaciju ranije potpisanih višegodišnjih ugovora s telekom operatorima u Bjelorusiji, a njihova daljnja realizacija ovisit će o razvoju situacije sa sankcijama, koju kontinuirano pratimo.

Ovo je najveći razlog pada cijene, kao da su svi poslovi propali no kad se dobro pročita i zna što se sve radi da ugovori ne propadnu, nije sve tako crno kao što se vidi na prvi pogled.  Nadajmo se da će diplomacija odraditi dobar posao. Ipak Bjelorusija nije direktni napadač na Ukrajinu.  Čim zahladi sve se mijenja.

 

nemoj biti smiješan, bjelorusija formalno nije dala svoju vojsku za napad (iako ima sumnji da djeluju u uniformama ruske vojske), ali su zato dali svoje željeznice za prijevoz ruskog oružja, svoj teritorij da ruska vojska s njega napadne ukrajinu, da s njihovog teritorija rusi lansiraju rakete na ukrajinu itd., a izglasali su i da rusija može na njihovo tlo staviti baze s nuklearnim oružjem! znaš li kada će im maknuti sankcije? onda kada i rusiji, za najmanje 5 godina ili više

kodi, 04.08.2022. u 10:45

 





redizajnlos, 03.08.2022. u 13:58



 

Zaustavili smo potpisivanje već dogovorenih novih ugovora te odgodili realizaciju ranije potpisanih višegodišnjih ugovora s telekom operatorima u Bjelorusiji, a njihova daljnja realizacija ovisit će o razvoju situacije sa sankcijama, koju kontinuirano pratimo.

Ovo je najveći razlog pada cijene, kao da su svi poslovi propali no kad se dobro pročita i zna što se sve radi da ugovori ne propadnu, nije sve tako crno kao što se vidi na prvi pogled.  Nadajmo se da će diplomacija odraditi dobar posao. Ipak Bjelorusija nije direktni napadač na Ukrajinu.  Čim zahladi sve se mijenja.

 

 



 

nemoj biti smiješan, bjelorusija formalno nije dala svoju vojsku za napad (iako ima sumnji da djeluju u uniformama ruske vojske), ali su zato dali svoje željeznice za prijevoz ruskog oružja, svoj teritorij da ruska vojska s njega napadne ukrajinu, da s njihovog teritorija rusi lansiraju rakete na ukrajinu itd., a izglasali su i da rusija može na njihovo tlo staviti baze s nuklearnim oružjem! znaš li kada će im maknuti sankcije? onda kada i rusiji, za najmanje 5 godina ili više

 

Ja ‘ruski svet’ već odavno vidim kao jedno zatvoreno poglavlje. Ukoliko se stvari u nekom kraćem vremenu normaliziraju, to će biti izrazito ugodno iznenađenje. Skeptik sam, čak i oko razdoblja od 5 godina.

Ono u što sam siguran je da ima još bezbroj poslova za ovu kompaniju u svakome kutku svijeta. Prihod će neko vrijeme patiti(nije ni bio tako nizak za 2Q2022..), ali budu oni sebi našli posla drugdje, a i matična kompanija je dobila Maleziju.. Mislite da je Kina sada popularna? Već je bilo problema s Huaweijem, a tek sada? Sve to ide na ruku europskim 5G kompanijama.

kodi, 04.08.2022. u 10:45

 





redizajnlos, 03.08.2022. u 13:58



 

Zaustavili smo potpisivanje već dogovorenih novih ugovora te odgodili realizaciju ranije potpisanih višegodišnjih ugovora s telekom operatorima u Bjelorusiji, a njihova daljnja realizacija ovisit će o razvoju situacije sa sankcijama, koju kontinuirano pratimo.

Ovo je najveći razlog pada cijene, kao da su svi poslovi propali no kad se dobro pročita i zna što se sve radi da ugovori ne propadnu, nije sve tako crno kao što se vidi na prvi pogled.  Nadajmo se da će diplomacija odraditi dobar posao. Ipak Bjelorusija nije direktni napadač na Ukrajinu.  Čim zahladi sve se mijenja.

 

 



 

nemoj biti smiješan, bjelorusija formalno nije dala svoju vojsku za napad (iako ima sumnji da djeluju u uniformama ruske vojske), ali su zato dali svoje željeznice za prijevoz ruskog oružja, svoj teritorij da ruska vojska s njega napadne ukrajinu, da s njihovog teritorija rusi lansiraju rakete na ukrajinu itd., a izglasali su i da rusija može na njihovo tlo staviti baze s nuklearnim oružjem! znaš li kada će im maknuti sankcije? onda kada i rusiji, za najmanje 5 godina ili više

Bumo vidli ko će biti smiješan kada stisnu zimski minusi a nema plina. Ne kažem ja da nema realnih razloga za sankcije- iako su neučinkovite na njih, (više štete EU), već koliko će zemlje EU moći bez Ruskih energenata i kada će shvatiti da nema koristi od smrzavanja i da se mora olabaviti u suludoj politici rezanja grane na kojoj sjede skoro svi u EU. Politika je jedno, ekonomija je drugo. Ako ja gladujem da bi tebe kaznio onda sa mnom nešto nije u redu zar ne. E tako EU kažnjava Ruse. Njemačka najviše gubi i mogli bi reći dosta tih gluposti zbog kojih Njemačka propada. Ameri naravno profitiraju kao i uvijek.

Stvar je u tome da će plina i svega ostaloga biti. Ne želim nikoga uvrijediti, nemojte me krivo shvatiti, ali u kapitalizmu nema nestašica. Sve se može nabaviti, iz bezbroj izvora. Ono što je pitanje za šest milijuna dolara je “Po kojoj cijeni?”

Tu dolazimo na problem rashodovne strane svih tih kompanija i posljedično smanjene dobiti te se otvaraju brojna druga pitanja, a pogotovo koliko će sve to trajati, što će biti na Pacifiku, kako će stvarno odraziti povećanje kamatnih stopa na svjetska gospodarstva, hoće li biti novih migrantskih kriza, možda i jačih od one pred sedam godina? Sve su to pitanja na koja u ovome trenutku nemamo odgovor.

yieldchaser, 08.08.2022. u 14:03

Stvar je u tome da će plina i svega ostaloga biti. Ne želim nikoga uvrijediti, nemojte me krivo shvatiti, ali u kapitalizmu nema nestašica. Sve se može nabaviti, iz bezbroj izvora. Ono što je pitanje za šest milijuna dolara je “Po kojoj cijeni?”

Tu dolazimo na problem rashodovne strane svih tih kompanija i posljedično smanjene dobiti te se otvaraju brojna druga pitanja, a pogotovo koliko će sve to trajati, što će biti na Pacifiku, kako će stvarno odraziti povećanje kamatnih stopa na svjetska gospodarstva, hoće li biti novih migrantskih kriza, možda i jačih od one pred sedam godina? Sve su to pitanja na koja u ovome trenutku nemamo odgovor.

Dovoljno je migranata iz Ukrajine tako da neće novi dolaziti slijedeće tri godine

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Teško je ovo gledati. Prodati ispod 1450 i nadati se 1300, a ono ide na 1600. Uhhh, što sada da radim? Da čekam 1300? Ipak ide recesijski smak svijeta možda bude i po 900kn?

Ništa mi ne odgovaraju kolege Kodi i yield…, cijena raste da li da kupujem ili da čekam 1300? Zar ste kupili pa nemate više crnih prognoza?

redizajnlos, 16.08.2022. u 23:36

Ništa mi ne odgovaraju kolege Kodi i yield…, cijena raste da li da kupujem ili da čekam 1300? Zar ste kupili pa nemate više crnih prognoza?

 

Ne znam za kolegu kodija, ali ja Vas neću zapostaviti.

Ja sam cijelo vrijeme hold na svojih 100+ akcija. Nisam ni kupovao ni prodavao. Jedino što sam kupio ovih tjedana je nešto sitno HTa jer sam očekivao(i dalje zapravo opravdano očekujem, zbog boljih per share podataka uslijed povlačenja vl. dionica) da će cijena ojačati. Nije ojačala..mrcvari se, ali strpljen – spašen. Igram na sigurno. ERNT nisam razmatrao za dokup ni u 1400s.. Razmatrao sam KODT, ali mi se ne sviđaju te njihove dugogodišnje diskrepancije između neto dobiti i slobodnog novčanog toka. Ja kad ulazim u neku dionicu, rijetko ulazim sa ispod 100.000kn. Ni sad mi nijedna od moje tri pozicije nije ispod te razine, a nadnaravno sam oprezan i cijelo vrijeme crnjačim i medvjedujem. I još ću medvjedovati, pogotovo ove jeseni i na godinu.

New Report

Close