Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ima nekih naznaka za suradnjom sa evropom o izgradnji vojnih brodova za njemce biti će tu puno novosti za iznenađenje

trenutno na zse u kratkom “runu” ne vidim nikakav best buy jel rizici su preveliki a njihove implikacije na FI još nismo vidjeli tako da pamet u glavu i čuvajte svoj novac jel burza Vam doslovno za jedan dan može pojesti svu inflaciju za jedan dan a za tjedan ili mjesec nekoliko godišnjih inflacija od 8% pa je konačni gubitak u kratkom vremenu visoki dvoznamenkasti postotak…….

hugh, 14.06.2022. u 00:23

trenutno na zse u kratkom “runu” ne vidim nikakav best buy jel rizici su preveliki a njihove implikacije na FI još nismo vidjeli tako da pamet u glavu i čuvajte svoj novac jel burza Vam doslovno za jedan dan može pojesti svu inflaciju za jedan dan a za tjedan ili mjesec nekoliko godišnjih inflacija od 8% pa je konačni gubitak u kratkom vremenu visoki dvoznamenkasti postotak…….

Inflacija jednako tako može pogurati i cijene dionica jako gore u kratkome vremenu pa se onda kasnije možemo pitati gdje nam je bila pamet i zašto je sad sve tako skupo, u usporedbi s onime što nam se pola godine ranije činilo ‘skupim’.

Informanka.

 

– koji lijepi pad smo imali u ovih par dana, tako sam u ovome tjednu napravila minus od -2.8%, a to mi je spustilo ovogodišnju dobit na skromnih +5.3%, računajući inflaciju to bi bio čisti minus.

– kad bi na ovom padu ostali bilo bi dobro, ali na nekim dionicama računam na pad koji se mora dogoditi, a to će mi još više smanjiti prinos.

– dosta toga sam prodala na vrijeme (ADRS, HPB…), ali većinu toga ne mogu prodati zbog velike nelikvidnosti, a neke dionice mi se ne prodaju, bavim se tvz. akumulacijom.

– ja vjerujem u svoj portfelj odnosno u dionice koje imam, jednog dana će doći i bolja vremena.

KODT.

 

– moj prijatelj MaliMarinko38 iz Splita je kupio dosta dionica KODT kad ih je prodavao po 2.500kn onaj fond menager iz AZ.

– sada je MaliMarinko38 uvidio da ide kriza s padom tržišta te prodaje dionice KODT po principu daj što daš, jer je uvidio i neke nove jeftine prilike na kojima će zaraditi punooooo novaca.

– tu se sada našem MalomMarinku38 događa potpuno ista situacija kao i na TPNG kad ju je uspješno prodavao na 39kn.

– ali nije svako zlo za zlo, ima MaliMarinko38 love, prodao je on zemljište uz more, trenutno MaliMarinko38 stiče neophodno znanje za burzovno trgovanje, a znamo kako svaka škola ili školovanje košta.

– zaželimo MalomMarinku38 što uspješnije trgovanje na burzi i da što prije dođe u klub milijunaša.

ATPL.

 

– ATPL mi je stvarno sitna pozicija, mislim da sam ju kupila povoljno, gledam neke druge dionice koje su mi puno zanimljivije a za dokup ATPL stalno računam ima vremena.

– i sada kada gledam ta jako mala pozicija na ATPL koju imam koliki mi je minus ostvarila, stvarno mi je žao investitora koji su puni s tom ATPL.

– na jednom forumu imamo stotinu investitora koji pod adminovom palicom orkestrirano drukaju na taj ATPL, stvarno ružno za čitati kako navlače neiskusne investitore, i kad moj prijatelj MaliMarinko38 iz Splita koji je stvarno pošten, upozori investitore na tu minu odmah ide ključ u bravu od admina, stvarno žalosno za gledati.

ATPL je bila pred bankrotom, sada je preživjela, ovaj pad je uzrokovan padom BDI, na trenutnim vozarinama ATPL zarađuje, ali smanjite s tim drukanjem.

ivana7

Čujte i počujte AP trenutno zarađuje.

Haha

Ja mislim da je bolje napisati da AP trenutno super zarađuje.

Jedna od rijetkih cash mašina.

Ps

Tek je mašina krenula a brodova i dalje nedostaje.

 

Lp

@Ivana7

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Sam sebi sam rekao ne citaj @Ivana7, i vrag mi ne da mira.

ivana7, 18.06.2022. u 13:55

KODT.

 

– moj prijatelj MaliMarinko38 iz Splita je kupio dosta dionica KODT kad ih je prodavao po 2.500kn onaj fond menager iz AZ.

– sada je MaliMarinko38 uvidio da ide kriza s padom tržišta te prodaje dionice KODT po principu daj što daš, jer je uvidio i neke nove jeftine prilike na kojima će zaraditi punooooo novaca.

– tu se sada našem MalomMarinku38 događa potpuno ista situacija kao i na TPNG kad ju je uspješno prodavao na 39kn.

– ali nije svako zlo za zlo, ima MaliMarinko38 love, prodao je on zemljište uz more, trenutno MaliMarinko38 stiče neophodno znanje za burzovno trgovanje, a znamo kako svaka škola ili školovanje košta.

– zaželimo MalomMarinku38 što uspješnije trgovanje na burzi i da što prije dođe u klub milijunaša.

 

Hahaha, Ivane, svaka čast, ovo je čisto zlato!

🤣🤣🤣

 

Šalu na stranu, ne treba paničariti i nije trenutna situacija nigdje blizu nikakve panike. Sad vlada neki, uvjetno rečeno, oprez i to je to, i to je oke…

Do prave, istinske panike može, a i ne mora uopće doći. Ono u što sam siguran je da ako dođe do velikih svinjarija, pravo dno će biti kada ulagači odustanu čak i od Applea. Do tada…nema tu nikakve panike.. A pogotovo nema razloga za brigu netko tko je u jednom KODTu ili bilo kojem high quality izdanju, nevezano kud kratkoročno ide cijena i kakve su emocije ulagatelja.

Tko je u zaduženim kompanijama, pogotovo ako je dug s promjenjivim kamatnim stopama i nepovoljan na razne druge načine..e to je ozbiljan problem..

Ovisno kud će tržište ići ja ću se ovog ljeta ili krcat ili držat. Prodavat neću sigurno. Ponavljam..tko je all in (pretežito) u nekom smeću i pokušava pobjeći u cash, tu mi je sve jasno..

Wall Street je od početka godine pao oko 25 %. Neki američki analitičari na Business Insideru smatraju da je u tih 25 % ukalkulirano sve ovo što se događa sa energentima, dizanjem kamatnih stopa i inflacijom. Ako su fulali i malo se preračunali, to može otići još najviše nekih desetak posto dolje, a to će biti do kraja ljeta.

Ljeti cijene dionica ionako bez obzira na trenutnu svjetsku kriznu situaciju više klize, nego što rastu.

Mislim da je s obzirom na trenutne cijene na zse koja je isto dosta pala i činjenice da dolazi ljetno mrtvilo, sada vrijeme za držanje ili dokup, više nego za prodaju.

A kako stvari stoje, imat ćemo dobru turističku sezonu, što će najesen biti dobre vijesti.

Usto, do kraja godine će se presložiti i ustrojiti nove naftne rute. Znat će se kome će Rusija po novome prodavati i od koga će Europa po novome kupovati. Sve će to doći na svoje. A tankeraši će zarađivati.

 

brodske i brodograđevne poći će puno

Informanka.

 

– minus i ovaj tjedan, -0.5%, u ovoj godini +4.8%, topi se po malo taj plus.

– sada mi je čekati u pozicijama u kojima sam kraj srpnja i polugodišnja izvješća, nadam se da će biti dobra, a to bi mogla biti prekretnica trenda u mojem portfelju.

– ljeti je dosta nezahvalno prognozirati, tamo početkom jeseni tržište obično raste ali neki prognostičari tada predviđaju katastrofu.

– ovaj tjedan dosta sam prodavala, a došle i neke dividende, od turizma mi svakodnevno pristižu euri, tako da me više brine što kupovati.

– turizam mi ove godine stvarno dobro ide, sve popunjeno po dobrim cijenama, a nema neke velike turističke gužve, kod konkurencije i nije neka popunjenost.

– imala sam nešto malo HT-a riješila sam se i toga.

– kupovala sam malo više ATPL, uletjela mi i jedna dionica MDKA.

MaliMarinko38.

 

– vidim da zgode i nezgode mojega virtualnog prijatelja MalogMarinka38 iz Splita interesiraju širu investicijsku zajednicu pa bi mogla uz “Informanku” koji put napisati i kroniku “MaliMarinko38”.

– investitora Malog Marinka je zanimljivo pratiti jer on ide sigurnim putem ka milijunašu.

– on nije izabrao kviz milijunaš, nije izabrao ni skupljanje boca gdje je sigurna lova, njegov odabir su HR tvz. dionice na kojima planira postati milijunaš.

– za sada mu dobro ide, ja pratim njegov rad, usput i zarađujem na njegovim idejama, np. HPB koju sav već sigurno 3 puta kupila-prodala, trenutno ju nemam.

– ali u praćenju investiranja mog virtualnog prijatelja MalogMarinka velike probleme mi zadaje cenzura koja ga stalno cenzurira jer ne druka na dionicama koje ima admin, stvarno žalosno od tog vlasnika foruma, ne daju ni meni davati ocjene.

– evo ovim putem bi se zahvalila gospođi Brankici koja mi je svojim pisanjem ukazala na rast brodara i omogućila mi lijepu zaradu na istima.

– ali vratimo se mi MalomMarinku, on proda ATGR na 1.640, a ja to nisam znala. prodala bi i ja, a nisam znala jer je jedan neuki investitor stavio lokot na pisanje mog virtualnog prijatelja MalogMarinka iz Splita.

– eto sada možete i na ovoj temi pratiti kako će MaliMarinko postati milijunaš.

– poželimo MalomMarinku puno uspjeha i da što prije postane milijunaš, jer on ne radi za novac, novac radi za njega.

KODT.

 

– dosta sam se nakrcala KODT, i sada kupujem po malo, a cijena stalno pada i pada te mi stvara značajne gubitke u portfelju.

– znam da iz KODT izlazi fond menager iz AZ mirovinskog fonda i moj virtualni prijatelj MaliMarinko iz Splita.

– trebalo bi pratiti i onaj drugi forum, moje je mišljenje: kada iz dionice KODT skroz iziđe MaliMarinko cijena dionice bi morala krenuti gore.

– više puta sam testirala to pravilo i pokazalo se dosta ispravnim.

hugh, 14.06.2022. u 00:23

trenutno na zse u kratkom “runu” ne vidim nikakav best buy jel rizici su preveliki a njihove implikacije na FI još nismo vidjeli tako da pamet u glavu i čuvajte svoj novac jel burza Vam doslovno za jedan dan može pojesti svu inflaciju za jedan dan a za tjedan ili mjesec nekoliko godišnjih inflacija od 8% pa je konačni gubitak u kratkom vremenu visoki dvoznamenkasti postotak…….

slažem se…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close