Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7, 23.01.2022. u 15:41

 





Crikva1, 23.01.2022. u 11:47



 

Best buy ništa s obzirom da je sve prenapuhano ,da dolazi loša odluka Fed-a a i u Ukrajini ne cvjetaju ruže.

Jedino sad par posto na Optimi ako Vas to zadovoljava. Bilo je mjesecima 7-8 % ali to nije zadovoljavalo. Malo je…🤣

 



 

 

– potpuno se slažem za sve vas koji zarađujete 150% i više od toga da je sve prenapuhano, pogotovo ako ste u kešu i drukate na pad kao onaj Matkko na jednom drugom forumu.

– ima zanimljivih dionica kojima je P/E manji od 10.

– evo ja godinu dana pokušavam kupiti par dionica TSHR ali nema niti jedne jedine dionice na prodaji.

– probajte se naučiti kako to izgleda zaraditi 100% pa i više od toga na jednoj investiciji iliti dionici.

– a na toj dionici koju spominjete OPTE ja sam zaradila cca 100% jer sam prodala, a najviše me raduje što na toj zaradi neću platiti državi ni kune poreza jer je preko 2g., još mi je ostalo nešto sitno toga i s tim idem do kraja.

Ne razumijem što je pjesnik htio reći?Kakvih 150% i kakva drukanje i tko je Vas uopće spominjao ali s druge strane razumijem nečiju nervozu kada se gube novci.Kada je sve super onda se piše jednom tjedno i zbrajaju se godišnji prinosi a kada netko napiše nešto što ne odgovara e onda se malo više posta.Klasična nervoza. Uostalom ovo je tema best buy a ne osobni dnevnici,prinosi i hvalospjevi.

Druga bitna stvar je da je ,ponavljam , sve prenapuhano i to nisu moje riječi nego svih iole značajnih financijskih analitičara.Korona još nije ni gotova a dionice i marketi ne da su se oporavili od toga nego se i itekako povećala vrijednost istih. A dolazi ovaj tjedan Fedovo povećanje kamata što upućuje na pad tržišta.Znači trenutni best buy-ništa .Koliko će nas pogoditi neznam.Iste Fedove odluke se očekuju još par puta ove godine tako da se pripremite. Između tih padova će biti prilike za oporavak ili best buy i to ponajviše zahvaljujući padu marketa i prošlogodišnjim rezultatima skoro pa svih s obzirom na 2020-u korona godinu.

A nedao bog da Rusi napadnu iako ne vjerujem u to. Svaka čast na Optimi i zaradi tamo ali baš mi i nije jasno zašto niste i dodatnih minimum 7-8 % zaradili. To se moglo sad do neki dan praktički. Na stolu je min.5.36,izmjenjen je zakon ,Aztn je dao zeleno svjetlo ,ljudi iz Telemacha su predloženi za u Nadzorni odbor Optime a na prodaji stoji 5.06,5.08,5.10.

Čista lova. Ili sad netko možda očekuje da neće Hanfa odobriti.Mo’š mislit.

 

yieldchaser, 23.01.2022. u 15:13

Pa tko je spominjao 100% godišnje? Kakvo živciranje?

Ja pričam o uspjehu, Ivane.

45% per annum.

he he he ROFL

Informanka.

 

– u ovom tjednu pravi potop, minus -3.6%, a to je srušilo godišnji prinos na +3.2%.

– kad gledam godišnji prinos sasvim je o.k., ali ovaj tjedni pad ???. a i to je realno bilo za očekivati, balon, Rusija, omikron, inflacija, cjenovni baloni koji nam tek dolaze (energenti), puno toga se skupilo, a što ćemo s kapitalom ???

– ja ostajem većim dijelom u dionicama, ionako to ne mogu prodati.

– a i ovaj pad, MDKA bi – ne bi padala, zanimljiva dionica.

– IKBA, netko mi to sruši s 5 dionica 5.6%.

– i KODT mi isto tako netko sruši s 3 dionice 5.6%, samo što sam ja kupila te 3 dionice.

– a što će biti idući tjedan??? ameri zatvorili burzu +2-3%….

– jedino u što sam sigurna a to je kako će i naredni tjedan biti i više nego zanimljiv.

– s nestrpljenjem očekujem koje preporuke za kupnju će nam dati Guru Mattko kako bi mogli ići u nove dioničke pobjede.

randopph, 23.01.2022. u 16:11

snupy

g ivana vam nije gospođica, već baka bilzu/oko 70 g.! i nije ona kupila 140 kom hpb u petak u posttrgovanju, nego netko sasvim drugi!

 

gospon Randopph.

 

– ispravak krivog navoda, imam 92g., već sam i prabaka, fitnes trenerica sam pa dođite do mene da skinete koje kilo i učvrstite mišićnu masu.

– a možete zaraditi i lijepe novce, evo nudim vam okladu, milijun kuna, ali ako ste mali dioničar takozvani pušioničar mogu prihvatiti i okladu od 100.000 kn.

– stvarno ne volim da mi netko na ovoj temi predbacuje da ne pišem istinu.

– ja nisam kupila tih svih 140 dionica HPB, kupila sam dio, što se pokazalo ispravnim jer je cijena skliznula i do 750kn.

– evo ako se želite kladiti moj kupovni nalog je: 06839/22-K datum 21.01.2022 vrijeme 16:00:11 tržište ZSE

– HPB 16:00:11  140 dionica, po 780kn.

 

snupy, 23.01.2022. u 15:40

gospodjice Ivana koji vam se to investitor zamjerio u Vlen-u ako nije tajna

 

– ma nije tajna, ali ga ne mogu odati.

– on će se sam odati svojim negativnim pisanjem prema meni, a pratili ste temu VLEN pa vam neće biti teško otkriti tko piše tu i tko je pisao na VLEN.

– znam željan je osvete, nije lako kad pogubite malo viška novca nego li je trebalo.

Crikva1, 23.01.2022. u 11:47

Best buy ništa s obzirom da je sve prenapuhano ,…

 

gospon Crikva.

– moram vas upozoriti da je investiranje u dionice stresno, zahtijeva određeno znanje, te na koncu može uzrokovati većim ili potpunim gubitkom novca što onda opet može dosta negativno utjecati na vaše zdravstveno stanje.

– jeste li razmišljali o oročenoj štednji, možda je to idealan vid investiranja za vaš tip investitora, nema stresa, ne gube se novci, nema negativnih utjecaja na vaše zdravstveno stanje.

 

ivana7, 29.01.2022. u 18:17

 





randopph, 23.01.2022. u 16:11



 

snupy

g ivana vam nije gospođica, već baka bilzu/oko 70 g.! i nije ona kupila 140 kom hpb u petak u posttrgovanju, nego netko sasvim drugi!

 



 

 

gospon Randopph.

 

– ispravak krivog navoda, imam 92g., već sam i prabaka, fitnes trenerica sam pa dođite do mene da skinete koje kilo i učvrstite mišićnu masu.

– a možete zaraditi i lijepe novce, evo nudim vam okladu, milijun kuna, ali ako ste mali dioničar takozvani pušioničar mogu prihvatiti i okladu od 100.000 kn.

– stvarno ne volim da mi netko na ovoj temi predbacuje da ne pišem istinu.

– ja nisam kupila tih svih 140 dionica HPB, kupila sam dio, što se pokazalo ispravnim jer je cijena skliznula i do 750kn.

– evo ako se želite kladiti moj kupovni nalog je: 06839/22-K datum 21.01.2022 vrijeme 16:00:11 tržište ZSE

– HPB 16:00:11  140 dionica, po 780kn.

 

 

a kaj sam ja to neistinito napisal? sama veliš da imaš 92, a ja napisao oko 70. znači imaš kompliment!

napišem da nisi kupila 140 kom., a onda kasnije i ti napišeš to isto!

i onda mi još velikodušno nudiš okladu, a već prije priznaš da si izgubila! onda ću i ja biti velikodušan te istu neću prihvatiti. ne treba mi tuđi novac! a ti jako pripazi na tu svoju milju kuna kojom se razbacuješ i za pokazivanje veličine svog ega i omalovažavanje nas pušioničara! da, zaboravih… godine su već to…. senilnost, demencija…..

nakon 20+ g na burzi, naravno da sam i popušio! i to dosta puta nemamo svi sposobnost nepogrešivosti i ciljanja vrha i dna kao ti.

 

svejedno, živjela ti nama još 92 g i svako dobro!

 

 

 

 

Trebalo bi po uzoru na jedan drugi forum, sudjelovanju na kojemu se već duže vremena opirem, uvesti novu temu Što smo ovaj tjedan tržili. Već postoji tema Kolike prinose ostvarujemo… Ovo je tema Best buy, na kojoj dokona ekipa piše o svemu, osim o onome što smatra za best buy.

Ja ću zbog ovog s Rusijom pojačati svoju cash poziciju. Mislim da su cijene lagano krenule kliziti prema dolje i taj će se trend vjerojatno nastaviti kroz idući mjesec. Ne vidim neki veseli ishod te krize…

yieldchaser, 30.01.2022. u 21:45

Trebalo bi po uzoru na jedan drugi forum, sudjelovanju na kojemu se već duže vremena opirem, uvesti novu temu Što smo ovaj tjedan tržili.

 

bila je takva tema prije ovog redizajna, ali je nečijom nesposobnošću nestala u vidu magle kao i mnoge druge stvari… to ta tema “što smo danas tržili”  nema puno smisla jer dok je bila na forumu, ekipa je svaki put pisala da su nešto prodali kad su željeli da cijena pada ili su pak pisali da su kupili kad su željeli da cijena raste. iskrenih upisa je bilo možda 10% i zato ta tema nema neke svrhe, kao niti ovaj best buy gdje većina hvali dionice koje već ima ne bi li im tako dignuli tako cijenu…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

yieldchaser, 30.01.2022. u 21:45

Trebalo bi po uzoru na jedan drugi forum, sudjelovanju na kojemu se već duže vremena opirem, uvesti novu temu Što smo ovaj tjedan tržili. Već postoji tema Kolike prinose ostvarujemo… Ovo je tema Best buy, na kojoj dokona ekipa piše o svemu, osim o onome što smatra za best buy.

Ja ću zbog ovog s Rusijom pojačati svoju cash poziciju. Mislim da su cijene lagano krenule kliziti prema dolje i taj će se trend vjerojatno nastaviti kroz idući mjesec. Ne vidim neki veseli ishod te krize…

 

A zašto se opirete? Tamo je puno življe. Čekamo vas a pogotovo na temi ERNT.

Ingra

Ingra

Informanka.

 

– i u ovom tjednu nastavljam s negativnim poslovanjem ali je gubitak bitno manji -0.6%, još uvijek sam ove godine u plusu +2.6%.

– najveći mi je problem što ni sama ne znam što bi s obzirom na situaciju u svijetu.

 

lojtra, 31.01.2022. u 22:04

Ingra

Hahahahaha. Zakasni si debelo.

best buy je trenutno kraljica burze- ATPL

kineska nova godina završava, prekomorski promet će se opet zahuktati a kad se pogleda lanjska godina, u veljači je krenuo dugotrajan rast vozarina koji je potrajao oko 8 mjeseci pa će vjerojatno tako biti i ove godine.

osim toga ATPL će ovaj mjesec objaviti rezultate za 2021., a oni bi trebali biti više nego odlični jer imaju brodove u TC tako da čak i sada u doba nižih vozarina, oni voze po znatno višim i nema sumnje da će i 1Q biti jako dobar

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close