DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi krediti bez državnih garancija su u ovom slučaju rizični, osim ako se ne misle naplatiti iz prodaje nekretnina nad kojima imaju zalog

viper666, 25.11.2020. u 20:41

 





radek, 25.11.2020. u 15:56





 

A tko vam kaže da upravo sada netko ne otkupljuje dug ĐĐ po 20-30% vrijednosti? Zašto ste zapeli za jedno od mogućih riješenja?









 

 

 



 

 

Da bi se neki kredit prodao uz diskont, taj kredit mora biti neprihodujuci tj. duznik mora kasniti minimalno 90 dana dana s placanjem, a to koliko znam ovdje nije slucaj jer oba kredita na naplatu dospijevaju 31.12.2020. Bankama se ne isplati prodavati uredne kredite uz tako velike diskonte jer bi time ostvarile gubitke.

 

 

viper666, 25.11.2020. u 20:34

@ JohnWayne: Upravo pričao s odvjetnicom, uputila me na čl.11 Zakona o HBOR-u, ne smiju ispod 20% visine ukupnih plasmana smanjivati kapital? Jel itko zna koliko je ukupno HBORica dala kredita?

Clanak 11 Zakona o HBORu ne govori nista o smanjenju temeljenog kapitala – niti smanjenu TK HBORa niti smanjenju TK HBORovog duznika, pa pls pitajte Vasu odvjetnicu sto je konkretno muci.

Kolega moju odvjetnicu ne muci nista oko DDJH koliko ju poznajem, ali vidim da Vas nesto muci.

Porucila je da si pogledate malo bolje taj zakon o HBOR/u i da cete sigurno shvatiti o cemu se radi.  HBOR je najveci vjerovnik DDJH i sukladno zakonima mora reagirati ukoliko dodje do pokusaja smanjenja kapitala drustva ispod 20% vrijednosti ukupnih kredita koje je ta banka dala drustvu.  Inace se u slucaj ukljucuje europska komisija zbog pogodovanja drzavne banke privatnom poduzetniku i  narusavanja konkurentnosti.

Zamislite da je DDJH kapital bio 25 miliona kn prosle godine. Jel mislite da bi im HBOR mogao

dati jos 150 mio. kredita ??

radek, 25.11.2020. u 10:39

johnwayne u zadnjih 6 godina više od 360 milijuna (tako kaže google), otkud tebi tih 20% i u kakvoj je to vezi sa čl.11 zakona o HBOR? što to točno kaže odvjetnica

To znaci da bi smanjenje temeljnog kapitala drustva ispod 72 miliona kn bio pad ispod dopustene razine adekvatnosti kapitala poduzeca koje uzivaju potpore i kredite nacionalnih banaka za sanaciju i restrukturiranje. Mali dionicari bi onda mogli traziti od HBOR zabranu

takve skupstinske odluke zbog ugrozavanje pozicije nacionalne banke. To je uopce nezamislivo

da bi u nekoj EU drzavi uprava nekog drustva koje uziva drzavne kredite pokusala.

@johwayne

Iskreno ne mogu ni zamisliti da je kapital DDJH-a lani bio 25 mil kn…to je skoro 200 mil kn vise od kapitala kojeg je lani imao, tocnije kapital mu je iznosio -153 mil kn…

To je sve od mene…over&out

 

 

Rastimo zajedno...

Po kojoj osnovi bi se HBOR mogao uplesti u skupštinske odluke? Po meni mogu samo pokušati naplatiti svoje kredite i otjerati ĐĐ u stečaj.

johnwayne, 26.11.2020. u 18:26

 





radek, 25.11.2020. u 10:39



 

johnwayne u zadnjih 6 godina više od 360 milijuna (tako kaže google), otkud tebi tih 20% i u kakvoj je to vezi sa čl.11 zakona o HBOR? što to točno kaže odvjetnica

 



 

To znaci da bi smanjenje temeljnog kapitala drustva ispod 72 miliona kn bio pad ispod dopustene razine adekvatnosti kapitala poduzeca koje uzivaju potpore i kredite nacionalnih banaka za sanaciju i restrukturiranje. Mali dionicari bi onda mogli traziti od HBOR zabranu

takve skupstinske odluke zbog ugrozavanje pozicije nacionalne banke. To je uopce nezamislivo

da bi u nekoj EU drzavi uprava nekog drustva koje uziva drzavne kredite pokusala.

 

johnwayne, 26.11.2020. u 18:23

 





viper666, 25.11.2020. u 20:34



 

@ JohnWayne: Upravo pričao s odvjetnicom, uputila me na čl.11 Zakona o HBOR-u, ne smiju ispod 20% visine ukupnih plasmana smanjivati kapital? Jel itko zna koliko je ukupno HBORica dala kredita?

Clanak 11 Zakona o HBORu ne govori nista o smanjenju temeljenog kapitala – niti smanjenu TK HBORa niti smanjenju TK HBORovog duznika, pa pls pitajte Vasu odvjetnicu sto je konkretno muci.

 



 

Kolega moju odvjetnicu ne muci nista oko DDJH koliko ju poznajem, ali vidim da Vas nesto muci.

Porucila je da si pogledate malo bolje taj zakon o HBOR/u i da cete sigurno shvatiti o cemu se radi.  HBOR je najveci vjerovnik DDJH i sukladno zakonima mora reagirati ukoliko dodje do pokusaja smanjenja kapitala drustva ispod 20% vrijednosti ukupnih kredita koje je ta banka dala drustvu.  Inace se u slucaj ukljucuje europska komisija zbog pogodovanja drzavne banke privatnom poduzetniku i  narusavanja konkurentnosti.

Zamislite da je DDJH kapital bio 25 miliona kn prosle godine. Jel mislite da bi im HBOR mogao

dati jos 150 mio. kredita ??

Mene ne muci apsolutno nista. Nisam pravnik i ne mogu komentirati pravne aspekte o kojima pisete i da je predlozeni prijedlog o pojednostavljenom smanjenju TK koji ljetos nije  prosao na GS bio nezakonit, vjerujem da bi ga i HBOR ali i HPBa kao vjerovnici osporili na sudu.

Visina kapitala nije presudna za dati ili ne dati kredit – PTKM je idealan primjer.

Proizvodnja se prebacuje iz Njemačke u Češku, a možda indirektno i u Hrvatsku kroz neko vrijeme. Zanimljivo da Rheinmetall i BAE Systems imaju zajedničko ulaganje u UK. Nadajmo se da će se ĐĐ iščupati iz ruku lokalnih pijavica te početi novi razvojni ciklus uvezan na globalne igrače.

https://www.armyrecognition.com/defense_news_november_2020_global_security_army_industry/rheinmetall_and_czechoslovak_group_sign_mou_for_production_and_technological_support_in_the_field_of_military_vehicles.html

sustavni pad i dalje prema 1.40 kn?

Uz sve te poslove, treba li vam još i problematični Đuro Đaković, za koji je u tijeku natječaj za privatizaciju? Moj je glavni motiv, vjerovali ili ne, to što bi mi bilo žao da se ugasi takva tradicija u proizvodnji, a ima perspektivu. Da nismo ušli u Brodosplit, njega danas ne bi bilo. Kao ni Tvika. A problem s Đurom je kao što je bio i u tim slučajevima, loše upravljanje. Za Đuru je važno da je jedan od najvećih metaloprerađivača u ovom dijelu Europe. Javili smo se da vidimo kako možemo pomoći i spasiti tu tvrtku. Nadam se da će Đuro Đaković dobiti novog vlasnika, koji će ga podignuti na razinu koju zaslužuje. Nije nam presudno da to budemo mi, nego da Đuro uspije preživjeti jer bi za Hrvatsku bila ogromna šteta da bude drukčije. Dobro je da ima još zainteresiranih i svi su kvalitetni i imaju dobre namjere. Zanima nas i strojarski dio tvrtke i vojna proizvodnja. DOVRŠEN POSAO Brodosplit Fincantieriju isporučio transportere i sekcije za kruzer Može se, dakle, zaključiti da ste slabi na državne bolesnike? Ovo ću vam reći kao Hrvat, a ne kao biznismen. Isključivo želim ući u bitku za Đuru da ta proizvodnja opstane u Hrvatskoj. Vjerujem da hoće, ali i to da nitko u njega neće ući da bi pokrivao gubitke iz prošlosti. Glupo bi bilo da izgubimo tako kvalitetne i iskusne radnike.

Bently ista priča kao 3. Maj i Uljanik … neka šeta grabitelj državnih subvencija

radek

zato sam i stavio njegov pr iz medija. Neka se on samo drzi brodogradnje!!!!!

Tomislav Debeljak: Pripremamo poslove za tisuće ljudi vrijedne milijarde eura

Dobro je da ima još zainteresiranih i svi su kvalitetni i imaju dobre namjere. 

Vjerojatno zna tko je zainteresiran, pa u samom tekstu on po svojim riječima nije toliko zainteresiran.

Ne da nije zainteresiran nego su Česi puno veći igrači i zna da im ne može parirati.

Bakic se i dalje u skdd vodi pod najvecim dionicarem. Pitanje je da li je uopce prodao svoje dionice

Negdje mu je “zapeo” ugovor

 

Bently, 30.11.2020. u 09:50

Bakic se i dalje u skdd vodi pod najvecim dionicarem. Pitanje je da li je uopce prodao svoje dionice

 

New Report

Close