Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo za gospona matkka.

I ja sam prosle godine bila stalno banirana jer ne pridonosim temi na onom forumu pa sam tu pisala jer sam se uvrijedila.

yieldchaser, 22.05.2022. u 21:01

Haha, MaliMarinko38 iz Splita i gospon Mattko. Sviđa mi se tko. I gospođa Brankica.

A to su sve hipotetski fond menadžeri?

Neki od njih izvijeste samo kad su zaradili, ali ne i kad su izgubili novac. Po tima ispada da imaju prinose 95% per annum. Ko neki superhedge fondovi. Da se udruže, nadmaše jedan Axe Capital. Zarađuje se velika para svake godine dok se ne dogodi nešto ružno, a onda se pogubi 60% pare i kaj onda? Na parsto iljadi se zaradi 36% pa godinu nakon toga 25% pa nakon toga 30% i onda se izgubi 55% i kaj ostane? A ne vrate se nikad te ‘investicije’, nego ako se tada ne proda, popadaju još najmanje 20% s tih razina. Sreća je ako se nakon 3-4 godine takvih vratolomija i kasnije potopa izađe s onoliko s koliko su prvotno ušli.

Jos je dobro ako izadju sa onoliko koliko su usli.

Sve prognani ovdje . Bit će da i u školi niste bili poslušni.

😉

 

Andromeda, 23.05.2022. u 15:57

Sve prognani ovdje . Bit će da i u školi niste bili poslušni.

😉

 

Ma i drugi forum je oke. Volim oba foruma. Ovdje je slobodnije oko teme, a tamo se baš moramo striktno držati teme. Tamo pak steknem dojam da hartija(i to ne ona “od vrednosti”) svašta trpi, a ovdje baš i ne.

Nego, što vi mislite


@Marielena
; @Andromeda ,

koji je po vama trenutni best buy?

Ivana, koliko shvaćam, tvrdi da je to MDKA?

Po meni je to ERNT, kad uračunam sve potencijalne situacije. Pokazao se prilično otporan na rat u Ukrajini i sankcije Rusiji koje su uslijedile, ima brdo tržišta na kojima može raditi, a i jako puno tuzemnih poslova, ima praktički nikakav dug, planinu gotovine, kontinuirano rastu i još niz drugih razloga, a cijena dionice je sasvim razumna s obzirom na dosadašnje odlične rezultate i jako dobru perspektivu kompanije.

@yieldchaser,

To ovisi o tome kakav ste investitor. Meni je to Atpl, Jdpl, Ulpl i Viro.

Zasto? Jer mislim da imaju najveci potencijal rasta. Ne lovim dividendne dionice.

Ali trebate biti skloni riziku za to.

Najviše će donijeti deepovi onih firmi koje imaju sve preduvjete i izglede  da se izvuku.  Sve gore navedene koje dobro posluju su već na za kupnju  neisplativim cijenama, tako da gledanje poslovanja firme, bez obzira na cijenu dionice,  nije light motiv za kupnju takvih dionica.

Trenutni best by su IGH i TPNG. Imaju najveći potencijal rasta na cijeloj ZSE.

 

samo brodske kompanije imaju velike šanse za up

trial, 24.05.2022. u 16:13

Najviše će donijeti deepovi onih firmi koje imaju sve preduvjete i izglede  da se izvuku.  Sve gore navedene koje dobro posluju su već na za kupnju  neisplativim cijenama, tako da gledanje poslovanja firme, bez obzira na cijenu dionice,  nije light motiv za kupnju takvih dionica.

Trenutni best by su IGH i TPNG. Imaju najveći potencijal rasta na cijeloj ZSE.

 

TPNG se dugo vremena mrcvario na ~40kn. Sad je naraslo kojih 25% u razmjerno kratkome vremenu, što je oke. Međutim, to može toliko i pasti u kratkome vremenu. Ovo što kaže Marielena – ovisi koliko sre skloni riziku.

Smatram da je cijena svake dionice trenutačna vrijednost cjelokupnog budućeg novčanog toka. Vrijedi onoliko koliko novca je u stanju proizvesti. Ne smatram da je ERNT skup na ~1850kn, pogotovo ne s obzirom na cash flow koji ima. Po cash flowu je zapravo jeftin.

Najveća enigma Atlantske mi je zašto li se trži na tako suludo niskome P/E? Zašto fondovi ne navaljuju?

yieldchaser, 24.05.2022. u 12:23

 





Andromeda, 23.05.2022. u 15:57



 

Sve prognani ovdje . Bit će da i u školi niste bili poslušni.

😉

 

 



 

Ma i drugi forum je oke. Volim oba foruma. Ovdje je slobodnije oko teme, a tamo se baš moramo striktno držati teme. Tamo pak steknem dojam da hartija(i to ne ona “od vrednosti”) svašta trpi, a ovdje baš i ne.

Nego, što vi mislite

@Marielena ; @Andromeda ,

koji je po vama trenutni best buy?

Ivana, koliko shvaćam, tvrdi da je to MDKA?

Po meni je to ERNT, kad uračunam sve potencijalne situacije. Pokazao se prilično otporan na rat u Ukrajini i sankcije Rusiji koje su uslijedile, ima brdo tržišta na kojima može raditi, a i jako puno tuzemnih poslova, ima praktički nikakav dug, planinu gotovine, kontinuirano rastu i još niz drugih razloga, a cijena dionice je sasvim razumna s obzirom na dosadašnje odlične rezultate i jako dobru perspektivu kompanije.

 

Hvala na pitanju 🙂

Podjelio bi to u tri skupine ali nebi to nazvao samo  trenutnim jer bi to značilo da danas kupujem a sutra mogu prodati a takvo trejdanje me ne interesira, nego su to kupnje i za sadašnjost i za bližu ili dalju budućnost. Kako koja.

Strong buy : TPNG

Best buy : ATGR

Buy : DLKV

Ima još toga ali recimo da bi izdvojio ove 3.

Strong buy : VLEN (P/E 6 + dividenda)

Best buy : ATPL, ULPL, JDPL, TNPG

Buy : ZABA, RIVP, ERNT

yieldchaser, 24.05.2022. u 18:52

 





trial, 24.05.2022. u 16:13



 

Najviše će donijeti deepovi onih firmi koje imaju sve preduvjete i izglede  da se izvuku.  Sve gore navedene koje dobro posluju su već na za kupnju  neisplativim cijenama, tako da gledanje poslovanja firme, bez obzira na cijenu dionice,  nije light motiv za kupnju takvih dionica.

Trenutni best by su IGH i TPNG. Imaju najveći potencijal rasta na cijeloj ZSE.

 

 



 

TPNG se dugo vremena mrcvario na ~40kn. Sad je naraslo kojih 25% u razmjerno kratkome vremenu, što je oke. Međutim, to može toliko i pasti u kratkome vremenu. Ovo što kaže Marielena – ovisi koliko sre skloni riziku.

Smatram da je cijena svake dionice trenutačna vrijednost cjelokupnog budućeg novčanog toka. Vrijedi onoliko koliko novca je u stanju proizvesti. Ne smatram da je ERNT skup na ~1850kn, pogotovo ne s obzirom na cash flow koji ima. Po cash flowu je zapravo jeftin.

Najveća enigma Atlantske mi je zašto li se trži na tako suludo niskome P/E? Zašto fondovi ne navaljuju?

Uz P/B 0,81 TPNG svakako je još uvijek ispod realne cijene i nema razloga za pad. Tek na oko 65 kuna je realna cijena. Barem gledano prema tom načinu vrednovanja. Problem je što je cijela burza u deficitu likvidnosti i naprosto nema novca koji bi digao cijene.

S obzirom da slijede vrlo dobra FI za ovu, a vjerojatno i za cijelu slijedeću godinu, to će se sigurno odraziti na cijenu dionice. Vjerojatno ne s velikim prometima, ali malo-po-malo bude.

mitkko, 22.05.2022. u 21:30

 





ivana7, 22.05.2022. u 16:05



 

TPNG.

– sada se javlja i gospon Mattko, sve najgore piše o gospođi Brankici koja hvali dionicu TPNG, Mattku ta dionica ne vrijedi ništa, posta i grafove kako bi bilo uvjerljivije.

– i nakon nekog vremena kad se je gospon Mattko nakrcao dionicama TPNG odjednom preokret trenda, dionica TPNG je odlična, a to isto se može vidjeti i na Mattkovu grafu.

– više se ni gospon Mattko ne javlja, vjerojatno je prodao svoje dionice jer dolazi velika kriza i veliki pad dionica.

– eto imali smo jedan rast na TPNG od 39 do 51 i stvarno je zanimljivo što su pisali, kako su drukali “Vukovi s ZSE”.

 



 

 

Poštovana kolegice, sve si lijepo rekla, ali ti je zaključak pogrešan… započetak makni svoje frustracije na stranu pa ćeš jasnije vidjeti.

Koliko ja vidim Mattko je i kupio i prodao u pravom trenutku, sve školski – znaš, kažu da treba kupiti na dnu, a prodati na vrhu. Nije cijena rasla zbog Mattkovog grafa… Mattko je nesebično podijelio graf sa kolegama sa drugog foruma, javno obznanio kada je ušao u dionicu, i vidi vraga, odigralo se baš onako kako je graf predviđao. Mattko je uzeo 20% na tom rastu, na ozbiljnom volumenu, a mogla si i ti da nisi bila okupirana cjelodnevnim lupanjem dislajkova.

A što se tiče Mattkovog neslaganja sa Brankicom (i njenim bratom blizancem također), to nema nikakve veze sa dionicom, već sa Brankicom osobno. I to je više puta jasno naglašeno.

Mattko više ne piše na drugom forumu jer je bio baniran 10-ak dana zbog svađanja sa trolovima, a sada jednostavno bojkotira drugi forum do daljnjega.

žena je potpuno otišla na kvasinu, čak izmišlja konstrukcije i lijepi ih članovima ovisno o supstanci koju je taj dan tržila 😀 Evo čak sam saznao da sam i bankrotirao. Nisam ne, samo sam baniran do jeseni jer sam oštromjerašima išao na onu stvar, posebno onom Vemilu, a nije ni jovana ništa drugačija, i ona bi najradije cijepni turizam. Frustracija te fitnes instruktorice je golema… a sve kao neka duhovna žena. Sujetna i tašta 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Informanka.

 

– malo mi pale dionice kojih imam malo viška (MDKA i IKBA) i odmah moj portfelj padne za -1.1%, u ovoj godini sam i dalje u plusu +7.6% (što bi moj prijatelj MaliMarinko38 iz Splita rekao sića).

– do prije koji tjedan sam mislila da nitko živ ne prati odnosno čita ovu temu, ali izgleda tema je stvarno popularna.

– puno vas, odnosno puno toga ste napisali, neću moći sve komentirati.

– molila bih vas da onaj drugi forum koristite za drukanje dionica koje jednostavno nisu za temu BB.

u ovom momentu Brodari i Lenac pogotovo Atpl normalno imam obje u portfelju ali Atpl imam vise kes mi je na 3 posto ne nagoaram nikog na kupnju ili prodaju istih to je moje misljenje

Akcija spašavanja fond menagera AZ fonda gospona Ryana.

 

– gospon Ryan ima još dva brata koji su nastradali, jedan na DLKV drugi na Agrokoru.

– nisam smjela dopustiti da nastrada i treći brat gospon Ryan te sam išla u opsežnu akciju spašavanja menagera AZ fonda gospona Ryana iz smeća zvanog KODT u koje se uvalio ono do grla, samo što ne potone u tom smeću.

– imala sam keša, ali za tu veliku akciju spašavanja menagera AZ fonda gospona Ryana mi je stvarno trebalo brdo novca.

– odlučila sam se na rasprodaju obiteljskog srebra, prodala sam skoro pola ZABE (a imam puno toga), malo sam prodala i JDGT (stvarno mi je žao to prodavati), po malo kratim i TPNG (prodajem ga mom prijatelju MalomMarinku38 iz Splita, dobra je to dionica i još imam dosta toga), pa i onog HT-a sam kratila.

– i sa svim tim novcima branim od propasti menagera AZ fonda gospona Ryana i kupujem ono njegovo smeće od KODT.

– kako su moji financijski resursi ograničeni molim vas da mi pomognete i pridružite mi se u humanoj akciji spašavanja fond menagera AZ fonda gospona Ryana.

New Report

Close