BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

DaimlerChrysler porastao šest posto
business.hr
web@business.hr

(objavljeno 23.3.07 16:33)

Cijene europskih dionica u petak su zabilježile najviše razine u zadnja četiri tjedna uslijed podrške koja im je stizala od novih vijesti vezanih uz spajanja i akvizicije, a u središtu kojih se pored banaka ovaj put našao i automobilski sektor, predvođen DaimlerChryslerom.

To je pravi kar!
[smiley2]

Koliko galona troši na sto km?? Deset?[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Ima li tko pokazatelje P/E ( cijena/zarada) i PBV( tržišna vrijednost/nominalna vrijednost) za neke od burzi ( hrvatska,slovenija,banjaluka,sarajevo,crna gora, makedonija, mađarska, ukrajina,rusija).
Ne zanimaju me pokazatelji za pojedine firme već ukupni pokazatelj za cijelu burzu.
Unaprijed zahvaljujem.

Pa dobro ljudi jeste li vi pratili ovu ludnicu ovih dana po Crnoj Gori? [smiley11]
Tržište na kojem se situacija mijenja ne iz dana u dan, ne iz sata u sat, već DOSLOVCE iz minute u minutu.
Mrak. [smiley11]
To tržište je stvoreno 4 me…
Dakle, neki dan utržim Tehniku, ali … 24 h prekasno!!!! Ne zbog Tehnike, već zbog kupovine JGPK-a… heeeeeeeeeeejjjj živčani i nikotinski slom doživih. Čekala sam nekoliko mjeseci na kupovinu JGPK-a, ne zbog prave prilike, već iskreno zbog mnogo jednostavnijeg razloga, manjka casha. Plan je bio zavrtiti Tehniku (uspjela u naumu) kupiti JGPK i zavrtiti njega… Već su ptice oko moje kuće pjevušile ta čarobna četiri slovca
J
G
P
K
kad ono … taman kada sam kapitalizirala ovo u RH, skoči 24 sata prerano JGPK za 120 % u danu, sunce mu njegovo!!!!!!!!! Ja … slom živaca. Užas pravi… Fuj sa jako jako jako puno psovanja.
I taman kada sam pomislila da je gotovo i da JGPK ide na onih čarobnih 60 E… situacija se okrenula za 180 stupnjeva.
Zadnja cijena koju sam danas vidjela prije kupnje JGPK-a bio je raspon između 26 i 29 E!!!!
Zadam nalog na nekakvoj sredini (tako mi je prošao EPCG i LUBA … po čistoj filozofiji APP-e), pričam sa brokerom preko telefona i on mi čita komade… ostalo je nekakvih 150 komada po 29,50, situacija promijenjena u roku nekoliko minuta (sic !!!) za 3,5 E u prosjeku, dakle cca 25 Kuna/kom !!!!!), prošlo je nekoliko sekundi dok je okrenuo teel.br. u CG… G O T O V O !!! Cijena raste na 31!!!!! Za nekoliko minuta je već netko iskrcavao i pada na 29 !!!!
Aaaaaaaaaaaaaaaa… Mrak!!! [smiley11]
Uglavnom… nakrcala se JGPK-a… hvala Bogu… [smiley2]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

EPCG kupljen na 9,50…
Zadovoljna… target 21 E.

LUBA kupljena jeftino… prošlo mi je brdo komada po 4,90 i to ne mojom zaslugom. Sigurno bih prošla mnogo skuplje da mi nije bilo savjetnika pametnog koji me je uvjerio i razoružao taj prokleti konzervirani zicer u mom mozgu “ma neće proći… puknuti će mene Murphy, nisam ja te sreće”… kao ono…
Hvala ti, hvala ti, hvala ti… tebi… pametnom biću… [smiley11]
Uglavnom LUBA po procijeni HGK vrijedi oko 200 mil.Eura, sama infrastruktura 150 mil.Eura
Nije loše. Čekam rješavanje paketa od 54 % i minimalno 15 Eura po komadu… Ja mislim da je to realno (naravno kratkoročno, dugoročno… hmmmm, ne znam, ovisi tko ih kupi). Što vi mislite?

ZECG… kupila valjda na povijesnom maksimumu od 7,40 E. Obajava o privatizaciji i uloženih 30 mil. Eura podigli žeeljeznicee na preko 9. Naravno… iskrcaj, 30% zarade u tjedan dana, dovoljno.

Inače, LUBA i ZECG su nešto kao skladna simbioza. Srbi su ostali bez izlaza na more, dakle jedini način da dofuraju robu od kosookih ili odfuraju robu je željeznicom (CG nema autocesta) pa na Luku Bar. Dakle, radi se i to je najbitnije. Pretovaraju brdo robe, ali ja ipak čekam one lude Ruse… NEMA bez RUSA ništa ljudi moji… [smiley11]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Jeste li vidjeli šta je sa PLAP-om!!!!????
Gledam ga na 1,80 već brdo vremena… nazovem frenda (frajer je preselio apsolutno sve u CG, prži u tolikoj mjeri da je bio van svih ovih događaja na našem tržištu u zadnjih nekoliko mjeseci [smiley11]), pitam ga za PLAP, on kuži da će ići minimalno na 2,20, ali misli da će ići dugoročno… kao to je “spora akcija”, kad ono… Kutjevo zagrizlo na Plantaže…. a “spora akcija” skočila za 7 dana (!!!) na 2,20 Eura….
Uglavnom, čisto da znate ako su vam Plantaže interesantne, knjigovodstvena je na 0,70, ALI Plantaže su najveći nasad u komadu u ovom dijelu Europe i ne zahtijevaju ulaganja. Proizvode kvalitetna vina po vrlo niskim cijenama, a Vlada CG-a jauče, jer su sve “strateške” prodali strancima. Poljoprivredu, energetiku će do kraja, turizam i banke da ne spominjem… ali nemaju izbora. Inače, Plantaže su bile jedna od “strateških” za Vladu CG-a. [smiley11]
Pa si mislim … ako netko i kupi, čak i da iscrpi sve iz Plantaža, opet će izvoziti, a svi znamo što je izvoz… tržište!

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Pošto sam na godišnjem, imam vremena za gluposti[smiley2]. Tako sam danas prvi put išao potražiti dionicu koja mi je preporučena mailom od tko zna koga/koje kompanije. Riječ je o BYY (TM MEDIA GROUP INC.) s Frankfurtske burze. Piše da se očekuje da će do kraja slijedećeg tjedna doći na 1.8 €, a da je trenutno 0.502 €. Provjerio sam i trenutno je 0,730 € uz rast od 45,42%.
Zanima me da li još netko često dobiva na mail slične obavijesti? Naime, meni svakih par dana stigne nešto slično, ali redovito to brišem. Večeras sam zasjeo za komp pa reko ajde baš da provjerim o čemu se radi.
Zanima me da li imate sličnih iskustava i da li ste pratili koju od dionica koje dođu kao preporuka na mail?

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Briši takve e-mailove i ne nasjedaj na njih. Tko je lud slati inside informacije okolo po svijetu. Da ih taj tip zna, šutio bih a ne ovako slao svima pa tko nasjedne.


Briši takve e-mailove i ne nasjedaj na njih. Tko je lud slati inside informacije okolo po svijetu. Da ih taj tip zna, šutio bih a ne ovako slao svima pa tko nasjedne.

Ma naravno, dolaze mi takvi mailovi već mjesecima. Jučer sam prvi put išao potražiti dionicu koja je preporučena, čisto iz dosade. Naravno da niti ja ne vjerujem u takve gluposti, samo sam želio pitat da li je itko ikada pratio te “preporučene” dionice[smiley2]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Prošle godine dobio sam i ja jedan takav cirkularni mail. Moj prijatelj javljao mi je da ” je dobio informacije da su austrijanci zagrizli za PTKM. Navodno su nudili 400kn. Te da je dobio potvrdu je da je i Moralić opasno zainteresiran…”. Poslušao sam prijatelja i ušao 100% unutra. I popušio. Ali nema veze, poslije mi se prijatelj pohvalio da je na prodaji Petrokemije tih dana zaradio automobil. Eto baš sam sretan da može voziti svoju brojnu obitelj u Banja Luku na ćevape.

bragoc, super je što imaš smisla za humor….


Prošle godine dobio sam i ja jedan takav cirkularni mail. Moj prijatelj javljao mi je da ” je dobio informacije da su austrijanci zagrizli za PTKM. Navodno su nudili 400kn. Te da je dobio potvrdu je da je i Moralić opasno zainteresiran…”. Poslušao sam prijatelja i ušao 100% unutra. I popušio. Ali nema veze, poslije mi se prijatelj pohvalio da je na prodaji Petrokemije tih dana zaradio automobil. Eto baš sam sretan da može voziti svoju brojnu obitelj u Banja Luku na ćevape.

A ko je taj prijatelj???

[i][b]--TRAŽIM BROKERICU ZA LJUBAVNICU -- -- A MOŽDA I NEŠTO VIŠE--[/b][/i]

CLOSING BELL SASE
ABS banka u fokusu investitora
Avtor/izvor: Aida Karić
SARAJEVO – U pozitivnom smjeru najviše se kretao Energopetrol (SASE:ENPSR), čijom se dionicom trgovalo u intervalu 63,21 KM do 65 KM, što je u konačnici rezultiralo porastom prosječnog kursa za 2,01 %.

Promet od 175 hiljada KM u prvih pola sata trgovine nije ulijevao optimizam za novi trgovinski dan na Sarajevskoj berzi. Standardno, nosioci početnog prometa bili su Bosnalijek (SASE:BSNLR), te BH Telecom (SASE:BHTSR). Veliko interesovanje nije vladalo ni za investicionim fondovima, te je do 10:30 trgovano sa svega četiri fonda uz veliki pad kursa Herbos fonda (SASE:HRBFRK2) od 7,56%.

Nastavak trgovine donio je povećanje prometa zahvaljujući lideru u likvidnosti posljednjih dana, ABS Banci, sa sada već stabilnim kursem 599,74 KM. Danas je promet dionicama ovog emitenta iznosio 2.343.177 KM, što je više od 63% vrijednosti ukupne današnje trgovine.

Ostali emitenti iz SASX-10 zabilježili su promijenljive rezultate, pa su najgore prošli Hidrogradnja (SASE:HDGSR) – pad 3,69% uz neuvjerljiv promet od 50 dionica, te JP Elektroprivreda HZHB (SASE:JPEMR) i Sarajevo-osiguranje (SASE:SOSOR). U pozitivnom smjeru najviše se kretao Energopetrol (SASE:ENPSR), čijom se dionicom trgovalo u intervalu 63,21 KM do 65 KM, što je u konačnici rezultiralo porastom prosječnog kursa za 2,01 %. Zahvaljujući većem broju negativnih promjena vrijednost SASX-10 je pala na nivo 3.303,76 indeksnih poena (-0,86%).

Jedan od tri emitenta sa zvanične kotacije, sarajevski Klas (SASE:KLASR), izgubio je 8,52% vrijednosti dionice kroz 2 transakcije ukupne vrijednosti 40.758 KM. Zvanični kurs ovog emitenta je 16,01 KM. Današnja trgovina fondovima nije ni blijeda slika nekad milionskih iznosa. BIFX je zabilježio pad od 1,38%. Najveći promet ostvaren je dionicama sarajevskog Preventa (SASE:PVNFRK2) po kursu 27,02, ali kroz samo 6 transakcija. Pored već ranije spomenutog Herbosa pad kursa zabilježile su i dionice Big investicione grupe (SASE:BIGFK3) i Prof- Plusa (SASE:PRPFRK2), dok su neznatan rast kursa ostvarili Eurofond (SASE:EFNFRK1), te MI Group ([thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close