DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bisakovi, 04.03.2021. u 02:30

 





xato, 03.03.2021. u 17:14



 

@ bisakovi

Uopće nemate pojma o čemu pričate, o kojem zadržavanju ljudi govorite, jel znate kolike plaće imaju Dalekovodovi ljudi u Norveškoj i Švedskoj, to je jedina firma u Hrvatskoj koja može trenutačno izvoditi veće radove na Daelkovodima, jel znate koliko rade za HEP i kolike poslove dobivaju i će dobivati.

Sijete paniku kao i na drugim dionicama, recimo najveće je crnilo bilo na INGRI prije rasta s 3 kune početkom 2020 godine, kao loše izvješće , hrpa vas koji su govorili ide stečaj, nisu likvidni, a sad puta 5. Može vas sram biti.

 

 



 

Ajme,kakav odgovor i napad ad hominem na moj dobronamjeran i argumentiran osvrt na ovoj temi???

Sve spominjete samo ne brojke i cinjenice.To rade ljudi koji su u velikoj zabludi i -ili panici zbog pogresnog ulaganja,zar ne?Ja zivim “vani” veliki dio mog zivota i znam koliki su troskovi zivota u Skandinaviji,a dali znate Vi?Firma koja je u problemima u pravilu prihvaca poslove jeftinije nego drugi da bi opstala.Bitno je raditi sa dobiti,a ne nesto ugovarati,zar ne?Koliko ce vjerovnici jos imati strpljenja?

Odgovorite mi konkretno i cinjenicno bez vredanja.

A o INGRI ne sjecam se da sam pisao i da me je zanimala,ali eto kada me navlacite,ispada da je to daleko bolja opcija za sve one koji su eventualno izlazili iz DLKV i ulagali u INGRU zadnjih mjeseci.Cestitam im na dobroj investicijskoj odluci.

Nisam imao namjeru pisati ponovno na ovoj temi,ali kako vredate,morao sam odgovoriti na zlonamjerne i netocne objede sa Vase strane.

Čudi me da netko tko živi u Skandinaviji da se bavi sa ZSE

lojtra, 04.03.2021. u 12:05

Evo u dokapu na Ledu su mali dioničari dobro prošli.

ma jel? a koliko sada vrijedi 1 dionica LEDA??

budapest !





amarananab, 04.03.2021. u 10:59



U ni jednom do sada poznatom izdavanju novih dionica neke firme koja već kotira na ZSE-u nikada mali dioničari nisu prošli dobro. Tako da neće ni ovdje. Na stranu da li firma radi, koliko zarađuje, koliko posla ugovara. Kada nemaš obrtnog kapitala onda postaješ glineni golub kojeg napucava kako god tko poželi. Nema keša – nema garancija – gube se natječaji – propadaju stari ugovori – krenu blokade  i na kraju ……………………………… ropotarnica



kolega, zabunio si se, ovo je forum dlkv,  ti to sigurno misliš na ingru… sada kada su nabildali kapital mogu opet, po ne znam koji puta, isti smanjiti i zatim  povečati pretvaranjem  potraživanja u kapital izdanjem novih dionica…koliko se ono piše bv ingre, 17 kn, znaći sada mogu izbrisati 7 kuna od 17 starim dioničarima,  jel  to nekih 40% novih dionica…a i povela se neka rasprava o porezu na dobit na onome forumu, koliko je to 18% na 116 miliona, ima li ingra te novce na računu i nije li stoga ipak prije ingra izgledniji kandidat za, kako si napisao  “Nema keša  – krenu blokade  i na kraju ……………………………… ropotarnica”

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dalekovod je i dalje prisutan na skandinavskom trzistu, na domacem se tek ocekuje neko vece aktiviranje jer Hep, Hops… nisu izbacili nesto pretjerano tendera u zadnje vrijeme.

Brojka montera s kojima raspolaze Dalekovod je zavidna, te predstavlja najjacu snagu firme.

Konkurent koji dolazi je Elnos iz Srbije, koji se dosta razmahao u zadnje vrijeme.

Ne znam zasto je administrator obrisao moj zadnji post.

 

 

@ starivuk

Pogledajte ,malo oglasnik EOJN i stranice HEP i HOPS-a pa vidite koliko je nabava u tijeku.

Ide novi investicijski ciklus.

 

 


@xato

 

Tako je, sada je to krenulo u  boljem smjeru, najave za naredno razdoblje (visegodisnje) su sigurno samo plus za poslovanje, jer zadnje dvije godine domace trziste i nije nesto posebno nudilo.

Medjutim, tu su vam Petek, Tehnoelektro, a sad i Elnos koji se gura.

Da se razumijemo, ove firme su ipak u gradnji dalekovoda jos male u odnosu na Dalekovod (osim Elnosa).

 

 

xato, 04.03.2021. u 13:58

@ starivuk

Pogledajte ,malo oglasnik EOJN i stranice HEP i HOPS-a pa vidite koliko je nabava u tijeku.

Ide novi investicijski ciklus.

 

xato, 04.03.2021. u 10:44

@ bisakovi

Koji ste vi dali dobronamjeran argument na forumu zadnjih godina da nije crnilo i strašenje dioničara. Poanta je da ja ne bi negativno komentirao dionice i firme koje me ne zanimaju. Govorite o zadržavanju radnika a o firmi nemate pojma, ja slučajno radim u firmi koja daje poslove Dalekovodu pa znam kakvo je tu stanje šta se tiče kadrova i kompetencije istih.

Jasno da im je financiranje problematično jer imaju desetke novih projekata u tijeku i na stolu te nije jednostavno izdavati tolika jamstva za uredno izvršenje posla koje banke masno naplaćuju.

Čak i da izdaju novih 20 milijuna dionica po ovim tržišnim cijenama je ovo velika prilika, drugo je kampanja po novinama i forumima takvih kao što ste vi i slični koji straše ulagače , a na ovom plitkom tržištu je to presudno.

Ponovno,napadi ad hominem,bez ikakvih argumenata.Pa cak ne znate niti procitati sto sam napisao.Niti to.Napisao sam u kondicionalu DA BI FIRMA MOGLA U BUDUCNOSTI IMATI PROBLEMA SA STRUCNIM KADROM ABO NE BI BILA LIKVIDNA!

DLKV je velika tvrka za vece trziste.Hrvatska je mala za takvu specijaliziranu tvrtku,a “vani” je velika konkurencija sa daleko vecim i likvidnim tvrtkama.To sto ste Vi (vasa tvrtka) interesno vezani za DLKV nema nikakve veze sa cijenom dionice,a vjerovatno ni buducnosti tvrtke.

Takoder kao sto Vi ovdje vidite “veliku priliku” ja vidim mogucnost “da se upadne u veliku nepriliku”,a kako vidim i vecina komentatora na ovom forumu.Tvrtka je vec “bila na koljenima” i prezivjela kroz PSN,zar ne?

Apsurdno je i nevjerovatno da Vi vidite neku opasnost ,vezano za komentare na ovom forumu  za kretanje cijene dionice,a ne vidite opasnosti vezano za konkretne brojke i izvjesca i komentare kvalificiranih osoba ,medijske osvrte i javne medije????Za iole znacajnije dionicare ovaj i slicni forumi su apsolutno nebitni.Sumnjam da ih uopce citaju,ali brojke i izvjesca,stavove i komentare uprave i revizora,e to vec citaju,itekako citaju i prate i rukovode se time prilikom ulaganja.

I na kraju , na osnovu cega mozete tvrditi da je ovo SADA dobro ulaganje???

 

@ bisakovi

Opet ne znaš šta pišeš zato i pišeš velikim slovima u nadi da ćeš zastrašiti kolege na forumu,a to radiš i na drugim topicima. HEP i HOPS će u idućim godinama uložiti milijarde Eura u rekonstrukciju mreže koja je 50 godina stara, recimo sada ide Dalekovod Bilice- Trogir novi od 10 milijuna eura. Pogodi tko će dobiti posao, jer jedini ima reference za gradnju tako dugih elektroenergetskih vodova, i certifikate o sukladnosti proizvoda. Ne tvrdim da će PPD uzeti paket dionica od konsolidatora ali ako se to dogodi cijena će otići da nećeš to moći ni shvatiti, ja dokupljujem pomalo koliko mogu jer sam uvjeren da je ovo pet puta bolja priča od INGRE.

Razlog je šta će u Hrvatskoj biti more posla, inozemstvo neću ni spominjati, uz boljeg investitora ovo će biti iznenađenje desetljeća na ZSE.

Šta ovaj kolega bisakovi kuburi 🙂 zašto se živcirate, pišete velikim slovima i sl… Ako vam se ne sviđa Dalekovod, nemojte ulaziti i gotovo..

 

Zanimljivo kako nitko nije komentirao članke od prošlih nekoliko tjedana o nastavku gradnje pruge od Križevaca do mađarske granice gdje se spominje neko tursko poduzeće, a o Dalekovodu ni riječi.

https://www.vecernji.hr/vijesti/projekt-desetljeca-pruga-kojom-ce-hrvatski-vlakovi-napokon-juriti-1470603

Inače, dioničar sam od 2009. i želim svako dobro firmi, ali toliko puta sam se opekao da ne znam što više misliti.

Vijest stara 100 g a dalekovoda nigdje. Ja sam inače tu doma.

Izrael, Grčka i Cipar povezuju elektroenergetske mreže


Prva faza projekta predviđa polaganje kabla i gradnju konverterskih stanica, uz procijenjenu vrijednost radova od 2.5 milijardi eura. Druga faza uključuje udvostručivanje kapaciteta veze na 2000 megavata.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/izrael-grcka-i-cipar-povezuju-elektroenergetske-mreze/2259590.aspx

 

…da li će dlkv participirati u ovome projektu, to ćemo na vrijeme saznati, možda i neće …ali brojke su impozantne

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ima dovoljno i bit će posla u Hrvatskoj.

Oho

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/irena-weber-ulazi-u-nadzorni-odbor-dalekovoda-15058236

Daj bože kolega xato 🙂 iz tvojih usta u božje uši 😉

New Report

Close