Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

salt, 22.02.2020. u 13:47
Po meni je nase trziste skoro pa iscrpljeno. Jako malo kvalitetnih dionica i povoljnih cijena. Mozda Sapn i Tpng su tu favoriti jer imaju jos dosta prostora za rasti. Ostalo sve rizik.

https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/about

AD Plastik je, s obzirom na dugoročnu perspektivu, povoljan ulaz.

normani, 24.02.2020. u 13:34
AD Plastik je, s obzirom na dugoročnu perspektivu, povoljan ulaz.

https://www.tportal.hr/autozona/clanak/koronavirus-potopio-prodaju-automobila-u-kini-u-prva-dva-tjedna-veljace-strmoglavila-se-cak-92-posto-20200224

 

Valja nekad procitati vijesti iz svijeta

bust na ovoj cijeni  OPTE…best buy sve do 7.5 kn

prdekalo11, 25.02.2020. u 19:42
bust na ovoj cijeni  OPTE…best buy sve do 7.5 kn

nikako preko 7 kn u ovim uvjetima burzovnih potopa u cijelom svijetu..ja sam se natrpao na 6 kn, ali sad na 7 to ne bih nikome savjetovao

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Vanka opet potop. Cijelu noć indexi padali, obveznice i indexi straha rasli. Tako da je 6 sasvim ok ulaz…bilo bi super kad bi otišli i niže za nadokupiti… a ako se vanka sra*a nastave, e jbg onda. Fina pušiona. barem nećemo plaćati porez na dobit dogodine 🙂





Seeker, 27.02.2020. u 07:39



Vanka opet potop. Cijelu noć indexi padali, obveznice i indexi straha rasli. Tako da je 6 sasvim ok ulaz…bilo bi super kad bi otišli i niže za nadokupiti… a ako se vanka sra*a nastave, e jbg onda. Fina pušiona. barem nećemo plaćati porez na dobit dogodine 🙂


NJemački DAX danas je opet u većem minusu (trenutno -1,82%). Očekivalo se da će strahproći za dan dva, ali još traje jer sada nije toliko problem sama zaraza jer je u rangu gripe, nego ogromni gubici koje će zbog panike, karantena, zatvaranja tvornica, prestanka opskrbe itd. pretrpiti cijeli svijet, a to znači da će zarade kompanija biti puno manje ili ih neće niti biti.

Osim toga, rast BDP-a će u većini zemalja biti puno manji od očekivanja, a nemali broj zemalja mogao bi potonuti u recesiju ako se ovo nastavi.

Ignore: KressoM, delux

s ovih -10%, best buy je KRAS-R-A . sve je već odavno objašnjeno na topicu

 

S obzirom kako svjetske burze bilježe najveći pad od 2008. Identičan kao onaj prije krize, trenutno sumnjam kako imamo išta best buy na ZSE. Lagana pušiona jer je vanka najveći potop u zadnjih 12 godina.

 

Best buy: cash, zlato, obveznice i Indexi volatilnosti.

 

 

Dakle ZSE teža pušiona.

avax10, 27.02.2020. u 10:57
Očekivalo se da će strahproći za dan dva, ali još traje jer sada nije toliko problem sama zaraza jer je u rangu gripe, nego ogromni gubici koje će zbog panike, karantena, zatvaranja tvornica, prestanka opskrbe itd. pretrpiti cijeli svijet, a to znači da će zarade kompanija biti puno manje ili ih neće niti biti.


Osim toga, rast BDP-a će u većini zemalja biti puno manji od očekivanja, a nemali broj zemalja mogao bi potonuti u recesiju ako se ovo nastavi.

 

Panika na burzama jednako je racionalna kao i panika na ulici. Historia est magistra vitae.

https://www.marketwatch.com/story/heres-how-the-stock-market-has-performed-during-past-viral-outbreaks-as-chinas-coronavirus-spreads-2020-01-22

 

Prvu dionicu sam kupio u 2/2 2008. Od onda čekam novi pad i razmišljam da li ću uočiti signale, izaći i jeftino dokupljivati na dnu, mokri san svakog ulagača. Stvarno ne znam da li je to sada, ali izašao sam u cash kao nikad do sad na burzi, 16%, i onako sam planirao preslagivanje, ako to neko vrijeme sadržim u najgorem slučaju ulaziti ću nešto skuplje, ali ne puno skuplje nego sada. Mi nismo preskupi, naš je problem gubitak izlistanih poduzeća i loše poslovanje dijela poduzeća od onih koja su ostala na burzi i to je neovisno od neke buduće krize ili ciklusa. Ali mislim da će idući slom kod nas i ovaj put pratiti svjetski lom, a američki indeksi su ili u “new normal” u što ne vjerujem, za mene je to samo nedostatak povijesnog pamćenja u novoj generaciji na burzi, a nikako nešto normalno ili su u mjehuru, sa Shillerovim P/E u piku daleko iznad prosjeka već deset godina i sa dvostrukim vrednovanjima od prosječnih, i trebaju dozrijeti par slabosti/uzroka i na to se složiti dobar povod pa da ispuh krene.

drevil, 28.02.2020. u 12:19
Prvu dionicu sam kupio u 2/2 2008. Od onda čekam novi pad i razmišljam da li ću uočiti signale, izaći i jeftino dokupljivati na dnu, mokri san svakog ulagača. Stvarno ne znam da li je to sada, ali izašao sam u cash kao nikad do sad na burzi, 16%, i onako sam planirao preslagivanje, ako to neko vrijeme sadržim u najgorem slučaju ulaziti ću nešto skuplje, ali ne puno skuplje nego sada. Mi nismo preskupi, naš je problem gubitak izlistanih poduzeća i loše poslovanje dijela poduzeća od onih koja su ostala na burzi i to je neovisno od neke buduće krize ili ciklusa. Ali mislim da će idući slom kod nas i ovaj put pratiti svjetski lom, a američki indeksi su ili u “new normal” u što ne vjerujem, za mene je to samo nedostatak povijesnog pamćenja u novoj generaciji na burzi, a nikako nešto normalno ili su u mjehuru, sa Shillerovim P/E u piku daleko iznad prosjeka već deset godina i sa dvostrukim vrednovanjima od prosječnih, i trebaju dozrijeti par slabosti/uzroka i na to se složiti dobar povod pa da ispuh krene.

Kolega,

Prve dionice sam kupio u ljeto 2007 od novaca koje sam zaradio ljeti radeći studentske poslove, zaista je to bila smiješna cifra.

Do danas sam upgrejda svoj portfelj na višemilijunski iznos (od dividendi zadnjih par godina imam iznadprosječnu godišnju plaću). Osnovna lova za dokup je dolazila od stalnog i kontinuiranog rada, tako da znanje smatram najvećom vrijednosti.

No, vratimo se na temeljni osvrt.

Ne smatram da je vrijeme za još jednu krizu. Ovo smatram zdravom korekcijom koja se neminovno morala dogoditi a pojava koronovirusa je to potaknula.

Ova  histerija će imati određene utjecaje na svjetski GDP, ali smatram da je riječ o minornim utjecajima.

Vlada opća medijska histerija, biti novinarom danas je očito primamljivo, jer svi svasta pišu..Informacije dolaze odasvud…Nekontrolirano..Nepotrebno.

Btw, došao sam s puta, prošao 3 svjetska aerodroma, i moram priznat da nigdje nisam uočio nikakvu abnormalnost. Što se njih tiče, mogao sam doći pravo iz Wuhama, nitko ne bi skužio.

Dakle, mislim da je riječ o klasičnoj korekciji koja je na izdisaju te nije uopće loše razmotriti uložiti dodatan cash jer zaista ima par dionica koje su diskontirane na ovim razinama.

Naše tržište je kaotično, preplitko, realno nema desetak izdanja koje vrijede, ali opet…spretna riba može dobro plivati u ovoj bari..

TPNG

Prvu dionicu kupio sam 2010… bila je to sjajna INGR.

Također od studentskih para. Tada je koštala oko 40 kn, te sam se čudio kako je tako jefina. Očekivao sam ogromne dobitke… izgubio sam veoma brzo 30-40%. Ništa mi nije bilo jasno.

 

Zatim je uslijedio ATGR i  ADPL gdje sam zaradio gotovo 100%… te dionice preferiram i dan dans.

Ovaj pad koliko mi god mučan izgledao i mislim kako se neće Tržište tako lako vratiti, sam iskoristio za kupovinu ADPL, JDGT, KOEI, JDOS i HT.

Iskreno ne vidim kave j*bene veze ima koronavirus sa JDOS i HT.

HT premda fondovsko smeće i njezino vrijeme je odavno prošlo je zasigurno najsigurnija dionica trenutno. Pa da zavlada koronavirus i zarazi cijeli svijet, svi bi ostali doma i trošili samo telekom usluge 🙂

 

 

Sto je vise panicara bit ce i vise izbijenih iz cipela.

Ovaj pad i onaj iz 2007.g. nemaju poveznicu. Ako je vec takva kataklizma nagradno pitanje: Zasto zlato ne raste?

Jer je sve spekulativna igra odredjenih vecih fondova.

Zaboravljate na US mirovinske fondove i Fed.Ovaj put nema razloga za pad pa i dalje mislim da ova panika nije nista drugo nego prirodna korekcija od 10-15%.

Vecina je sad izabrala cash i to je ok. Ja sam imao cash na Crobexu na 2050 jer je bio alarmantan. Al sada ulaziti u cash je “masiti” kompletan fudbal.

Al to je dobro, kad se ode preko proslog vrha imamo 100 milja novog goriva.

 

New Report

Close