Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trenutno nema best buy-a na dioničkom tržištu, recesija dolazi i best buy će biti tek nakon jake korekcije

Najjači su mi oni “analitičari” u Americi koji pričaju kako je dobar dio recesije već “priced in”. Ugh…nije.

Recesije, depresije, stagflacije NIKAD nisu uračunate u cijenu. Ovi padovi cijena koji su udarili od početka godine odnose se isključivo na dionice oko kojih je vladao(i dalje vlada..) veliki hype. Na godinu bi puno toga moglo biti na prodaju, a možda i krajem ove godine.

To bi čak mogao biti jedan dugotrajan pad koji će se pretvoriti u istinsko medvjeđe tržište, kakvog se sjećaju samo dosta stari ljudi sa zapada. Ne kažem da je to loša stvar, nego dapače – bit će puno jako dobrih pogodbi, kakve se rijetko u životu ukazuju.

hrvalin, 30.06.2022. u 11:40

trenutno nema best buy-a na dioničkom tržištu, recesija dolazi i best buy će biti tek nakon jake korekcije

Kad dođe ta recesija molim nazvati na 092…….Šalim se .Tko je odlučio sudjelovati na bilo kakvom tržištu kapitala mora biti svijestan da je uvijek nešto.Ako nije inflacija, recesija ili slično su nekakvi ratovi ili prirodne katastrofe itd itd. A život i trgovanje se nastavlja te se pružaju nove prilike i naravno po povoljnijim cijenama.Bilo i bit će.Uz to u tzv.krizama određene branše profitiraju i bolje nego u “normalnim” uvjetima.

Korekcije se već događaju  odkad je Putin prešao granicu te je jednim dijelom to uračunato u cijenu. Kvalitetna izdanja su iskorektirana više puta a za loša uvijek postoji šansa da ode još dole.

yieldchaser, 30.06.2022. u 12:06

Najjači su mi oni “analitičari” u Americi koji pričaju kako je dobar dio recesije već “priced in”. Ugh…nije.

Recesije, depresije, stagflacije NIKAD nisu uračunate u cijenu. Ovi padovi cijena koji su udarili od početka godine odnose se isključivo na dionice oko kojih je vladao(i dalje vlada..) veliki hype. Na godinu bi puno toga moglo biti na prodaju, a možda i krajem ove godine.

To bi čak mogao biti jedan dugotrajan pad koji će se pretvoriti u istinsko medvjeđe tržište, kakvog se sjećaju samo dosta stari ljudi sa zapada. Ne kažem da je to loša stvar, nego dapače – bit će puno jako dobrih pogodbi, kakve se rijetko u životu ukazuju.

 

Kolega, jeli se pripremamo 😉

Gle, napast će me da crnjačim, da sam druker, itd.

Međutim, kad promatram Ameriku, ne mogu se oteti dojmu da će se isto preliti i na EU, pogotovo što se kriza energenata i općenito sirovina daleko više osjeti u EU. Ideja da ECB neće značajno povećati kamatne stope je također naivna. Vele, nema jače nezaposlenosti. Da, ali valjda svaka treća mala firma jedva vraća svoje dugove čak i uvjetima ovako niskih kamatnih stopa. Porastu svi mogući troškovi i još poraste cijena novca, a kako će onda vraćati dugove? Imaš u ne tako dugome vremenu lanac neplaćanja i posljedično stečajeva. I evo nam nezaposlenosti.

Kina, koja je danas jako bitna, je dosta usporila rast. To isto utječe. Kad promatramo svjetsku financijsku krizu 2008/09., bio je drukčiji set problema(premalo novca, a danas je previše nota bene jeftinog novca) i realno je pogodila samo zapad, ne i BRICS. Danas je cijeli svijet u igri. Hrvatska neće biti pošteđena.

Tako da da. Moramo se svi pripremiti.

hrvalin, 30.06.2022. u 11:40

trenutno nema best buy-a na dioničkom tržištu, recesija dolazi i best buy će biti tek nakon jake korekcije

U cijelom prvom polugodištu burzovni indeksi zabilježili su najveći pad u više od 50 godina

U cijelom prvom polugodištu Dow Jones potonuo je, pak, više od 15 posto, S&P 500 više od 20, a Nasdaq indeks gotovo 30 posto.


To je za S&P 500 indeks najlošije prvo polugodište od 1970. godine, za Dow Jones od 1962., a za Nasdaq najgore od kada postoji.


https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/cini-mi-se-da-smo-zapravo-vec-uronili-u-recesiju-a-jedino-je-pitanje-koliko-ce-biti-duboka-15216974

 

da, najgore tek dolazi. pare treba vratiti u džep i sačekati velike diskonte kakve donosi prava recesija i jaka korekcija

Vratili su se tovarish i hrvalin 🙂

@Marielena

😁

Kako su otisli sa drukanjem tako su se i vratili sa njim.

Ovi podaci sa teleteksta sigurno nisu točni.

Informanka.

 

– i u ovom tjednu minus, ali se minus smanjuje svaki tjedan, prije tri tjedna, tjedni minus mi je bio xxx.xxx (lijepi autić), po potom xx.xxx (podnošljivo) i ovaj tjedan x.xxx sitan minus od -0.2%.

– u ovoj godini plus +4.6%, kad gledam fondovsku industriju ostvarila sam odličan rezultat.

– da imam taj pozitivan rezultat intenzivno trgujem, dosta sam smanjila portfelj, trenutno imam samo 12 dionica (nekad sam imala i preko 20 dionica, disperzija).

– sada kako koja dionica pokaže nešto negativno rješavam se toga, tako sam se ovaj tjedan riješila VLEN, prošli tjedan HT…

– malo sam prodala i ZABA, možda nisam morala.

– kupovala sam malo više ATPL, mislim po dosta jeftinoj cijeni, a kupila sam u par navrata po malo i KODT (previše sam se nakrcala toga KODT, sada će izvješće pokazati jesam li bila u pravu).

– kupila sam i par dionica MDKA, ali vidim opet imamo namjeru prodaje više dionica MDKA, te prodaje ruše cijenu, a mogu i ja okrenuti pilu naopako i krenuti u rušenje MDKA, ipak bi mi bilo draže da mi se priključite na jeftinoj kupnji, još dvadesetak dana i vidjeti ćemo je li MDKA opravdava ovu cijenu, dobro bi bilo i prodavačima da se malo strpe.

– Au, mislim da je trenutno jeftino, jednu uncu sam preuzela drugu naručila, to će mi trebati za kupnju dionica ako dođu krizna vremena.

ivana7, 02.07.2022. u 16:17

Informanka.

 

– i u ovom tjednu minus, ali se minus smanjuje svaki tjedan, prije tri tjedna, tjedni minus mi je bio xxx.xxx (lijepi autić), po potom xx.xxx (podnošljivo) i ovaj tjedan x.xxx sitan minus od -0.2%.

– u ovoj godini plus +4.6%, kad gledam fondovsku industriju ostvarila sam odličan rezultat.

– da imam taj pozitivan rezultat intenzivno trgujem, dosta sam smanjila portfelj, trenutno imam samo 12 dionica (nekad sam imala i preko 20 dionica, disperzija).

– sada kako koja dionica pokaže nešto negativno rješavam se toga, tako sam se ovaj tjedan riješila VLEN, prošli tjedan HT…

– malo sam prodala i ZABA, možda nisam morala.

– kupovala sam malo više ATPL, mislim po dosta jeftinoj cijeni, a kupila sam u par navrata po malo i KODT (previše sam se nakrcala toga KODT, sada će izvješće pokazati jesam li bila u pravu).

– kupila sam i par dionica MDKA, ali vidim opet imamo namjeru prodaje više dionica MDKA, te prodaje ruše cijenu, a mogu i ja okrenuti pilu naopako i krenuti u rušenje MDKA, ipak bi mi bilo draže da mi se priključite na jeftinoj kupnji, još dvadesetak dana i vidjeti ćemo je li MDKA opravdava ovu cijenu, dobro bi bilo i prodavačima da se malo strpe.

– Au, mislim da je trenutno jeftino, jednu uncu sam preuzela drugu naručila, to će mi trebati za kupnju dionica ako dođu krizna vremena.

 

Što misliš o cashu kao investiciji?

Marielena, 01.07.2022. u 09:07

Vratili su se tovarish i hrvalin 🙂

Isti lik, dva nika.

Na temi Best buy opet osobni dnevnici .Admin dokle?  Sad su već počele i prijetnje. Dakle dragi čitaoci , sudionici na tržištu kapitala , imaoci Medike :

nemojte prodavati Mediku i samim tim rušiti cijenu kako nebi osjetili gnjev nekih imaoca koji su spremni uzvratiti i namjerno dodatno rušiti cijenu . Kako se to nebi dogodilo priključite se u kupnji.🤪

 

Da se vratim na temu.Trenutni best buy dok ljudi skuže da neće biti smak svijeta i dok se možda još malo ne izbalansira(a balansira se bogami od početka rata pa ne vidim neki ekstra dodatni pad) tržište, blue chips s redovnom dividendom. U prvom redu Atgr.Stock splits,lako moguće  akvizicije u ovoj godini.

Pored toga,za one hrabrije Dalekovod ,jer smatram da je ovo na dnu i nakon svih peripetija vezanih za njega mislim da to može jedino gore.Naravno da ćemo biti puno pametniji nakon izvještaja od 2Q ali ja sam optimist s obzirom na puno projekata na kojima rade i to najviše po skandinavskim zemljama.Spominjati neke podatke poput P/E od -144 nema trenutno nekog smisla.

I da , plus za eventualne prodavače spomenutih dionica je taj što nećete osjetiti moj gnjev ,prodajite i kupujte koliko Vas je volja.

kakav crni best buy!??dionice su još uvijek na dosta visokim cijenama, a na horizontu se polako valja oluja svih oluja koja bi nakon ljeta mogla  pretvoriti burze u “prah i pepeo” . u takvoj situaciji keš je jedina pametna investicija, uz komad zemlje gdje se može uzgajati zelenjava za svoje potrebe

budapest !

New Report

Close