Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marielena, 02.10.2022. u 17:48

 





ivana7, 30.09.2022. u 17:42



 

ATPL, TPNG, ZABA.

 

– imam te dionice, ali nisam pametna što raditi ???

– ATPL, nekako mi se čini gl.upo to sada prodavati na p/e 1, do sada sam ih držala zbog dividende, ali previše su pale, puno toga imam pa mi se niti ne kupuje, stvarno ne znam što bi s tim dionicama ATPL.

– TPNG, tu je sve jasno, prodati, ali po kojoj cijeni, da li malo toga zadržati, šteta što ćemo izgubiti na burzi tu dionicu, upravo sada kada bi trebala godinama lijepo zarađivati, tu mi je problem što ne želim držati delistirane dionice.

– ZABA, evo čitam danas, vjerojatno ostajemo i bez te dionice, stvarno šteta, imam dosta i te ZABE (a puno sam toga i prodala) a što napraviti s ovim ostatkom.

– a što je BB to će te sami morati odlučiti, meni zadnji put pobrisali samo to BB, a tema BB, a za ove ATPL, TPNG i ZABA pomognite mi s savjetom.

 



 

Atpl je bb na 340-350 kuna.

Tpng nemam više. Žao mi je što odlaze s burze i Tpng i ZABA. Šteta.

 

 

ako dođe do tih 340-350 kn vjerujem da je će nastaviti još niže…….jel vanjski su brodari na taj atpl ekvivalent potpore kao atpl na 350 propali dole kao žetonćić……..

Obratite paznju na srebro.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

A i tnpl se zeznula što je kupila tpng. Možda još odustane od dalje kupnje.

Ne znam kad sam i gdje sam vidio datum izvješća na polovinu 10 mjeseca za tui, uglavnom polovinom 12 će izaći. Smjernice koje sam vidio i nemoguće dobro zvuče su već dane oko 20.09 mislio sam da će full izvješće već izbaciti polovinom 10 radi njihove veličine.

https://www.tuigroup.com/en-en/investors/news/2022/ir-news/20220920

 

Iskoristio bounce sa 1,16 weekly chart kupio 1,19 prodao 1.28 i uzeo 8 %  Na monthly grafu donji kanal se pomjerio na 0.93. Vartu isto otrejdao sa 29 na  cca 32 uzeo 10%.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Philips 14,6 mlrd tržišna kapitalizacija

Prihod 17,19 mlrd

Eps 3,4 po dionici

P/e 5

P/b 0.9

P/s 0.87

Dividenda 5,14%

Ako ovo nije dobra ponuda za long onda ne znam šta je. Uzimajući u obzir veličinu tvrtke , tradiciju to jest brend, duljinu isplacivanja dividendi. Doduše shorteri koji vrebaju nastavak ventilator afere i tužbe možda dovedu i niže. Kao i jadnu tevu koju cipelare već par godina(iako sam u tevu od 2019 do danas ulazio izlazio par puta možda je i tu kraj cipelarenja na vidiku? ) Nije nagovor na ništa samo razmišljanje.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ne znam je li tko prati snap? Iako fundamentalno ne vrijedi ovoliko koliko vrijedi, mislim da bi čisto tehnički mogao imati potencijala? Gledam ga od cca 9$ sada je u par dana otisao na cca 11? Te čini mi se kao da je zadnja 3 mjeseca konsolidacija na djelu?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Nije nagovor na ništa, ionako niti netko ovdje može utjecati na strana tržišta. Čini mi se za trejd možda bi mogla biti prilika do izvješća za dalje to jest dugoročno nemam pojma hoće li im se uspjeti pozicionirati u ar metaverse niti hoće li mladež nastavit koristiti ovu aplikaciju. Fundamentalno ni twtr ne vrijedi ovoliko koliko sad košta ali vrijedi ako se nađe neki musk koji ne pita za cijenu? Bolji ulaz sad nego na preko 80 baksa? Nemam pojma

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

mitkko, 03.10.2022. u 18:50

Obratite paznju na srebro.

 

Srebro se do sada pokazalo kao dobar pick ove godine.

Još prije mjesec dva Robert Kiyosaki (Rich Dad poor dad) je

preporučio prodaju dionica i kupnju srebra koje je tada bilo na dnu.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

https://www.cnbc.com/2022/10/07/dr-fauci-new-more-dangerous-covid-variant-could-emerge-this-winter.html

Jeli ovo tko zapazio?

Kako tko čita ovo?

Jeli ono multiple bottom na daily grafu kod moderne nakon šta je pala više od 70 %?

Fundamentalno čak izgleda ok.

Jeli ovo za jesensku kolekciju must have?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Informanka.

 

– u ovom tjednu +0.5%, što bi bilo +2.9% na godišnjem prinosu.

– ovaj rast mi je odradila ATPL, ali i dalje ne znam što ću s tom dionicom.

– u ovom tjednu sam prodala 50% ZABE, te dionice koje su mi ostale ne prodajem ali ne radi se o nekoj velikoj količini, na vrijeme sam prodala veće količine te ZABE.

– na niskoj sam kupnji KODT i KODT2, moja je najbolja cijena na kupnji MDKA ali ne ide mi nikako ta kupnja (nitko mi ne želi prodati) pa ću se idući tjedan preorijentirati na neku drugu investiciju.

BudFox3, 06.10.2022. u 15:22

 





mitkko, 03.10.2022. u 18:50



 

Obratite paznju na srebro.

 



 

 

Srebro se do sada pokazalo kao dobar pick ove godine.

Još prije mjesec dva Robert Kiyosaki (Rich Dad poor dad) je

preporučio prodaju dionica i kupnju srebra koje je tada bilo na dnu.

Evo, obratio. Loše.

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/silver?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

mitkko, 03.10.2022. u 18:50

Obratite paznju na srebro.

 

– papirnatim srebrom (zlatom, valutnim parovima i ponekim dionicama) sam trgovala s polugom, broker sa Cipra.

– to je previše zahtjevno ali je zanimljivo trgovati s nekom sićom, velike novce tu nikad ne bi stavila, puno se može zaraditi ali isto tako i sve izgubiti (sve koliko ste investirali u tu transakciju), tako da se time više ne bavim.

– investiram u fizičko zlato, velika je razlika između kupovne i prodajne cijene tako da nije to za neko trejdanje, na to gledam kao na dugoročnu investiciju te jednog dana ako mi se ukaže jeftina nekretnina ili jeftina dionica da imam s čime kupiti.

– zanimljivo mi je i srebro, trenutno je to srebro jeftino, ali me od kupnje odvraća veliki porez na kupnju od 25% plus provizija prodavača.

– ako možete bezporezno kupiti srebro to je dobra investicija, a u cijeloj EU koliko znam ide taj porez na srebro, pa mi je nekako logično umjesto srebra kupiti zlato koje je trenutno isto tako jeftino (mislim da ga Rusija prodaje zbog rata jer su im blokirali većinu novca po svijetu i onda im ostaje prodaja zlatnih rezervi, i to ruši cijenu zlata – to je moja teorija zašto cijena pada i ne mora biti točna.

Za razliku od snapa koji je precijenjen i debelo valuiran te može na izvješće komotno još otic cca 40-50% dolje, gledam i metu već neko vrijeme  (jedna od dobrih ideja za short od prošle godine 11 mjeseca koja mi je pala na pamet) koja se konačno svela u realne okvire(za ovakvog tech giganta) fundamentalno, sa cca 5 mlrd prihoda 2012 na cca 120 mlrd prihoda ove godine. P/e 11,p/s 3, p/b 2.8, puni casha, pala cca 60 % od vrha. Ipo bio 2012 sa cijenom 38$, znači sad je cijena cca 3 puta veća nego na ipo kad valuacije nisu imale realnu podlogu nego samo očekivanja. Niti 2019 niti 2020 na onim dipovima nije bila jeftina kao danas,a sad je cijena cca na tim dipovima, jeli se nazire kraj ronjenju kao i kod netflixa ili ipak zbog usporavajuceg revenue ide to još dolje tipa p/e 10 ili još niže? (to usporavajuci osobno uzeo bih kao rezervu za 10 godina tko zna šta će biti još sa metaverse, + imaju osim facebooka Instagram i whatsup, +čisto sumnjam da se ovaj megatrend neće nastaviti)

Netflix je isto posebna priča, imao sam neke ulete izlete (ne baš uspješne) , na 160 vrištao je buy ali zavele su me neke turističke početkom 7 mjeseca u onom krkljancu. Cekat ću neku drugu priliku za nflx(ako je bude a ako se povijest bude ponavljala kao 2012 sa nflx možda je i bude? )

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Meta sigurno ne ide nikud ni u budućnosti. I Netflix će se zadržati. Meni je žao što nisam ulagao u NFLX još 2014. kad sam već vidio kakav je to potencijal.

Ne znam šta smatrate pod budućnost 1-2-5 ili 10 pa čak i 20 godina ali trend rasta financijskih pokazatelja i usera njihovih aplikacija je vidljiv u zadnjih 10 godina? Nekako mi nema smisla da taj trend stane ako budu i dalje inovirali/ispunjavali potrebe korisnika/ dobro akvizirali? Pogledajte mjesečni graf i financije kroz zadnje desetljeće, 2016 se kupovala po ovim cijenama kad valuacije nisu imale smisla, dip 2020 bio je nešto malo iznad ovih razina ni tad valuacije nisu imale smisla(bar meni) kao ni 2019 kad je dip bio nešto ispod ovih razina. Nemam pojma gdje će u bližoj budućnosti ići cijena ali tko može znat gdje će biti za 10 ili više godina pa će možda i ova cijena biti u nekom novom bull marketu samo glitch? Nije preporuka za ništa, vjerojatno sam subjektivan jer imam odnedavno poziciju?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close