BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Seeker, 16.04.2020. u 09:01

 





jaro, 15.04.2020. u 16:41



 

 





Seeker, 15.04.2020. u 15:50



 

 

 








I sam sam amater, ali sam to davno shvatio pa sam smanjio udio u ADPL . 

 

 



 

vala jesi amater..oni drugi su se nakrcali na 100-110 kn i sad imaju laganih +30%

 

 





Seeker, 15.04.2020. u 15:50



 

 

 








Pa postoji razlog zašto skoro 90% ljudi gubi novce na burzi. 

 

 



 

 

gubit ćeš i dalje jarane moj jer osim lajanja na mjesec treba imati znanja za ulagati na burzama kad cijene žestoko padaju..a ti toga nemaš!

 

 



 

Nepismeni jarane.

Ajmo okladu, da sam u zadnja 2 mjeseca zaradio barem duplo više nego li ti cijelu prošlu godinu amaterčiću?

Imamo ovdje svjedoke, Napravit ćemo jednostarnu izjavu volje. Tko izgubi, daje drugome 100.000 kn.

Može li… klaunčiću?

Molim te javi se na PM da napravimo Ugovor.

Bez ikakve namjere da se mjesam u vasu raspravu,samo napominjem da postoji ona stara poslovica”novcem se hvale samo djeca i budale”!

Onaj tko ozbiljno zaraduje , time se sigurno ne hvali i ne iznosi to javno.

Pozdrav! Može savjet kako najjeftinije/najsigurnije kupitio “Naftu”? Koliko sam vidio Agram Brokeri i slični ne nude takve kupnje, pa pretpostavljam da treba ići na neku stranu brokersku kompaniju?

warrenb, 16.04.2020. u 16:40

Pozdrav! Može savjet kako najjeftinije/najsigurnije kupitio “Naftu”? Koliko sam vidio Agram Brokeri i slični ne nude takve kupnje, pa pretpostavljam da treba ići na neku stranu brokersku kompaniju?

Odete na benzinsku, pa mislim da se zove dizel ili tako nekako 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 17.04.2020. u 15:12

 





warrenb, 16.04.2020. u 16:40



 

Pozdrav! Može savjet kako najjeftinije/najsigurnije kupitio “Naftu”? Koliko sam vidio Agram Brokeri i slični ne nude takve kupnje, pa pretpostavljam da treba ići na neku stranu brokersku kompaniju?

 



 

Odete na benzinsku, pa mislim da se zove dizel ili tako nekako 🙂

Puno Vam hvala na odgovoru. Sigurno ste super kao osoba pošto vidim da volite ljude sprdati i omalovažavati. Blago vašoj okolini s vama.

warrenb, 16.04.2020. u 16:40

Pozdrav! Može savjet kako najjeftinije/najsigurnije kupitio “Naftu”? Koliko sam vidio Agram Brokeri i slični ne nude takve kupnje, pa pretpostavljam da treba ići na neku stranu brokersku kompaniju?

Gotovo svaki ozbiljniji strani broker nudi trgovanje naftom, no minimalna kolicina za trgovanje je 1.000 barela tako da ovi koji su danas kupili jedan ugovor po cijeni od 0$ treba da potpisu 11,000$ minusa, a sutra novi termin i trgovanje pocinje na 20$.

Ja sam odavno odustao od tog ruleta, no za pocetak bi preporucio trgovanje nekim “Oil ETF” fondom.

 

 

 

Trump je isti Bandić.

Strašno da tako netko može imati toliku moć.

Vanka u teskom zelenilu.

poštovani kolege, od nedavno sam odlučio živjeti zdravo. Kako sam ujedno i veliki filozof, to znači da sam počeo neumjereno pušiti i piti. Mislite li da će mi to upaliti?

Tko sam ja :)?

kombinatorika keša/mogućnosti http://www.infotrend.hr/clanak/2008/5/buducnost-tehnologija,12,270.html

koliko vidim novo pridošli gospon koji dolazi u adris je doktor za novu tehnologiju koja je po meni adrisu i falila a otvara i adrisu recimo nove mogućnosti a država nema love ali ima nešto i za prodavati recimo preostali dio HT i ACI  a ht bu izgleda ipak morao isplatiti dividendu jer DT je dao prijedlog 60 centi za isplatu dividende. Keš+keš a financ/osiguranja/hotelske ponude sve će lijepo ići iz fotelja pa mi je recimo ht bliži adrisu (nego cromaris) a tko će i umrežiti ACI pa prodavati HPB proizvode s osiguranjima. Keš/nova tehnologija je kralj.

svašta ja pišem rano jutro a vidim da imam i slabiji dan jer ni danas nemam stila da povežem rojevite misli.No ali znate čemu onda naziv forum ako bumo ovdje morali prenositi samo službene izjave.Treba malo nadodati i pozitivnih/poluslužbenih info jer inače nema pokreta.

se sjećate ka je JR govoril na TV IGH je letel u nebo a crobex u svemir

ACI je u problemima a adris koji ima novaca je nekada pokazivao interes za ACI

https://www.seebiz.eu/trzista/blagi-optimizam-za-nauticki-sektor-i-aci-stize-150-megajahti/233000/

– Vlada RH u više je navrata donijela različite pakete pomoći gospodarstvu, ali zbog izrazite specifičnosti poslovanja i sezonalnosti većina marina kratkoročno nije bila u mogućnosti ispuniti definirane uvjete i dobiti pomoć. Kako vrijeme prolazi, tako i negativne posljedice krize sve više pogađaju marine te u narednom razdoblju svakako očekujemo pomoć Vlade RH kako bismo lakše prebrodili ovu krizu. Oslobađanje od plaćanja koncesijske naknade bi nam značajno pomoglo i tu mjeru bismo zaista pozdravili. Objektivno je očekivati značajan pad prihoda, što znači da ćemo biti prisiljeni odgoditi ili otkazati veliku većinu planiranih kapitalnih investicija. Na ruku nam ne ide ni rok trajanja koncesija koji se za 22 ACI marine bliži kraju, točnije, ostalo nam je još 10 godina za amortizaciju preostale imovine. Stoga poduzimamo sve aktivnosti, sukladno pozitivnim zakonskim propisima kako bi se produžili rokovi trajanja koncesija i kako bismo mogli pokrenuti novi val investicija. Uvjereni smo da će Vlada, kao davatelj koncesije, imati razumijevanja za naša traženja, jer bismo time osigurali dugoročnu sigurnost ACI-ju, marinama i nautičkom turizmu Hrvatske, kaže Pavić koji smatra da će nautički turizam na duži rok bilježiti razdoblje stagnacije.


– Siguran sam da će se generalno smanjiti kupovna moć, a kada do toga dođe prvog čega se odričete je luksuz. U tom smislu, nakon godina ekspanzije nautičkog turizma u Hrvatskoj i svijetu, čeka nas, u najmanju ruku, stagnacija. Ipak, ja sam optimist i vodeći se ACI-jevom krilaticom »ploviti se mora« vjerujem da ćemo vrlo brzo prebroditi ovu krizu i nastaviti razvijati Hrvatsku kao vodeću nautičku destinaciju u Mediteranu i svijetu, zaključuje Pavić.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/adris-grupa-zelimo-aci-ali-ne-i-turisticke-tvrtke-20160517/print

a optimisti vele da bi se dionica mogla uz strpljenje kupovati još povoljnije nego je sada (365

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-rovinjsku-uvalu-luksuza-ulozeno-je-cak-1-5-milijardi-kuna-pogledajte-njezine-bisere-foto-20190531

od jutra nemam pameti pa norim i predlažem da se predloži IPO/adris/ACI i da pokupujemo ovako podcijenjenu dionicu ali sumnjam da bi se mi mali uspjeli tu osladiti

jer se zna kako je ovo riješeno


Ključna pitanja – turističko zemljište i pomorsko dobro



Za problematiku turističkog zemljišta i pomorskog dobra, Popović navodi da su među ključnim pitanjima za razvoj i investicije u turističkom sektoru.



’Sada su nam ruke po tom pitanju ‘vezane’ s obzirom na neprimjenjivost i neprilagođenost zakona koji to definiraju’, smatra Popović, koji stoga pozdravlja najave ministra turizma Antona Klimana da će se do kraja ove godine izmijeniti zakon koji regulira turističko zemljište.



’Ministar je obećao da će se zakon dopuniti i harmonizirati da bi se mogao ‘konzumirati’, što i očekujemo. Ako se to dogodi, bit ćemo zadovoljni, a još i više ako se riješi i problem pomorskog dobra, iako bi mi u sektoru zbog konkurentnosti naravno htjeli i niži PDV na smještaj i usluge, što znamo da nije realno s obzirom na stanje državnog proračuna’, poručuje Popović.

malo malo pa valamar iskaće iz paštete. tak se šika i spašava sezona

nego ima li kaj o adrisu/maistra kaj oni ne delaju ili imaju samo provjerenu konzervativnu usmenu predaju jer oni valjda to rade studiozno/proračunato u budućnost reklo bi se langsam langsam aber siher

izbori su poćeli

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/ministar-coric-za-dva-tjedna-imat-cemo-procjenu-vrijednosti-ine-131626

a kad će procjena vrijednosti maistre-neće je vjerojatno ni biti jer izbori su u adrisu odavno završili

New Report

Close