Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7, 04.08.2021. u 10:54

VLEN

 

– stvarno mi je veliko zadovoljstvo što sam omogućila velikom broju investitora jeftin ulaz u VLEN.

– to je stvarno dobra dionica, imala sam toga stvarno previše i malo sam pokratila pozicije.

– još ću malo toga prodavati i probati gurati cijenu prema dolje koliko uspijem kako bi vi mogli kupiti jednu jako dobru dionicu po jako jeftinim cijenama.

😂😂😂😂

– duže vrijeme me nije bilo na ovoj temi, namjera mi je ponovno oživiti ovu temu.

– očekujem vaše prijedloge za “Best buy”.

– samo bih molila da ne reklamirate svoje portfelje nego jednu dionicu po vašem izboru, napišite zašto bi ta dionica bila “Best buy”, na kojoj je cijeni uskoro vidite…….

– što manje bude drukanja to će tema biti zanimljivija i posjećenija.

Moja preporuka Tpng i Hpb.

To ce biti perjanice narednih 1g.

Zahvala.

 

– ovim putem se zahvaljujem goson Neujunior i njegovom bratu od strica gospon Nea što su svojim drukanjem uspješno podigli cijenu TPNG.

– ja sam već prodala jednu manju količinu na meni prihvatljivim cijenama.

– imam ja još toga pa ću po malo kratiti.

HPB.

 

– evo i tu sam imala par uspješnih kupnji na jeftinijim cijenama.

– sada kada je gospon Neojunior svojom uspješnom reklamom uspješno podigao i tu dionicu nemam pojma što bi prodala ili…. skupo mi se ne nadokupljuje.

 

– potpuno ista stvar mi se događa i kod ZABE, lijepo u miru jeftino nadokupljivala i stvarno nerealno puno dignu cijenu dionice, i što sada ???

RIVP

Vracamo se na stare staze turizma, raste potraznja, a Valamar je perjanica hrvatskog turizma.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

ATPL.

 

– zanimljiva dionica za zaraditi ili pogubiti velike novce, ovisno koliko ste investirali.

– ja imam nešto tih dionica, stručnjaci kažu izvješće dobro…

– ali cijena pada…

– što raditi dokupljivati ili sve rasprodati, ostaviti dio….

– samo molim bez drukanja, tu bi mi puno pomogla razmišljanja gospon Nea ili gospona BudFox3 (što ti to dođe FudFox3, očito nisi iz naših krajeva ali kod investiranja svi ste vi dobrodošli).

VLEN.

 

– dobro bi bilo da i vi znate.

– tamo osim mene rasprodaju još barem 2 veća investitora.

– imam ja još toga dosta preko 20.000 komada, na više računa.

– trenutno sam tamo na kupnji, a i na prodaji, dosta zabavna igrica.

– e sada hoću li prodavati ili kupovati iskreno da vam rečem nemam pojma ni sama što bi tu radila.

– dionica VLEN je sasvim o.k. investicija i sigurno neću ići u rasprodaju do kraja.

– ovaj tjedan me stvarno ide, čista zarada jedan novi auto srednje klase.

– još uspješno mutim na nekom dionicama, ali o tom potom.

ivana7, 05.08.2021. u 18:58

ATPL.

 

– zanimljiva dionica za zaraditi ili pogubiti velike novce, ovisno koliko ste investirali.

– ja imam nešto tih dionica, stručnjaci kažu izvješće dobro…

– ali cijena pada…

– što raditi dokupljivati ili sve rasprodati, ostaviti dio….

– samo molim bez drukanja, tu bi mi puno pomogla razmišljanja gospon Nea ili gospona BudFox3 (što ti to dođe FudFox3, očito nisi iz naših krajeva ali kod investiranja svi ste vi dobrodošli).

Atpl, rekla bih da ce na kraju desetog mjeseca biti na šesto kuna. Zašto? Jer trenutno mlate gadne pare.

Dnevna volatilnost nema veze sa time.

Nikakav druk, meni dionica služi za trejd. Kao i sve uostalom😂

Nego, recite nam kolegice Ivana do koje cijene mislite prosipati Vlen?

Nema velike pameti kod Atpl. Dogodine i 2023.g. dolazi flota od 22 milje tona nosivosti i BDI ce porokati gadno. A time i Atpl. Graf opet ima trokut. Ako pukne 390kn krece sell signal. U daljnji rast ne vjerujem nimalo.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Svakako Hpb jer vjerujem u dividendu ove godine jer vjerujem da drzava nema para od velikog deficita do problema dugova u zdravstu do nabave novih avioniona pa do po meni najvec tereta cim prije uvodjena Eura jednostavno mora nesto dobro prodati jer ocito da neide dobro sa prodajom krnjih portfelja od CERP.P/E 5.8 book na 0.44 adekvatnost kapitala preko 25 posto BVPS 1300 kn po meni puno bolja investicija nego Zaba,KBZ koje su dividendne dionice.Normalno da takav biser imam od dionice i da ocekujem prodaju oko 0.8-0.9 booka u periodu od 1.5 godine.Mana je sto je vlasnik drzava

2.Atpl to jednostavno moras imati ocekujem dobit od cca 60 mil kn u 3Q 2021 uz smanjenje duga samo u ovom kvartalu od nekih 70 mil kuna reprogramirali brodove 7 brodova na Spotu a NAV im raste iz mjeseca u mjesec normalno da je imam u portfelju i ocekujem je krajem godine minimalno na 700 kn.Mana je Cerp i nista drugo

3.Lkpc e ta je stvarno bagatela MF dokap radio po 800kn firma 200kn kesa po dionici pretovar ce im buknuti ove godine a nove opreme od dokova dizalica kamiona ogromnih ulaganja kojima je dosao kraj pa je vrijeme da se pober vrhnje mozda bude i dividende ali sto se tice 3Q 2021 tu ocekujem raketu od prihoda i dobiti cca za ovu godinu ocekujem minimum 40 mil kn ddobiti i 4-5mil tona pretovarenog tereta.Zbog manjka likvidnosti od ove 3 nabrojne imam ju i najmanje zastupljene u portfelju.Mana PPD vecinski tj posjeduje samo 38.27 posto dionica i kako rekoh manjak likvidosti ali valda sto je nece niko prodavati 20lipa za 1kunu

Glede kracenja Tpng to ne bi bio mudar potez al samo kratite. Ima nas na kupnji dosta. Vise je razloga za rast: industrija prestigla rekordnu 2019.g. avio prijevoz jos malo i full oporavljen, Opec dogodine odvrce pipe, scrap nikad jaci i placa se podosta, flota tankerasa vec ima 20g. i vecini scruberi skupi, oceluje se rast transporta 4.9% na godisnjoj bazi, nema novih narudzbi tankera, cijena novog tankera sa scruberom skocila na skoro 40 milja kuna (zahvala celiku) pa flota Tpng stara 5g vrijedi sad bar 260 milja kuna vise u odnosu na 2020.g.

Nema velike pameti, Tpng ce rasti do 2023.g. snazno.

Mali lapsus, novi product tanker kosta sada za narudzbu 40milja dolara, a ne kuna.

5g star tanker sa scruberom je sve blizi 32 i 33 milje dolara pa u odnosu na proslu godinu i evaluaciju po 25 ispada Tpng vrijednosno teza za 42 milje dolara pa pomnozite sami za kune.

Novih narudzbi nema pa bi se moglo dogoditi da tankeri stari 5g jos poskule.

Dakle poanta je BV nije 67kn vec sad prije negdje na cca 90kn. A cijena na 46kn.

@neojunior

Moj izvor pokazuje da je vrijednost product tankera (koje ima TPNG) pala od Nove godine…

Mozes li postat neki link/izvor za tvoju tvrdnju ili su to samo tvoje zelje…

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Rastimo zajedno...

Ne znam čemu euforija na product tankerima, ali sretan sam što sam uspio prodati dionice u ovom valu, pa hvala svim kupcima.

Inače vozarine za MR tankere su pale -9% na 6312$

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close