Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što vam je trenutno bb?

gta1, 02.04.2020. u 21:32

Što vam je trenutno bb?

Na ovim cijenama definitivno KODT.

Obveze prema bankama oko 55mil kn, ukupne oko 280 mil kuna dok novac na racunu iznosi oko 96mil kn. Izvoznici su pa kad vani krene oporavak krecu i oni, dividendni prinos vjecni i krece se oko 3%-5%, posljednji kvartal (ne godina!!) u kojem se poslovali s gubitkom je bio prije vise od 20godina, na ovi  razinama ima i 2-3 kupca iz top10…

Rastimo zajedno...

Parica, 02.04.2020. u 22:51

 





gta1, 02.04.2020. u 21:32



 

Što vam je trenutno bb?

 



 

Na ovim cijenama definitivno KODT.

Obveze prema bankama oko 55mil kn, ukupne oko 280 mil kuna dok novac na racunu iznosi oko 96mil kn. Izvoznici su pa kad vani krene oporavak krecu i oni, dividendni prinos vjecni i krece se oko 3%-5%, posljednji kvartal (ne godina!!) u kojem se poslovali s gubitkom je bio prije vise od 20godina, na ovi  razinama ima i 2-3 kupca iz top10…

 

vidio sam sve od navedenog. promatram ovu dionicu već dosta dugo vremena. ali samo tehnikalije. problem mi je što ne znam dovoljno o tome poslu.

Ni ja nisam iz struke a ovdje sam 4-5 godina, pratite narudžbe u FI koje se realiziraju u roku 9-12 mjeseci, vrlo konzervativna politika prema vlastitom kapitalu i zaduživanju, veliki dio investicija realiziraju iz vlastitih sredstava, marže pristojne, naplata uredna.

Bb je ERNT, kome neće trebati njihove usluge za budućnost i ono što ona nosi. Ova kriza je pokazatelj toga.

Isto mislim da je ERNT top buy zbog ubrzane digitalizacije drustva

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

redizajnlos, 06.04.2020. u 13:17

Bb je ERNT, kome neće trebati njihove usluge za budućnost i ono što ona nosi. Ova kriza je pokazatelj toga.

ERNT je dobra firma, ali…

…osobno smatram da su mnoge manje kompanije iz IT sektora u međuvremenu značajno stasale te uzimaju malo po malo sve veći tržišni kolač..proces je nepovratno pokrenut..

iako, posla će biti za sve…

 

ERNT i male IT tvrtke ne preklapaju se u poslovanju potpuno, jer ERNT je stasala u jednu komunalnu informatičku tvrtku bez koje u biti ništa neće moći funkcionirati, a priča o 5G mreži samo je šlag na torti. Hoće li Zapadne demokracije dati povjerenje u sigurnost zemlje Eriksonu ili Huaweju kineskoj državnoj kompaniji?

Što mislite o građevincima, je li dolazi konačno njihovo vrijeme rasta?

gta1, 06.04.2020. u 16:07

Što mislite o građevincima, je li dolazi konačno njihovo vrijeme rasta?

Pa vec posljednje 3 godine traje vrijeme gradjevinara…cak bih rekao da je s dolaskom corone proslo njihovo vrijeme…naravno da pod gradjevinare ne ubrajam ove izlistana drustva jer su oni “zivuci mrtvaci”…njihova svrha je iskljucivo da se vjerovnici naplate sto vise…

 

Rastimo zajedno...

U ovim teskim trenucima koje provodimo best buy je bilo sto. Sve zivo raste…opet se brutalno zaradjuje..nastavimo u revijalnom tonu.

riba, 25.03.2020. u 09:41

Best buy,tko ima novaca gadno će sad zaraditi,biti će pluseva 50 i više posto.

Evo,malo sam rekao,biti će i više nego duplo.

riba, 06.04.2020. u 21:17




riba, 25.03.2020. u 09:41



 

Best buy,tko ima novaca gadno će sad zaraditi,biti će pluseva 50 i više posto.

 



 

Evo,malo sam rekao,biti će i više nego duplo.

Skidam kapu kolega, nadam se da ste i sami imali novca…i muda 🙂

Rastimo zajedno...

U tijelu ukrcavanje u IGH i Atpl.

Ode nam gdja Maras u 3-4 dana..iza toga me ne bi iznenadio IGH na 250kn

sad više ništa nije best buy nakon odbijanaca od +50% na mnogim dionicama..sad ide duboko hlađenje na velikoj većini njih, da ne kažem-dubinsko smrzavanje..tko se nije skrio……

New Report

Close