BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

 

TEHNOLOŠKI VIŠAK NA MINISTARSTVU ZDRAVSTVA ?

 

Psihološki gledajući ponašanje  djelatnika Ministarstva zdravstva RH , kojima treba 6 mjeseci

da donesu rješenje o promjeni kućnog broja  lokala gdje se obavlja zdravstvena djelatnost , možemo zaključiti slijedeće:

Imam spise …bitan  sam , jer imam POSLA?

No,  gomilanje spisa po ministarstvima skriva stvarnu istinu   OGROMAN BROJ  VIŠKA RADNIKA,

Zašto se ne rješavaju spisi, stoje mjesecima na stolovima “ZAPOSLENIH  DJELATNIKA “????

Ne , to je  opravdanje  za premalo posla. Gle- koliko imam spisa-……..na stolu..

A ono  same gluposti i pizdarije koje riješiš za  2 sata…..

Ministre Beroš, pa dajte si uzmite malo vremena , pa pogledajte neučinkovitost na Ministartsvu…pa kak Vas mogu tako veslati  ..da imaju puno posla…..to je samo papir na stolu-

ČISTA varka  za naivne… Isti qurac je i na sudstvu….

Jel kome ne radi  Agram brokeri?

I meni ne radi Agram.

Želim reći da je  Grad vlasnik  Gradskih ljekarni, što im ne daje za pravo..da  skupljaju dionice  sa ili bez odluke  osnivača,….Duguju  dobavljačima lijekova ko Grčka….a nepravednim položajem

na tržištu , i  nikakvim najmovima,  “ZAPAKIRALI ” su dobit  poskrivečki u dionička ulaganja…

JER  JE TO TRAŽIO GRAD ???     Kome trebaju dionice .. koje stoje  na burzi,  za koju se svrhu

izvlači dividenda….i koliko je dijametralno  ta dividendica premala – u odnosu na  MJESEČNE

obAVEZE  P D V – a  i  ostalog  koji se uplaćuje u  DRŽAVNI PRORAČUN….,Na taj način,

nikad  neće biti dovoljno novaca u kasi…

GRADSKE LJEKARNE  ZAGREB,  koje duguju pozamašan iznos  najamnine  Gradu Zagrebu,

imaju 1025 dionica MEDIKE  d,d,  Nek ih prodaju i plate dug Gradu…u čemu je problem…

Tak bi svaka budala bila dioničar.-.

Erste banka od Agrokora ipak dobiva namirenje u iznosu od oko 192 milijuna kuna

a kak stoje stvari adris/agrokor ima li kakvih spoznaja

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/drzava-ce-ove-godine-dividendu-ubrati-od-samo-osam-svojih-tvrtki-138721

Što misle Kolege o sve češćim napisima u različitim novinama da je isplativo ulagati u dionice i je li isplativo ulaganje? Da li očekujete priljev novca nakon takvih novinskih naslova?

HANFA, zastrašujuće.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ekskluzivna-ispovijest-bankarice-kako-su-banke-tisucama-hrvata-ukrale-700-mil-kn/2311583.aspx

mali toda se je izgleda opet zaigrao ili će ipak privatizacija morati ići dalje ( EU traži)

 

 U tom kontekstu Marić je poručio kako će Vlada iznova staviti naglasak na prodaju državne imovine i privatizaciju. Počet će s prodajom manjinskih državnih udjela s ciljem čišćenja vlasničkog portfelja, ali, nada se Marić, trebalo bi doći i do potencijalne prodaje većih kompanija u državnom vlasništvu. To je prvi put nakon dužeg vremena da je netko iz državnog vrha pokazao ambicioznost kad je u pitanju privatizacija. Upitan kad misli da bi moglo doći do privatizacije jer je do sada Vlada nije uspjela provesti, Marić je komentirao:

Mi smo neki dan dobili  cesiju od Porche leasinga ..koju smo ovjerili  pod uvjetom

izdavanja  punomoći za registraciju –   tj.  .da se neka sredstva  previše  uplaćenog leasinga presele na druge pozivne brojeve , jer smo  kao ” pogrešno navodili  vezne brojeve..” a oni imaju 2 društva za leasing koja svako od njih-  ubire ..nemam pojma

..jedni rate, drugi razliku po opomenama…..?..

Pa, kako bi to mogli izmišljati  / poziv na broj /  – kad ih prepisujemo iz njihovih računa?

SMJENA  MINISTRA  MARIĆA ?

/   melem  za bolesnu dušu…./

Da li ova  država  ima  BOLJEG ČOVJEKA  OD NJEGA ?  Ako ima….molim premijera

da  smjeni Marića i stavi nekog  – tko će poštenije, pravednije i  bolje upravljati Proračunom.

 

Definitivno, on je kvalitetan glumac..Možda u  HNK ..ima potražnje za  novim kadrovima..

 

 

 

 

snjegoovic, 18.10.2021. u 12:20

Što misle Kolege o sve češćim napisima u različitim novinama da je isplativo ulagati u dionice i je li isplativo ulaganje? Da li očekujete priljev novca nakon takvih novinskih naslova?

zavisi, kolko misliš uplatiti?

ANA SOLDO

Predobra neiskvarena osoba, kojom Stožer upravlja kako kod treba….ovih je dana

zatražila javno -da se u ljekarnama izvrši testiranja pacijenata ..To je trebalo učiniti u prostorijama koje služe za dostavu robe , tj. bočna vrata u ljekarnama gdje se voze kutije s robom. Te prostorije gdje se preuzimaju lijekovi, ortopedska pomagala, i sl.prema željama Vlade RH trebale bi služiti kao mjesta, gdje bi se pacijenti mogli

besplatno pregledavati da li su zaraženi ili nisu.

BTW. UVJET  pristupa bočnih vratiju u ljekarnama je ukinut novim Pravilnikom, tj. bočna za dostavu robe više nisu potrebna.

Kadrovi

Da li znate da u ljekarnama osim magistara farmacije već puno godina CEZIH kartice s ograničenim raspolaganjem imaju i farmaceutski tehničari. Oni su ovlašteni- da skidaju

s Cezih sustava , doznake, i sl..i mogu pod svojim imenom taj dio izdavanja i odraditi do kraja u smislu fakturiranja prema HZZO.u.

Da li znate, da Zagrebačke ljekarne – to nisu znale  do danas ?Naime, pojedine ljekarne već  dugo vremena imaju ulogirane kartice farm.tehničara na koje se izdaju COVID potvrde..a Gradske ljekarne Zagreb do danas nisu niti znale da je to moguće…i da tehničari imaju takve kartice…???   Kad su im potvrdili da je tako- nisu vjerovali !

Pa, kad dođete u ljekarnu, sigurno ste primjetili da se covid potvrde mogu izdati na posebnim kompjuterima..to je zato jer su oni, priključeni zbog covid kartica i odvojeni

od izdavanja lijekova…licence magistara farmacije zbilja se ne mogu koristiti za to.

Preduvjet ; ljekarna mora imati više radnih mjesta ..i naravno, uvijek karticu od tehničara kojem je dato službeno ovlaštenje od hzzo.a  za taj posao….a daje ga ravnatelj na posebnom obrascu.

SKAFANDERI:  Da li znate da bi se u tom slučaju, ako je magistar farmacije sam u ljekarni-  a dođe mu pacijent na pregled covida – morao presvući…???

Da -. u one skafandere bijele s kacigama..? Otići otraga u prostoriju ….i obaviti testiranje   ?     A tko bi za to vrijeme bio u ljekarni s lijekovima  ?Nakon toga pacijent

može vani šetati…dok čega rezultate..o.k.

Probajte si to zamisliti ..kako bi to izgledalo da se nakon toga opet ide presvući u dezinficirani prostor i Vama ide izdavati lijekove …………..  mora se sam dezinficirati prije toga  …a što ako se zarazi  od pozitivne osobe ..tko će onda raditi u ljekarni….?

Treće:  gdje su besplatni testovi ?????  Može ih se negdje podići besplatno?

Pa, zar stvarno mislite da će ljekarne naručiti još i  testove za pacijente prije nego im

Vlada napiše da će im to platiti.

Pa, 15  dana  prije  od jučer …..nisu poslali  niti JEDNU JEDINU KUNU ZA PLAĆANJE LIJEKOVA !………Oni su se odsklizali s plaćanjima…….i boli ih briga za ljekarne…

Da li Vam je sad jasno-  da je pregled pacijenata u ljekarnama u redovno vrijeme i s postojećim kadrovima –  nemoguća misija ?

 

Poštovani kolege,

na ZSE sam ušao zbog privatizacije HPB, a to će sada uskoro 10 godina, nije se desila, a na toj temi još vlada hopijum oko dividende.. hehehe

Od tada, izgorile mi pare na Hidroelektri, Konzumu, Tisku, Kaštelanskim Staklenicima

Minusi još stoje na Optimi, Tankerskoj NG, Haludovu

HPB izvirio u zeleno i to nek stoji, neko će to i kupiti

Zaradio jedino na Jadranki

Ljudi moji ne znam što vas još drži ovdje, u kriptu sam 13 mjeseci i zaradio 7 znamenki,

ostavio posao, prežalio odavno sve gubitke tu, prilagodio sam se..

A ne znam jeste vidjeli, može kripto i u pekari Kroštula, a eto ga i u Konzumu ovih dana..

Pozdrav svima nadam se da ste zdravi..

ps. odem u privatne poruke i većina izbrisanih računa, Ivana7 i Barbosa ovdje i dalje, strašno

 

pišem samo na dionicama koje držim..

New Report

Close