BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

H R T    PRETPLATU     NAPLAĆUJU   i na  protuzakonite  načine…..

 

Poštovani,

probajte HITNO  SHVATITI  –  da  TREBAMO  UREDE  za rješavanje problema  sa HRT pretolatom, gdje možemo doći  i  kontaktirati  direktno..

Da li to možemo  u T-COMU?  tj. HT?     gdje ?

 

Obrazloženje:

Budal- e   u knjigovodstvu   –   NE KNJIŽE  TOČNO  UPLAĆENE PRETLATE ……šalju  neosnovane

prijedloge  za ovrhu.

 

IDIO-ti  u uredima tj opunomoćeni uredi šalju bilježnicima netočne podatke.

Slijedi naplata …

NAKON TOGA …za par mjeseci slijedi  ponovo terećenje za istu  glupost iako je plaćena…

Novac od  PRIJEDLOGA  OVRHA  – kao  da je na  DRUGOM MJESTU ???  NISU POVEZANI…..

ne izmjenjuju  podatke …..nemaš koga pitati –   svi te šalju  drugome ….iako pošalješ

potvrdu  ništa se  ne mijenja ….

Ove godine osoba   xy  PREPLATILA  je    oko  1400,00  kuna  HRT  pretplatu…

JUČER je  došao  prijedlog  ovrhe  za   naplatu   1,2,3,  mjesec  2022.g.

Pa, to je da popizdiš  do kraja,  ja ću nekoga na HRT zadaviti ili  njih ili  pljaškaše

koji  mute tu lovu i  ne daju  knjigovodstvu  da zatvore  otvorene stavke  …..JER

OVO NEMA SMISLA !!!!!!  Vrhunska pljačka  a  bespomoćan  si !

 

 

DANAS   idem zatvoriti  sve   EVO-  TV  UGOVORE !

I tu mi je dopizdilo .    Prvo,   nemam  uslugu –  jer ti ju isključe  ako dva mjeseca ne platiš!

Onda pričekaju  još 3 mjeseca  – pa ti fakturiraju  ta dva -tri mjeseca  PRIJEDLOGOM

OVRHE ….uslugu  – NE UKLJUČE .    Samo  ko pizde-šute.

Nakon dva -tri mjeseca    nekorištenja  usluge –  ponove  opomenu i prijedlog ovrhe..

Nevjerojatno.

 

 

 

 

5 X  DA   ………….gledanju  utakmica u školama  !

Zajednički duh, druženje, procjenjivanje sposobnosti, iskustva ,adrenalin na pozitivan način,

želja za pobjedom i motivacija za sportom….

 

DA !!!    Imitacija obitelji  u školama  ? …….Izgubljene   vrijednosti  ….ponovno želimo  oživjeti

u našim otuđenim , ranjenim  i  deprimiranim  krugovima u kojima   odrastaju  NAŠA DJECA !

Hvala učiteljima, profesorima i  LJUDIMA koji rade svoj posao kako  treba….

 

ŠPIČEK br.2

Marko Kolak, mladi kuhar ..na popularnoj emisiji Masterchef..neodoljivo podjeća na ŠPIČEKA

u mladim danima…vrijedan, korektan , ambiciozan, nesvjestan svojih poštenih vrlina i stavova,simpatičan i  autetičan..

 

VRAĆENI  LIJEKOVI   ……

Ako ste bili u teškoj situaciji, da ste iz kojih razloga bili prisiljeni pospremiti / ukloniti / lijekove koje ste koristili,ili  ste možda  stjecajemo okolnosti morali prijeći na novu terapiju,

sigurno ste u ljekarnama  spazili  kutiju ili spremnik  na kojoj piše  VRAĆENI LIJEKOVI ili  slično.

Otvorene ili cijele kutije bacili ste  u taj spremnik u nadi da se radi o zbrinjavanju lijekova na

najbolji način-

Pa, uglavnom ste postupili najbolje što ste mogli, jer se Vaši vraćeni lijekovi  pregledavaju,

razvrstavaju, odvajanju od glavnih spremnika, blistera  ili kartonskih kutijica i šalju na

uništavanje na jednu od ugovornih  deponija ovlaštenih  zbrinjavatelja otpada.

ALI,

ako ste bacili kutije s ispravnim rokovima…ljekarna ih neće baciti nego / većina njih/ čuva

za pokriće gubitaka na investuri, zamjena s  drugom robom i sl…..što je prekršaj.

Radi se o plaćenim lijekovima od strane HZZO-a…OVI LIJEKOVI VLASNIŠTO SU HZZO-a  RH.

 

Već mi je dosadno stalno pisati – da bi se HZZO šokirao – kad bi iz prve ruke vidio

ŠTO SE NAJVIŠE BACA …i to u originalnim kutijama. Neću pisati, jer će mi to zamjeriti  dobavljači.

 

Kako spriječiti zloupotrebu?  Jednostavno.    KONTEJNER za  skupljanje lijekova postaviti

u hodniku HZZO-a. Oni nek sklope ugovor s  zbrinjavateljem otpada, koji će biti u

ugovornoj obavezi – vratiti sve  originalno zapakirane ljekove, medicinske proizvode i dr.

na adresu  koju  odredi HZZO.  / ugovor s veledrogerijom ili sl/

 

Sav posao može odraditi jedan  TIM  za cijelu Hrvatsku.  A ušteda   ?    OGROMNA.

 

 

Da li je točno   da je od svih banaka  trenutno  ERSTE BANKA   u najtežoj  situaciji   ? Hvala

na odgovoru.

PORUKA MLADIM INTELEKTUALCIMA –     parovima    bez djece    ………………

/ Naročito onima iznad 35 godina…koji od dosade  udomljuju  psiće  umjesto da  uz psiće

pruže  radost  maloj djeci  bez roditelja………..

Za  novogodišnje blagdane  ,  da ste se raspitali  o  napuštenoj djeci i mogućnostima

da ih  uzmete s sebi  tijekom Božića i Nove godine ……..da se potrudite , i da s njima provedete

iskrene radosne trenutke…..!!!

Nazorova bi trebala biti prazna…..a ne puna  nesretne djece koje  čekaju svoje MAME  I TATE    ……!

SNIŽAVANJE cijena lijekova ugrožava ljekarne širom Hrvatske.

NE  HRANI    ljekarne  HZZO,  nego dobavljači  svojim  rabatima  KOJIH SE ODRIČU …

Zbog  sve nižih cijena lijekova –  NITKO  NIJE RIJEŠIO TAJ PROBLEM  – razlike …

 

Povećanje cijene  usluge na lijekove …….ma,  odjebite.jer ću počet psovati  sve po spisku i  državu i  uslugu od koje  se ne može živjeti…niti isplatiti plaće,…

 

Proizvođači lijekova  , veledrogerije i strana Predstavništva  moraju traŽITI   HITAN  SASTANAK,   i odrediti  STVARNE  CIJENE koje može  dobiti država –  a  ostatak  cijene, kad

već država nema  za plaće ljekarnicima  pustiti da taj dio novaca  dođe u vidu rabata  od

veledrogerija.

Etf 7slo na z. burzi 141

7cro 111 kn

Ovo dovoljno pokazuje koje smo MI  s. anje od burze. Slovenci su se skroz oporavili a koje je objašnjenje za nas.

Slovenci imaju kvalitetnije firme na burzi

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Kolega i naše firme imaju bolje poslovne rezultate nego prije i ne radi se o tome što Vi velite.

Kolega i naše tvrtke imaju bolje poslovne rezultate nego prije i ne radi se o tome što Vi velite. 

Pa razlog je očit, Slovenci još uvijek vjeruju svojem tržištu kapitala, za razliku od nas gdje ljudi svu lovu bubaju u nekretnine. Tamo im nisu poništili dionice Mercatora, kao kod nas Leda, Zvijezde, Jamnice, Belja, Vupika, Dalekovoda, Đure Đakovića itd.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

A ne znam…

Ja ni ne volim da nas je previše na burzi jer mi je time konkurencija automatski veća pa mi je teže zaradit. Ovako su zarade male, ali idu. Klonim se dionica firmi koje imaju dugove ili su opterećene jamstvima pa onda nema gore navedenih scenarija. Nema nijednog ulaganja koje je bez rizika, osim možda svjetskih indexa ako ih se dollar cost averagea kroz dugi niz godina. Čak i tu postoje neki rizici, ali jako su mali. Sve ostalo pa i nekretnine je rizik. Imaš u nekretnini tucet normalnih najmoprimaca, dođe ti jedan koji ti demolira sve..iz neshvatljivih razloga..ono..čista pakost.. Em nekretnina postane nerentabilna jer izgleda ko Mariupolj 2022., em ju ne možeš prodat bez gubitka i na kraju krajeva – kome? kako oglasiti tu ruševinu u takvome stanju?! Imaš troškove velike dok ju središ.. Za novi najam, ha? Pa opet neki takvi? Ili prodat? Pa kad je starija, kad pričuva ide gore pa krenu natezanja oko toga.. I masa drugih troškova i maltretiranja. A naplatit se od tih vandala? Treba ih kod javnog bilježnika otpeljat, ako uspiješ da ti potpišu kaj trebaju potpisat, itd.

A ne moram posebno ni spominjati da su nekretnine sada ludo skupe i povrat na uloženo je upitan, još pogotovo što je masa njih stečena kroz zajmovni, a ne vlastiti kapital. Da sam tu jednu nekretninu koju sam rentao prodao još pred pet šest godina i sav taj novac ubacio u dobre fondove/dionice, puno više bih zaradio. E, ali to je ona.. “da sam znao tad, ono što znam sad…” Tad sam se tek počeo baviti ulaganjima, nisam imao  i znanja ni petlje, a gledano iz tadašnje perspektive – išao sam na nerizično ulaganje. Tu je uvijek ono – “što da sam tada ulagao u dionice pa uložio u Ledo, Belje, Vupik..?” Bilo bi još gore. Ovako sam već naplatio dosta pretrpljene štete i ipak vratio glavninu novca, samo ta naplata traje i trajat će još barem godinu dana.

Kolega govorimo o sastavnicama 7cro

New Report

Close