Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovu Ivanu uvijek treba 3 dana čekati pa ju na kraju nikada niti ne pročitam.

Dobre stvari se isplati pričekati, pa tako i našu Ivanu7. Ona je hrvatska Angelina Jolie nenadmašne ljepote sa instinktom za ulaganje od Charlie Mungera 👍

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Mogu razumit da ne želi biti prijatelj sa mnom i stobom Bade, ali zašto s  Marielenom ne želi??

Što je to toliko vidljivo kod ckml i ernt?kupci za ckml? multiple ET ddo kraja godine kaj vele?

HPB-R-A ok multiple podcijenjeno a ako je prvo polugodište bi trebalo otkriti sve karte.

Ernt-napravili u prvom kvartalu skoro isti rezultat kao lani a bez Bjelorusije.Gotovine  koliko oćeš. 3g,4g,5g…nastaviti niz.Uzeti bilo koji blue chip i pogledati graf posljednjih 6 mjeseci a nakon toga pogledati Ernt.

Ckml-možete li zamisliti život bez kruha? Preuzimanje+dividenda.

Hpb-b/v u odnosu na tržišnu vrijednost. Uzeti bilo koju banku i njen p/e i usporediti sa hpb.Dvo umim se samo dali je to tužno ili smiješno.

 

 

Crikva1, 29.05.2023. u 15:30

Ernt-napravili u prvom kvartalu skoro isti rezultat kao lani a bez Bjelorusije.Gotovine  koliko oćeš. 3g,4g,5g…nastaviti niz.Uzeti bilo koji blue chip i pogledati graf posljednjih 6 mjeseci a nakon toga pogledati Ernt.

Ckml-možete li zamisliti život bez kruha? Preuzimanje+dividenda.

Hpb-b/v u odnosu na tržišnu vrijednost. Uzeti bilo koju banku i njen p/e i usporediti sa hpb.Dvo umim se samo dali je to tužno ili smiješno.

 

 

 

 

kolega

da li ste pročitali nekoliko posljednjih fi od ckml? da jeste onda ne bi tako pisali. jer im baš proizvodnja brašna i mlinarsko pekarskih proizvoda iz godine u godinu ozbiljno pada. i ako se ne varam ovako napamet kapaciteti su im iskorišteni samo nekih 65%

@Crikva1

Uzeti bilo koji blue chip i pogledati graf posljednjih 6 mjeseci a nakon toga pogledati Ernt.

Ali ne samo graf, nego i financialse…

Dobar broj blue chipova se čak i prejako drži, s obzirom na fundamente. Pogotovo ovi na “A”….

randopph, 30.05.2023. u 16:05

 





Crikva1, 29.05.2023. u 15:30



 

Ernt-napravili u prvom kvartalu skoro isti rezultat kao lani a bez Bjelorusije.Gotovine  koliko oćeš. 3g,4g,5g…nastaviti niz.Uzeti bilo koji blue chip i pogledati graf posljednjih 6 mjeseci a nakon toga pogledati Ernt.

Ckml-možete li zamisliti život bez kruha? Preuzimanje+dividenda.

Hpb-b/v u odnosu na tržišnu vrijednost. Uzeti bilo koju banku i njen p/e i usporediti sa hpb.Dvo umim se samo dali je to tužno ili smiješno.

 

 

 



 

 

 

kolega

da li ste pročitali nekoliko posljednjih fi od ckml? da jeste onda ne bi tako pisali. jer im baš proizvodnja brašna i mlinarsko pekarskih proizvoda iz godine u godinu ozbiljno pada. i ako se ne varam ovako napamet kapaciteti su im iskorišteni samo nekih 65%

Stojim kod napisanog .Dakle, skoro je nezamislivo živjeti bez kruha .Isto tako da budem precizniji eventualno preuzimanje i eventualna dividenda plus Vaša činjenica da rade malo lošije uz smanjeni kapacitet je ono šta me privlači i vidim u tome mogućnost rasta cijene u kraće vrijeme a šta opet po mom gledanju čini best buy. Kada bi radili savršeno,da nije Blaženka bacila sidro,kada bi bila poznata dividenda,kada bi se i službeno objavilo preuzimanje tada bi bila druga cijena te u tom času meni više to nebi bilo bb jer je mogućnost da bude još više cijena – manja.Po narodski : prošla baba s kolačima(od čakovečkog  brašna). Cca.6 % je veliki dividendni prinos a kada netko malo počinje kaskati hijene dodatno načule uši.Iako su Varge već  spominjali da oni nisu lovina već lovac(šta isto nije za odbaciti), nezamislivo mi je da npr.Atgr,Podr ili Klara tj. Mlin i pekare nebi htjele imati Ckml u svom portfelju.

razmišljanje vam je na mjestu, nisam ni ja daleko od njega. ali cijena koja stagnira godinama demantira u očekivanju i vas i mene. a ako izostane divka….

a i priče o prodaji koje traju već par godina…. ove vaše potencijalne preuzimače uopće ne bih komentirao.

po meni je retail puno puno atraktivniji (ako pratite preuzimanja prehrane u rh) za prodaju sa podosta skrivenih vrijednosti. i puno izgledniji.

Informanka.

 

– i ovaj tjedan minus, ali manji nego prošli tjedan -0.5%.

– u ovoj godini i dalje lijepi plus koji se po malo topi +34.2%.

– ovo vam je taj fenomen “Sell in May…”, razni ex.div., smanjenje trgovanja (promet), ljetne vrućine i sve ovo nabrojeno dovodi do laganog pada cijene većine dionica.

– tko ima mali portfelj, najbolje je sve prodati, ja taj izbor zbog veličine portfelja i nelikvidnosti tržišta jednostavno nemam.

– ali već u rujnu (9.mj.) cijene dionica će se polako početi oporavljati, ali ne sve, padati će i dalje one s slabim kvartalnim izvješćima.

– kod mene je jedina novost to da sam kredit u potpunosti vratila, u dionicama sam cca. 99% i 1% keš.

– desetak dana sam bila na kupnji MDKA, najbolja ponuda, 100 eura veća od konkurencije pa mi ne želite prodati, sada je taj novac na nekim drugim kupnjama jer na MDKA jednostavno ne ide.

– na jeftinoj kupnji sam i na KODT, ali mi ni tu ne ide.

– ne mogu ni ATPL jeftino kupiti, a kao dionica ništa ne vrijedi jer firma ne zarađuje.

– ovaj tjedan sam imala i jednu sitnu prodaju ali to su neke nepopularne teme.

– nego dolazi ljeto, ostavite se burze do jeseni, bavite se turizmom, zarađujte, uživajte u suncu i moru.

BudFox3, 02.05.2023. u 12:43

KODT i KODT2 cijelo vrijeme rastu, samo uskočiš u vlakić i to je to, ništa lakše, a novi autić više srednje klase te već čeka iza ugla 🙂

 

– gospon Bud je jedini investitor u RH kojemu je u zaradi novca pomoglo redovno čitanje “Informanke” i s time se javno pohvalio.

– stvarno pošteno od gospona Buda.

– a evo i mojih novih savjeta za gospona Buda:

– neka novi autić više srednje klase i dalje bude na čekanju.

– investiciju na KODT prepolovi, 50% skini s brokerskog i prebaci na SKDD, to je zbog toga da te dionice jednostavno ne gledaš u svojem portfelju na gledalici.

– s ostalih 50% čekaj i dalje novi autić više srednje klase, doći će i on za 3 – 5 god.

– a za desetak godina možda ti onih 50% dionica koje prebaciš na SKDD donesu ili zarade za stan, (vjerojatnost je sigurno preko 50%, a do tada na te dionice nemoj ni računati, razmišljaj kao da si to investirao u neku sastavnicu Agrokora i sve propalo kao i preko 90% investitora koji su investirali na burzi.

 

Marielena, 27.05.2023. u 17:15

Ovu Ivanu uvijek treba 3 dana čekati pa ju na kraju nikada niti ne pročitam.

 

– pišem stalno jedno te isto, nema vam tu nekih inf. koje bi vam mogle koristiti kod vašeg trejdanja.

– ja i vi potpuno različito investiramo, to su različiti stilovi, ali je potpuno nebitno kojim se stilom investira ako vam taj stil investiranja donosi zaradu.

– probajte s cca. 10% portfelja investirati dugoročno u dionice s dobrim fundamentima, koje su jeftine, dobro posluju, daju solidnu dividendu….

– takve su dionice rijetke, ali ih ima, vi imate iskustva, probajte ih pronaći pa kao i gospon Bud čekate da vam jedan relativno sitan ulog za xy godina donese jedan autić više srednje klase.

– vi tada, ili u tom periodu stvarno nište ne radite osim što pratite vašu investiciju.

– a redovnu godišnju dividendu možete reinvestirati ili potrošiti na sebe, idealno je 50 : 50 , jer morate malo uživati i u tom novcu dok od tog ulaganja ne dođe jedan autić više srednje klase.

@mitkko

Kad si ti prodao HPB, sada ce najvjerojatnije pasti cijena da ti se pruzi sansa da opet kupis.

Treba vjerovati u sebe.

mitkko, 18.05.2023. u 10:32

 









mitkko, 12.05.2023. u 12:59












mitkko, 01.05.2023. u 17:51








mitkko, 26.04.2023. u 21:32





Vidim da Juniusa i dalje svrbi.

.

Covjeku koji razmislja dvodimenzionalno je tesko objasniti da postoji i treca dimenzija. Nije kontradiktorno smatrati da smo u sirem bear marketu i svejedno biti u odredjenim okolnostima bullish na nekim dionicama… jednostavno pokusavas profitirati na pojedinim dionicama koje kratkorocno ili dugorocno idu kontra trenda… koristis bear market relije za kratkorocne trejdove.

.

Napisao sam da ove dionice planiram drzati na neodredjeno, to ne znaci dugorocno. Danas je jednostavno bio buy signal, stavit cu mozda ako stignem kasnije i grafove, kada se vratim iz teretane. Jednostavno trenutno nemam tocan target, to cu odrediti u hodu. Nisam napisao ni da sam all in kako on navodi, daleko od toga.

.

Momak je procitao dva moja posta i sve mu je odmah jasno. 🙃

.

Stvari su inace u zivotu slojevite pa nije bas uputno razmisljati linearno, to je prilicno ograniceno.

 



 

Obećao sam grafove.

.

ADRS2 target je 60,20. Cijena trenutno radi retest breakouta i u buy zoni je.

HPB je ponovo na vrhu range-a, ako će napraviti breakout bit će u sljedećih par dana. Target je 133.

 



 

ADRS2 dobro napreduje, uskoro bismo trebali vidjeti breakout. Prvi target je 60.20, a drugi će vjerojatno biti negdje blizu vrha ovog kanala, ali o tome ćemo drugom prilikom. Ja sam malo požurio sa kupnjom, već po običaju, prosjek mi je 58,10.

.

HPB radi konsolidaciju ispod razine otpora, takozvani build-up, to je dobro. Trigger za kupnju je kada cijena napravi breakout. Ja sam već od ranije u poziciji, prosjek je 116.

 



 

Danas smo vidjeli breakout na HPB, a ADRS2 bi trebao slijediti vrlo skoro.

HPB je napravio retest ove zone na 145, to je inače i target ovog velikog cup&handle patterna. Cijena je protutnjala kroz moj drugi target i otišla direktno na 145, srećom nisam ranije stavio prodajne naloge na planiranih 133.

.

Uspio sam prodati cijelu svoju poziciju po prosječnih 140, što daje prinos u ovom trejdu lijepih 20%. Za dalje ću pričekati i vidjeti na koji način će se cijena konsolidati. Mislim da je trenutno direktan nastavak rasta preko ovih 145 malo vjerojatan. RSI je u divergenciji, drugi leg rasta se dogodio na malom i opadajućem volumenu, današnja svijeća je sa ružnom visokom gornjom sjenom…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Informanka.

 

– dva tjedna portfelj pada da bi ovaj tjedan porastao +0.9%, mislim da bi tako nekako gore-dolje moglo ići cijelo ovo ljeto.

– u ovoj godini prinos je i dalje fenomenalan +35.1% .

– ovaj tjedan su mi gotovo sve sastavnice portfelja ostvarile skromni rast osim KODT koji je još uvijek pod utjecajem ex. div.

– u ovom tjednu sam imala par prodaja, rješavam se nekih pozicija.

– imala sam i par manjih kupnji KODT po 470, stvarno skupo, ali ne daju jeftino ali i te moje kupnje su i više nego skromne.

– još sam na nekim kupnjama (imam nešto malo keša) ali te kupnje nikako ne idu osim ove skupe na KODT.

New Report

Close