BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NIJE TOČNO,   da  korisnici sustava  za izdavanje računa /  ljekarne i bolnice / moraju

dodatno plaćati promjene   na EURO.

 

99%  svih ugovora ima  zaštitnu klauzulu koja otprilike glasi:

…..”  sve  zakonske promjene  koje donosi Vlada RH , mijenjaju se na trošak  davatelja usluge -PROGRAMA …Ta klauzula traje već više od desetak godina,  i tiče se svih zakonskih promjena.

Ako  ti sam nešto zahtijevaš oko programa – to i dodatno  plaćaš.

 

Uvođenje EURA je zakonska obaveza RH –  i  IT tvrtke kojima se plaćaju programi , to moraju izmijeniti ………BESPLATNO…

Bože, kakve su to gluposti opet tražile bolnice???

Grde prognoze.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef-velike-globalne-kompanije-najavio-ogromne-cijene-goriva-mislim-da-imamo-problem/2370587.aspx

Kamo da ugradimo  više cijene  energenata ..struje, vode, plina  u LJEKARNAMA……….kad  su cijene lijekova  POD KONTROLOM DRŽAVE / na recepte /  a one bez recepta –   pacijenti  kupuju sve manje i manje…………..?  Ovo je čista  pušiona ….ako  dobavljači / proizvođači

lijekova ne zatraže NOVE NATJEČAJE od strane HZZO-a…..i ne  odbiju minimalne cijene

koje im država nudi za  recepte….

 

 

NEDOSTATAK   MAGISTARA FARMACIJE  U REP. HRVATSKOJ

 

Protiv odgovornih osoba Fakulteta za farmaciju u Zagrebu, kao i starkelja koji sjede

u Sveučilištu Zagreb, treba  podići tužbu, to je moje mišljenje.

Oni su najodgovorniji  za nedostatak radne snage – magistara farmacije – koji NEMAJU

mogućnost zapošljavanja u inozemstvu i ne odlaze u inozemstvo radi toga.
Njihova diploma se ne priznaje osim u uvjetima dugotrajnog istraživačkog rada ili

sl. institucija gdje uz desetak i više godina muke stječu pravo na priznanje svoje diplome i to uz veliku podršku inozemnog poslodavca.

Gdje je problem?

Fakultet farmacije -ima svoje zemljište  izvan Grada Zagreba, ali –  ne  mrdaju iz cetra grada .Izmišljaju svakojake  glupe razloge, iako nemaju uvjete za rad , i većina kolegija

odvija se na raznim lokacijama širom grada Zagreba..

MALI broj magistara – znači nestašicu -i velike plaće  onima koji završe faks-

Takve plaće nije više moguće osigurati, velik dio studenata ode raditi u veledrogerije, jer

mrze rad s pacijentima, a dio njih prodaje svoje licence – i ne radi.

Umjesto njih u ljekarnama radi jeftinja radna snaga -farm. tehničari.

 

Ministar putem Vlade, ništa ne poduzima – da smjene te budale na Sveučilištima -i da

stave AKTIVNE  MLADE LJUDE – koji će složiti potrebe RH  države.

Godišnje je potrebno upisati minimalno 300 studenata, dok se ne napune ljekarne,

veledrogerije i katedre i proizvodnja i  dr….

Studij upisuju žene.  Po završetku studija, odrade stručni-i odu na porodiljski – a nakon

2-3-godine ,. opet i tako u nedogled …..NEMA IH DOVOLJNO.

Kad završe studij, onako umišljene , bahate i  sirove-  dolaze pregovarati za plaće,

ko da su kraljice mudrosti. Kad ih zaposliš , pokažu svoje pravo lice, puno netrpeljivosti

prema ljudima, pohlepno i  sadističko  ispunjavanje najminimalnijih  poslova u ljekarni,preko volje….

Najčešće  -ne rade ništa-  jer umjesto njih  za 5-6000 kuna rade farm tehničari.

Jer posao je  stupidan – dosadan- prepisuju lijekove koje pišu doktori- izvade iz ladice

i  ponove  pacijentu korištenje lijeka-  tj.  ponovo ono što im je napisao da moraju reći

liječnici.

 

Pa, dajte poduzmite nešto protiv ove nepravde.!

 

 

paris, 21.06.2022. u 06:43

NEDOSTATAK   MAGISTARA FARMACIJE  U REP. HRVATSKOJ

 

Protiv odgovornih osoba Fakulteta za farmaciju u Zagrebu, kao i starkelja koji sjede

u Sveučilištu Zagreb, treba  podići tužbu, to je moje mišljenje.

Oni su najodgovorniji  za nedostatak radne snage – magistara farmacije – koji NEMAJU

mogućnost zapošljavanja u inozemstvu i ne odlaze u inozemstvo radi toga. Njihova diploma se ne priznaje osim u uvjetima dugotrajnog istraživačkog rada ili

sl. institucija gdje uz desetak i više godina muke stječu pravo na priznanje svoje diplome i to uz veliku podršku inozemnog poslodavca.

Gdje je problem?

Fakultet farmacije -ima svoje zemljište  izvan Grada Zagreba, ali –  ne  mrdaju iz cetra grada .Izmišljaju svakojake  glupe razloge, iako nemaju uvjete za rad , i većina kolegija

odvija se na raznim lokacijama širom grada Zagreba..

MALI broj magistara – znači nestašicu -i velike plaće  onima koji završe faks-

Takve plaće nije više moguće osigurati, velik dio studenata ode raditi u veledrogerije, jer

mrze rad s pacijentima, a dio njih prodaje svoje licence – i ne radi.

Umjesto njih u ljekarnama radi jeftinja radna snaga -farm. tehničari.

 

Ministar putem Vlade, ništa ne poduzima – da smjene te budale na Sveučilištima -i da

stave AKTIVNE  MLADE LJUDE – koji će složiti potrebe RH  države.

Godišnje je potrebno upisati minimalno 300 studenata, dok se ne napune ljekarne,

veledrogerije i katedre i proizvodnja i  dr….

Studij upisuju žene.  Po završetku studija, odrade stručni-i odu na porodiljski – a nakon

2-3-godine ,. opet i tako u nedogled …..NEMA IH DOVOLJNO.

Kad završe studij, onako umišljene , bahate i  sirove-  dolaze pregovarati za plaće,

ko da su kraljice mudrosti. Kad ih zaposliš , pokažu svoje pravo lice, puno netrpeljivosti

prema ljudima, pohlepno i  sadističko  ispunjavanje najminimalnijih  poslova u ljekarni,preko volje….

Najčešće  -ne rade ništa-  jer umjesto njih  za 5-6000 kuna rade farm tehničari.

Jer posao je  stupidan – dosadan- prepisuju lijekove koje pišu doktori- izvade iz ladice

i  ponove  pacijentu korištenje lijeka-  tj.  ponovo ono što im je napisao da moraju reći

liječnici.

 

Pa, dajte poduzmite nešto protiv ove nepravde.!

 

 

 

Poznam iz srednje škole jednog tipa koji je to studirao, iako ga godinama nisam vidio, a i nije da ga imam želju vidit, niti me zanima njegov život.

Sjećam se da je pričao o tim ispitima s farmacije i iznenadio me njihov broj. Pitao sam ga koji je opseg toga, da jesu veliki i veli mi da ima većih, ali da uglavnom ne, da je to puno malih ispita. Ja sam na pravu krv p…ao, a taj mi nije ostavio dojam da se vruć vode napio, niti sam kroz razgovore s njime vidio neku veliku širinu.

FARMACEUTSKI TEHNIČARI

To je kadar koji drži sav posao u ljekarnama.Oni zaprimaju robu, kontroliraju serije, rokove, količine,i narudžbe.

Dok magistrica telefonira ili sjedi i pije kavicu s predstavnicima ,a što može potrajati i do sat.-dva, oni izdaju lijekove na njihove licence..

Ispunjavaju potrebno knjigovodstvo i fakturiraju HZZO-u. Odnose poštu, smeće,

sortiraju farmaceutski otpad,brinu se za knjigovodstvene potrebe u ljekarni,i sve

ostale potrepštine, Kuhaju kave magistrama,često donose kolače od kuće i počaste

magistre,idu im u dućan po klipiće, bureke , na poštu i sl…Mijenjaju ih uvijek kad

to magistre trebaju ili im nešto hitno iskrsne. Magistre uvijek imaju prednost u odabiru

godišnjih odmora.Tehničari nemaju  kolegice doktorice , pravnice i sl…koje zovu ako

što hitno  trebaju… kako to rade magistrice.

Mijenjaju ju ih u svemu-do apsurda. I svi to znaju u Rep. Hrvatskoj…i šute.

U ljekarni je sve informatizirano, magistre  moraju samo točno u ladici naći kutiju

i provjeriti da li doktor dobro napisao terapiju na monitoru kompjutera. Kliknuti za  potvrdu. I to je to.  Sve to rade i  farmaceutski  tehničari.

Njihova plaća je od 4.500,00 kn- 7.000,00 kn. Magistre dobivaju od 9.000-13.500,00 kn…neto.

Od svih poslova koje sam vidjela u  svom životu a poduzetnica sam preko 30 g…

ovo je definitivno – NAJVEĆA PUŠIONA I NEPRAVDA  DOBIVENE VISOKE PLAĆE

..imajući u vidu omjer  truda -i zarade.

Na prvom  sastanku  BRUCOŠA -nam faksu – čuli su rečenicu koja im je ostala u ušima..

.,…”  Vi ste  ELITA ovog društva , privilegirani sloj …….bla bla.. “…..

Fakultet u centru grada Zagreba  im se raspada……..ne žele izgraditi drugi i povećati

broj upisanih,  Pala bi im cijena.rada …a Vlada – ne poduzima po tom pitanju – ništa.

Ako se želite prekvalificirati u farm.tehničara – imate za to mogućnosti na sve strane…..

 

 

Vrhunski članak. Tužan, jer je svakom riječi istinit.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nastavnica-o-rusenju-nadarene-maturantice-ima-nesrecu-sto-joj-majka-nije-prva-dama/2381293.aspx?index_tid=240868

Učenica ima pravo na zaštitu svojih prava putem besplatnog odvjetnika…ako ovo nije

dovoljno dobar  slučaj za Vrhovni sud ili  Međunarodni sud pravde …..onda ne znam koji

slučaj od ovog je zanimljiviji…..

Kupim  PRINTER  i  za  par dana    rikne  toner …./ potrošeno    ???    Pljačkaju nas na  lošoj robi

koja se prodaje ovdje   a negdje  mjesecima stoji u  skladištima…

Gdje god stignu….maznu  nam  USB -iće …..najjeftiniji košta  50.00 kn…???!!

U voćnjaku uz cestu…prolaznici  pokupili besplatno  svo zrelom voće….

Pa, kaj je ovo došlo?  krade se  sitno i bitno……………!!!

 

Kninska tvrđava …

 

Milanoviću,  ti si to  JAKO DOBRO  -odradio…….!

poštovana gospođo…

to smo maestralno gotovo savršeno odradili mi…. međimurci i zagorci, obični mali ljudi, radnici i seljaci sa malo pameti i sa velikim srcem!

a ovo svakogodišnje prčenje i preseravanje služi za zavaranje i kamufliranje puno ozbiljnijih problema i podilaženje svekolikoj javnosti! lako se oni dogovore… ako to još niste skužili….

oprostite, ali u afektu zaboravih spomenuti 4. splitsku koja je isto tako dala neizmjeran doprinos!

……tko si ti….ko moj muž  govoriš  o  zaslugama  sjevernih  policajaca , dobrovoljaca…  svi Vi s velikim penzijama ,napustili ste policiju u najboljim radnim godinama s beneficiranim radnim stažom ,  busate se danas po prsima …? Meni je slušanje tog domoljublja  dosta!!! I on..kao i ti…ništa drugo ne radi….nego ,cijele dane gledate televiziju ,  podsjećate se na stare dane..kad ste dežurali, zatvarali kasarne….i sl.. A samo rijetki –  su  na žalost, dali pravi životni doprinos..jer su upućeni  na ratom zahvaćena područja..dok su  njihova djeca bila mala….oni preziru politiku danas, a supruge koje su trpile gubitke i same odgajale djecu, ne govore ništa  a trebale bi biti u prvom planu svake takve svečanosti…Svečanost kakvu je održao Milanović  je =dovoljna. Memorirao je događaj, zahvalio onima kojima treba i ne treba i  gotovo.

Sve ono slijedećeg dana što se događalo -bio je kazališni višak….u nedostatku drugih vijesti…

Ja slušam novinarsko pitanje  jednoj ženi: Kako bi obilježavate dan oluje ?

Poslali bi ih sve s tim pitanjem u qurac…. Pečem kolače, pečenje..ležim na kauču..

gledam filmove  i  reprize…ko da je Božić  ?    i

razmišljam kako se bliži isplata  plaća…a  VEĆ DANIMA ..od silnih  blagdana,proslava, obljetnica…nitko ne radi -NIŠTA U OVOJ DRŽAVI!…………..

Pa, ne može to tako  – ljudi –  od čega ćemo plaćati ljude – ako je svaki drugi

dan po ljeti  blagdan..????

Respekt Sjeveru Hrvatske !  Po pokazateljima rada uvijek smo najbolji,trudimo se koliko najviše možemo i najmanje od svih u RH smo  zloupotrijebili novac  kao

lažni hrvatski branitelji.

BREZNIČKI   HUM

Kako je svaka vožnja autoputom  , ujedno prolazila Brezničkim humom, ne mogu , povodom tragedije koja se dogodila reći stvarnu istinu o toj CRNOJ DIONICI

AUTOPUTA..neće život vratiti poginulima u nesreći činjenica da li je šofer zaspao ili

samo izgubio kontrolu nad vozilo..ja ću reći svoje mišljenje:

.. Ne postoji ni jedan prolaz Brezničkim humom- autocestom- a da se ne osjeti

ta ogromna OPASNOST velikih i oštrih zavoja na autocesti- vijaduktima i mostovima..

Kad automobil u punoj dozvoljenoj brzini uleti u područje BREZNIČkog Huma, osjeti se

na svakom zavoju – opasnost od izlijetanja vozila…ograničenje je  previsoko.. a da ne govorim po zimi-  kad na dijelovim ceste – auto -tako proklizava – da je pravo čudo.

da ostane u traci …Breznički hum je prava mora svim vozačima,i ja molim odgovorne-da

na bilo koji način-  dodatno upozore vozače – da  smrtne zavoje i  opasne nagle

promjene smjerova .Na tom mjestu, nikad ne spavam- niti ne zatvaram oči..sve od straha da ne izletimo s ceste …!

 

poštovani kolege, ima jedno pitanje jer nisam siguran u svoju moć rasuđivanja:

 

https://www.vecernji.hr/showbiz/mirna-zidaric-o-smrti-vladimira-matijanica-ovo-je-drzava-za-plakati-bescutni-podanici-zauzeli-su-sve-pore-1607853

 

jel se ova gospoja zahebava?

 

 

New Report

Close